"Antyradary" i jammery w Polsce

Przepisy / Mandaty

Autor: Przemysław Pepla

Liczba odwiedzin: 14341

Wystarczy chwila nieuwagi, by podczas jazdy samochodem nieumyślnie przekroczyć dozwoloną prędkość. Niestety, bardzo często kończy się to otrzymaniem mandatu oraz punktów karnych. Część z kierowców stara się jednak uniknąć kary stosując tzw. "antyradary".

Fot. Archiwum PolskapressePośpiech, w dalszym ciągu niewielka ilość dróg ekspresowych oraz autostrad czy też zwyczajna nieuwaga. To najczęstsze przyczyny nieumyślnego łamania przez kierowców przepisów dotyczących ograniczeń prędkości. Nad ich przestrzeganiem czuwają w Polsce funkcjonariusze m.in. policji, straży miejskiej i inspekcji transportu drogowego wyposażeni w lasery bądź fotoradary.

Najczęściej wybieraną przez kierowców metodą, która pozwala na zmniejszenie ryzyka otrzymania mandatu, jest CB radio. Nasłuchując komunikatów od innych użytkowników, kierujący otrzymują wiele informacji nie tylko na temat utrudnień w ruchu, lecz także patroli policji bądź czynnych masztów z fotoradarami. Co więcej, posiadanie i korzystanie z CB radia jest całkowicie legalne.

Część kierowców woli jednak zaufać innemu rodzajowi urządzeń, które mają uchronić ich przed ewentualnym mandatem. Są to tzw. "antyradary" lub jammery. To niewielkie urządzenia montowane najczęściej na wewnętrznej części przedniej szyby. Monitorują one wybrane częstotliwości fal elektromagnetycznych, zaś po ich wykryciu, nadają sygnał uniemożliwiający prawidłowy pomiar prędkości. Producenci takich urządzeń reklamują swoje produkty twierdząc, że są one w stanie zaniżyć wartość odczytaną przez ręczne radary prędkości, używane najczęściej przez policjantów. Tyle teoria. Jak jednak wygląda korzystanie z nich w praktyce?

- Funkcjonariusz „drogówki”, który nie otrzyma odczytu prędkości „namierzanego” pojazdu, może zatrzymać go do kontroli, by sprawdzić, dlaczego pomiar się nie udał. Jeśli znajdzie "antyradar" bądź jammer, właściciel samochodu może mieć poważne kłopoty. Za ich używanie można zostać skazanym nawet na 5 tys. zł grzywny. To dziesięciokrotnie więcej, niż kwota najwyższego mandatu przewidzianego polskim prawem - mówi Rzecznik Prasowy Komendanta Stołecznego Policji, młodszy inspektor Maciej Karczyński.

Warto jednak zwrócić uwagę, że zabronione jest jedynie korzystanie z takich urządzeń. Samo ich posiadanie nie wiąże się z żadnymi sankcjami. Co jednak w przypadku, gdy podczas kontroli drogowej policjant odnajdzie w aucie "antyradar"? - Do policjanta nie należą prawne dywagacje. Jeżeli zatrzyma samochód wyposażony w antyradar bądź jammer, to skonfiskuje urządzenie i odda je w ręce specjalistów. Ci sprawdzą, czy był w użyciu. Jeśli tak, wówczas wniosek o ukaranie kierowcy trafia do sądu - dodaje Karczyński.

Pomimo surowych sankcji za użytkowanie jammerów, w Polsce nie brakuje chętnych do korzystania z tych urządzeń. - Ich popularność jest związana ze strukturą społeczną, jaka panuje w naszym kraju. Im bardziej zhierarchizowane jest społeczeństwo, tym większa potrzeba wyróżnienia się, zademonstrowania swojej wyższości. Kierowca korzystający z jammerów nie używa go tylko po to, by uniknąć mandatu lecz także w celu pokazania, jaki jest „wyjątkowy”. Podobnie sytuacja wygląda w krajach Europy Wschodniej. Jammery oraz "antyradary" również cieszą się tam popularnością wśród kierowców - wyjaśnia wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Psychologów Transportu w Polsce, Andrzej Markowski.

Fot. Archiwum PolskapressePolicja nie otrzymuje sygnałów, by liczba kierowców stosujących "antyradary" gwałtownie wzrastała. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest wysoka cena tych urządzeń. W zależności od modelu, koszt ich zakupu oscyluje od 1,5 do nawet 3 tysięcy złotych. Dla wielu kierowców jest to cena zaporowa, która kieruje ich uwagę w kierunku innych metod, jak np. wspomniane już CB radio. - Moim zdaniem, koszt zakupu jammera jest niewspółmiernie wysoki do korzyści oraz ryzyka, jakie jest związane z jego użytkowaniem. Pieniądze, które miały być przeznaczone na ewentualny ich zakup, lepiej wydać na dobrą nawigację samochodową bądź CB radio, z których dowiemy się o aktualnej sytuacji na drogach - radzi Rzecznik Prasowy Komendanta Stołecznego Policji.

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi: , , , , , , , , ,

Komentarze

  • SER$ (gość)
  • CB jest wystarczający. Im więcej osób go używa, tym jest skuteczniejszy. Ciemną strona tego rozwiązania jest słuchanie buraków na kanale 19, bo nie umieją się przełączyć na inny (pewnie brak im inteligencji). Dla nich obsługa CB jest za trudna. Kobiety na CB za to są rewelacyjne. Pełna informacja o drodze.
  • sprawiedliwy (gość)
  • Wyposażenie pojazdu w urządzenie informujące o działaniu sprzętu kontrolno-pomiarowego używanego przez organy kontroli ruchu drogowego lub działanie to zakłócające albo przewożenie w pojeździe takiego urządzenia w stanie wskazującym na gotowość jego użycia. 3 pkt 400 zł ( taryfikator 09-06-2012)
  • tadek (gość)
  • pokażcie mi, gdzie jest zapisane , że mandat do 5 tysięcy ???? kłamstwo, jest mandat, ale w wysokości 500 zł.
  • kierowca (gość)
  • Jeśli chodzi o mandaty to sąd może żeczywiście wystawić do 5.000, ale dotyczy to wszystkich wykroczeń, nie tylko w przypadku posiadania antyradaru, jest to poprostu maksymalna kara jaką przewiduje prawo w przypadku popełnienia wykroczenia, jeśli chodzi o antyradar to myślę, że nawet w sądzie skończyło by się na 500zl kary, swoją drogą nie słyszałem jeszcze żeby ktoś zapłacił mandat za posiadanie antyradaru, zdjęcie sprzętu z szyby zajmuje 2 sekundy i miśki nic nie zauważą. Polecam Valentine one, bardzo dobry sprzęt, sam taki posiadam, wykrywa wszystkie fotoradary i radary ręczne używane w polsce ( jedynie z laserami nie zawsze sobie radzi, ale dotyczy to wszystkich antyradarów. Do blokowania laserów stosuje się właśnie jammery, które chronią w 100%
  • Jammer jest bezkonkurencyjny. (gość)
  • Ten artykuł to same kłamstwa. Jakie 5000zł, radary policyjne pracują w pasmach nie podlegających ochronie. Każdy może w nich nadawać i mieć jammer. Ja mam jammer Blue Raider i jest to super sprzęcik. Kupiłem jak na youtube zobaczyłem filmiki kjak kiluje zurady. Teraz z własnej praktyki wiem że działa też na iskrę i dotychczas na wszystko na co trafiłem. Wydaje mi się że przyszłość należy do jammerów. Nie da się zablokować ich sprzedaży bo rozwój techniki to wymusza.
  • jammerroo (gość)
  • Zobaczcie na Youtube jak jammer Blue Raider działa!!!
  • klimek (gość)
  • Ja mam jammer Blue raider, kupiłem jak o nim poczytałem w sieci i obejrzałem filmy z testów na youtube. Nie boje się żadnego mandatu za jego posiadanie, jammer już w pierwszym miesicu użycia zarobił 500zł, jak nie wiecej i brak punktów. Te brednie o jakiś 5tyś rozpuszczają policjanci i sprzedawcy wykrywaczy radarów. Tak zapłaci się max 5tyś jak się da w mordę policjantowi w czasie kontroli. Jammery są tak samo karalne jak wykrywacze radarów - to ten sam paragraf.
  • Komentarz usunięty
  • haha (gość)
  • ha,ha jammer Blue raider na youtube jak błyska fotoradarem...supperrrrr!!!
  • haha (gość)
  • Wykrywacze radarów są całkowicie nieużyteczne w przypadku użycia przez policjanta radaru pistoletowego. Radar taki mierzy bardzo krótko mniej niż 0.1s i nie ma mowy o żadnym zwolnieniu. Wykrywacz oczywiście zapiszczy, ale jest się już zmierzonym i za chwilę zatrzymany. Jedynie jak policjant strzela do samochodu przed nami to wykrywacz może w porę zasygnalizować i musi to być jeszcze na prostym odcinku drogi. Wykrywacz valentine to zupełna pomyłka w polskich warunkach , jedyną zaletą tego wykrywacza za która się słono płaci to wykrywanie kierunku z którego się jest mierzonym, ale kto strzela z radaru do odjeżdzającego samochodu??? i co policjant w polsce będzie gonił i potem zatrzyma?? bzdury!!!! Valentine polecają tylko sprzedawcy tego przeplaconego bajeru!!! Na radary pistoletowe i fotoradary najlepsze są jammery i warto ich poszukać w necie i youtube.
  • tylko BR!! (gość)
  • tylko Blue raider potwierdzam krótko
  • piock (gość)
  • Potwierdzam, od lipca 2012 mam Blue R, absolutnie chroni przed wszystkim co jest w Polsce, poza tym o czym nie mówicie świetnie sygnalizuje aktywne fotoradary(jest to ok 10% stojących przy drogach:-) i jest odporny na zdecydowaną większość szumu - tzn nie piszczy bez potrzeby.
  • orin (gość)
  • Też mam i dziwie się że tak późno go kupiłem i jak mogłem jeżdzić bez niego..też polecam , warto wydać trochę kasy.
  • piock (gość)
  • Witam, jedna ważna uwaga. Mam Blue Raidera z przystawką i przed wczoraj zostałem namierzony przez laserowy Ultra Lite, spodziewałem się tego..... . Czy macie jakies swoje spostrzeżenia z kontaktów Blue Raidera z laserami? Jesli chodzi o mikrofalowe radary, to potwierdzam - spisuje sie znakomicie:-)
  • zorientowany (gość)
  • Jammer laserów w BR działa dobrze na lasery ultralite z próbkowaniem 100pps i one są w polsce najpopularniejsze (80%). Zdażaja sie z 125, 200pps i na te nie działa. Jest to okrojony i uproszczony jammer laserów ( w końcu dopłata kosztuje 200zł!!). Z tego co wiem Micom przygotowuje nowy jammer laserów , ale już jako oddzielne urządzenie za ok. 800zł i bedzie na wszystko co jest w pl. Jammery radarów nie będą już wyposażane w przystawki bo lepiej wziąć ponad dwa koła za dwa jammery !! jeden na radary drugi na lasery. Micom ma już pozycję na rynku i podnosi ceny. BR ma w przyszłym miesiącu zdrożeć do 1260zł.
  • piock (gość)
  • Bardzo dziękuję Koledze za informacje!!!! Pozdrawiam
  • piock (gość)
  • To informuje kolegów, że na odcinku Częstochowa - Piotrków Tryb, na dwupasmówce przed skrętem na Piotrków(Warszawę) mają taki przed, którym BR nie chroni..... . Pozdrawiam
  • Kasia (gość)
  • A ja używam CB radia oraz antyradaru. To najlepsza kombinacja na zurady walące foty od tyłu i straż miejską schowana za krzakiem. CB radio jest dobre na suszarki, utrudnienia objazdy, zapytanie o adres , pogadać, a na fotoradary zwłaszcza te słupowe antyradar dobrej klasy
  • piock (gość)
  • Kasia, wszystko co piszesz skutkuje tym, ze musisz zwolnić.... . mając Blue Raidera nie musisz! i to jest zasadnicza różnica;-)
  • amerykan (gość)
  • CB radio jest obrzydliwie męczące i dla osób myślących nie do zniesienia. Nie można jechać z dziećmi i słuchać CB bo by się ...... Jak słuchać radia i muzyki i CB - trudno!!. Co do wykrywaczy to ilość fałszywek jest taka że można zwariować, jazda z wykrywaczem to też już koszmar. Nie jest prawdą że lepsze antyradary nie dają fałszywek. Sygnały z czujek dzwiowych są takie same - fizyka, jak z radaru i nie ma możliwości ich odfiltrowania a antyradar nie ma oczu do patrzenia czy to cpn. Z fotami z tyłu ??? to przesada. Dużo śmigam po całej polsce i foty z tyłu to rzadkość. Jak ilość zdjęć z tyłu byłaby większa to warto będzie kupić drugi jammer do ochrony tylnej. Ale narazie nie warto wydawać 1500zł na tył. Kaś? nie handlujesz wykrywaczami i CB na allegro ??:)))
  • piotr (gość)
  • Mam parę pytań do "zorientowanego": 1. Dlaczego Blue Raider nie sygnalizuje dźwiękiem fotoradarów w pasmie Ka? 2. Czy padający deszcz może zakłócić sygnał emitowany przez BR? 3. Czy pracująca wycieraczka szyby przedniej może spowodować zdjęcie z fotoradaru? Pytania są konkretne, jestem użytkownikiem BR od lipca. Nie dostałem od tej pory zdjęcia i mandatu, ale zauważyłem brak sygnału gdy przejeżdżam np obok Multanovy. Dzisiaj przejeżdżając w deszczu(słabym, ale stałym) Multanova(kosz na śmieci) w okolicy Koszalina błysnęła. Zobaczę czy coś przyjdzie i dam Wam znać..... . Powinniśmy wymieniać się własnymi doświadczeniami z korzyścią dla wszystkich użytkowników. Pozdrawiam
  • zorientowany (gość)
  • Jeśli chodzi o śmietniki to jeśli są to Multy w paśmie Ka EU to powinno zadziałać. Z tym fotoradarem problem polega na tym że jak jest w śmietniku jest bardzo nisko ok 80cm. nad ziemią. Fotoradar ten robi pomiar i potem zdjęcie jak samochód jest bardzo blisko tego fotoradaru 10-15m. Często się zdarza że w tym momencie sygnał jammera jest przesłonięty wysoką maską samochodu gdy jammer leży na podszybiu. Dla dobrego działania jammera na śmietniki zalecam umieszczać jammerna podstawce lub mocować do osłony przeciwsłonecznej.
  • super-zorientowany (gość)
  • Wszystkie te antyradary i jamery o kant tyłka. Mam CB i wiem o wszystkim 20km wcześniej.!!!!!!!!!!!!!!
  • arent (gość)
  • Używam jammer BR od roku zapłaciłem tylko raz, a wijałem w tym czasie może i ze sto aktywnych fotoradarów i wiele razy mnie mierzono suszarką.
  • piotr (gość)
  • Do "zorientowanego" - dziękuję:-)
  • piotr (gość)
  • Do "super-zorientowanego" - ale jest jedno "ale". Musisz zwolnić, a My nie:-)))))
  • no CB (gość)
  • do super-zorientowan'ego i słuchając CB chamiejesz z prędkością 20 bluźnierstw na godzinę :)
  • wowo (gość)
  • Właśnie wczoraj jammer ,wiadomo jaki nie, będe go reklamował - uratował mnie przed miśkami suszącymi iskrą. Najfajniejsze jest to że gościa który jechał za mną ok 100m z tą samą prędkością dupneli,ha,ha jechal na wabika i się przeliczył!
  • ViTo (gość)
  • Witam. Właśnie zastanawiam się nad kupnem BR. Wg specyfikacji nie obsługuje on pasma Ka Nie wiem jaki procent urządzeń mierzących pracuje w paśmie Ka. "zorientowany" pisze że powinien sobie radzić z tym pasmem i występuje tutaj sprzeczność. Proszę "zorientowanego" lub kogoś kto miał z tym styczność o wyjaśnienie Pozdrawiam!
  • Na co nie działa??? (gość)
  • Według jakiej specyfikacji BR nie obsługuje Ka??? Jammer Blue Raider działa na europejskie Ka. Czyli działa na multy i ramety , ad9 itd. Jammer ten nie działa na amerykańskie Ka i nie musi w europie ! Zresztą w europie pasmo Ka będzie kasowane UE ma wymusić tylko stosowanie radarów w paśmie K. Już firma produkująca multa wszystkie nowe projekty planuje w K. W europie w Ka ma być satelitarny internet superszerokopasmowy. W stanach będzie pewnie to samo. Pasmo Ka to najlepsze pasmo do takich transmisji i nikt rozsądny nie bedzie go blokował dla jakichś radarów.
  • ViTo (gość)
  • Wg opisu ze strony: http://www.micom.net.pl/indexR.html (piszą tam tylko o pasmach X i K Dlatego zadałem pytanie dla osób bardziej zorientowanych. A gdzie najtaniej kupić taki sprzęt? Ewentualnie proszę podać link to lepszego opisu tego urządzenia Dzięki za odpowiedź
  • Jeszcze raz. (gość)
  • Tam (raczej nie pisze) a jest napisane "pasma K". Czyli liczba mnoga. Wynika to z tego że pasmo K i Ka EU jest obsługiwane przez jammer tym samym torem nadawczym i anteną nadawczą. Jak jammer Blue Raider skutecznie działa na radar Iskra i Radis (najnowszy) można zobaczyć i poczytać na największym rosyjskim forum: http://www.rd-forum.ru/radar-dgammerj/2826-active-radar-jammer-blue-raider-3.html Linki do filmów na Youtube z tego forum. -----ej1D-wxJjrE -----36h7uhdbB0w ------RqrABcMOexw
  • Kasia (gość)
  • a czy ten Blue Raider blokuje iskrę i auta ITD wypasażone w fotoradar AD9 ? jeśli tak to chyba go kupię jednak
  • arturek (gość)
  • Na ad9 działa i oczywiście na iskrę też działa. Jak działa na iskrę można zobaczyć na ruskich forach i Youtube. Wystarczy wpisać w gogle Jammer Blue Raider i wybrać język rosyjski, są jakieś filmiki na Y. Jednak z tymi autami to tylko reklama medialna ITD - tych aut ma byc docelowo ażżżżż!!!!! 29!!! a np. fotoradarów zurad do wypełnienia i przemalowania na żółto jest jeszcze 1000, a 400 jest już pełnych i będą robić 24/24h bo połączone siecią WiFi. Samych iskier jest już 450.itd Te samochody to pozorowanie siły ITD.
  • GUTEK (gość)
  • Wirtualna Polska kiedyś kłamała że jammer BR nie działa. Teraz w nowym artykule NAGLE JAMMER DZIAŁA SUPER!!! Nie dało się już zamiatać więcej POD DYWAN!. Edytowany przez moderatora
  • Anti Radarek (gość)
  • @ Do Zorientowanego Obecnie jest nowy problem o nazwie Multaradar CD, pracujący w paśmie K emitujący b.słabe promieniowanie mikrofalowe. Na Multaradarze CD poległy najdroższe AR, dla których nie straszna była Multanowa czy Ramet AD9C - przypominam radary trudne do wykrycia - dla tanich AR niewykrywalne. Mam więc pytanie - czy BR jest w stanie zakłócić działanie Multaradaru CD ? Chodzi mi o jakieś fakty, testy (czy były już robione jakieś doświadczenia drogowe), a nie przypuszczenia typu BR zakłóca radary pracujące w tym paśmie na co dowodem są filmy z Zuradami i Iskrą czy Radisem, wiec zapewne sobie poradzi z MRCD. Podobno takich radarów ma stanąć 90. II - Czy w jednym aucie bez problemu można używać AR i BR ( przecież AR mają wycieki, wyjątkiem jest STI Driver) III - Czy BR jest w stanie skutecznie zakłócić pasmo KA - AD9C i Multę - są jakieś testy drogowe ? IV - Czy z odległości np. 600 - 800 m BR jest w stanie skutecznie oszukać Iskrę ?
  • kazikB (gość)
  • Na jednym rosyjskim forum jest film jak BRaider współpracuje z wykrywaczem o niskim poziomie promieniowania. Tz. ciche wykrywacze doskonale współpracują z BR. Tanie po 200zl NIE i bardzo dobrze jest to sprzęt dla profesjonalistów i jak ktoś ma jammer za 1500 to musi mieć dobry wykrywacz. Multaradar CD jest wykrywalny przez dobre wykrywacze i nawet średnie jednak z reguły zbyt pózno. Jammer BR działa na niego doskonale ponieważ ma on odbiornik retransmitujący a nie skanujący i jammer włącza się 20m od Mu CD wtedy gdy ten radar mierzy, sam sprawdzałem wykrywa i ogłupia. Pasmo Ka będzie w europie likwidowane dla radarów, gdyż w tym paśmie ma być transmisja satelitarna TV i internet, dlatego nowa multa jest w K. BR działa na multe i AD9 i iskrę z 800m. Nie znasz fizyki Anti... jammer czym dalej tym łatwiej mu zakłócić radar! wynika to z tego że sygnał odbity z radaru maleje do 4 potegi odleglości ( podwójna droga radar-sam-radar i odbicie od samochodu), sygnał z jammera do 2 potęgi odl.
  • kazikB (gość)
  • potęgi odległości (tylko droga samochod z jammerem - radar), dlatego czym dalej jest samochód od radaru tym sygnał z jammera jest wiekszy w stosunku do sygnału radaru odbitego od samochodu. Po prostu czym dalej tym sygnał jammera jest silniejszy od oryginalnego echa samochodu. Dlatego dla jammerów podaje się minimalną odlegość od radaru. Ponieważ próbujesz znaleźć "dziurę w całym" wydaje mi się że jesteś z lobby sprzedającego wykrywacze lub z lobby producentów radarów. Niestety dla was Jammer Blue Raider BRONI SIE SAM!!
  • Anti Radarek (gość)
  • Zgadłeś. Jestem z lobby, sprzedaję Multę CD oraz inne produkty Jensoptik, a moja żona prowadzi hurtownę z wykrywaczami radarów. Zdradziłem Ci sekret, ale nie mów nikomu, bo interes zacznie kuleć. Napomknę tylko, że po teście antyradarów w magazynie Motor bestselerem jest Whisler GT-130 Xi, na który sprzedawcy z alledrogo już podnoszą ceny. Poważnie mówiąc prosiłem o konkrety dot. wykrycia MRCD przez BR- np. film zamieszczony np na yout. który to potwierdzi. BR oprócz tego, że jest jammerem jest też wykrywaczem. Z tego co zrozumiałem musi on najpierw wychwycić wiązkę nadawaną przez radar, a następnie ją blokuje. MRCD na dzień dzisiejszy nie potrafią w porę wykryć nawet najdroższe AR najlepszy za 3300 zł robi to 30m przed masztem, sceptycznie podchodzę do tego by BR za 1260 zł był od niego lepszy w tej roli i dodatkowo jeszcze zablokował MRCD.
  • Anti Radarek (gość)
  • Podejrzewam, że BR wogóle nie wykryje MRCD, skoro ma on problem nawet Multanową, którą AR od ok 700 zł wykrywają z bezpiecznym zapasem na wyhamowanie. Powyżej Pan Piotr napisał "zauważyłem brak sygnału gdy przejeżdżam np obok Multanovy. Dzisiaj przejeżdżając w deszczu(słabym, ale stałym) Multanova(kosz na śmieci) w okolicy Koszalina błysnęła". Obym się mylił, ale wydaje mi się, że BR co najwyżej może poradzić sobie tylko z Fotorapidami. Wydaje mi się również, że nie jest on w stanie zakłócić Iskry z większej odległości 600 - 800 m. Znalazłem taki rosyjski filmik z jamerrem, na którym widać, pomiar z daleka, prędkość auta wzrasta nawet 102 km/h, dopiero gdy auto jest bliżej na wyświetlaczu pojawiaja się kreski zamiast odczytu prędkości.
  • Anti Radarek (gość)
  • Kreski - brak odczytu dają misiowi znak że w aucie jest jammer, kontrola, mandacik. Jednym słowem LIPA. Nie zrozum mnie źle, nie chodzi mi o dowiedzenie, że BR nie działa, na filmie nie pokazano, że Iskrę zagłusz BR. Mam pewne wątpliwości więc pytam. Generalnie chodzi o to, by nie wozić całego arsenału urządzeń w aucie tylko jedno skuteczne na wszystko. Co niestety staje się co raz trudniejsze.
  • poldon (gość)
  • Jesteś tak głupi /antyradarek/ że nawet nie wiesz że jammer BR nie blokuje ale zmniejsza wskazania radaru i nigdy nie pokazują się żadne kreski. Próbujesz robić antyreklamę a wychodzisz na głupca.
  • wega (gość)
  • Antiradarek przecież ślepy i głuchy widzi że próbujesz sprzedać wykrywacze radarów na allegro i jammery są dla nich ostatnim gwoździem do trumny. Allegro i cala sprzedaż na nim antyradarów czyli wykrywaczy to ZERO - obroty miesięczne kilka/ kilkanaście tyś zł. To dobra pensja. Roznoś ulotki, a nie próbuj na sprzedaży nie sprzedawalnych wykrywaczy radarów. ........................................................................................................................ Dlaczego wykrywacze nawet te najdroższe sa do D... w stosunku do jammerów: ............................................................................................................. 1.Jak sie ma wykrywacz nawet najlepszy przepłacony, TRZEBA zwalniać przy każdym zuradzie (do końca roku ponad 1200 pełnych pracujacych 24/24H) i innych fotoradarach. Z jammerem jedzie się bez stresów, a sygnalizuje on tylko że unikneliśmy mandatu i punktów. .............................................................
  • wega (gość)
  • 2. Nieskuteczne na radary pistoletowe - krotki czas pomiaru brak możliwości zwolnienia, w przypadku szybkich iskier i laserów zupełnie nieskuteczne, natomiast jammer w 100% ---------------------------------------------------------------------------------- 3. Wykrywacze generują cały czas fałszywki i można zwariować. ----------------------------------------------------------------------- 4,5.. itd itd
  • Anti Radarek (gość)
  • Poldon sam jesteś głupi aż boli. Kopiuj wklej - http://www.youtube.com/watch?v=rNsee3m6cHY Prędzej wyrosna gruszki na wierzbie jak BR oszuka wskazania Multaradaru CD, skoro nie daje rady Multanowie
  • mam dwa jammery BR (gość)
  • Anti, nie pogrążaj się w swojej głupocie. Link do filmu który podałeś nie dotyczy jammera BR a jakiegoś czarnego pudełka z kablem i jest z 2010r, kiedy nie było jeszcze BR i nic na nim nie widać tylko noc i kreski??. Jak chcesz zobaczyć prawdziwe filmy z jammerem Blue Raider wpisz w gogle Jammer Blue Raider i ustaw jezyk rosyjski. Pokaże się forum rosyjskie gdzie są filmy z BR i iskrą itd. Twoja głupota antiradarek jest krańcowa. Jammer Blue Raider nie blokuje żadnego radaru a zmienia jego odczyt na taki jak się chce. Wiedzą to nawet dzieci. Zobacz na youtube filmy z jammerem Blue Raider autora Radarjammertester jest ich ponad 40-sci. z rożnymi fotoradarami i radarami.
  • mam dwa jammery BR (gość)
  • Podaje linki do filmów na Youtube jak działa jammer BR na Iskrą i Radisem. Co najciekawsze są to testy wykonane przez ruskich. - http://youtu.be/ej1D-wxJjrE http://youtu.be/36h7uhdbB0w http://youtu.be/RqrABcMOexw BR działa na Multę we wszystkich wariantach i td..itd
  • mam dwa jammery BR (gość)
  • Mialem kiedyś wykrywacz , ale nie kupiony od takiego badziewiaka z allegro jak ty Anti. Dużo się przemieszczam i muszę być zabezpieczony, wykrywacz dawno wywaliłem i bawią się nim moje dzieci. Później używałem tylko CB , a teraz CB i jammer BR.
  • grześ_gdzieś (gość)
  • O czym wy tu piszecie?? Mam jammer BR, wczoraj zamówiłem kolejny dla syna. Niewiele obchodzi mnie Multinova i jakiś MCD którego nawet nie widziałem. Natomiast w małym mieście w którym mieszkam jest 9 słupów zurada i policja ma iskry i lasery. Jak 9 zuradów będzie pełnych to nie da się żyć bez jammera. Wykrywacze mam ale to już tylko gadżety. Na fotoradary niepraktyczne bo nie da się jeździć 50km/h a na szybkie suszarki nieskuteczne. Zuradów ma być do tyle ile słupów , czyli 1260, a iskier w sumie 650 i jak tu mieć samochod bez jammera?!
  • jednak działa! (gość)
  • Wirtualna Polska kiedyś pisala że jammer BR nie dziala, ale nagle teraz w najnowszym artykule pisze że działa i pokazuje filmik jak jakiś gość wyzwala zurada jammerem i robi fotki niewinnym kierowcom. I jak tu wierzyć prasie i opiniom specjalistów.
  • Anti Radarek (gość)
  • Powiedzcie mi proszę gdzie można kupić taki jammer Blue Raider ??? W warzywniaku, w sklepie spożywczym czy u sprzedawcy w sklepie z antyradarami. Na to pytanie odpowie ci chyb twoje dziecko. Propoonuję abyś wkleił linki do testu drogowego z: 1) Multaradarem CD, jest taki np. w W-wie na ul. Radzymińskiej, skrzyżowanie z Bystrą. Rozpędź się do 100 km/h i zrób przejazd ( nie zapomnij uśmiechnąć się do zdjecia) 2) Multanowie lub Ramerze AD9C - używanych obecnie przez GITD - 29 samochodów oraz straże miejskie 3) Patrolu drogówki z radarem ręcznym Iskra - przejedź koło nich 120 km/h, odejmiesz -70 km/h na BR, napewno Cię nie zatrzymają. Udowodnisz głupiemu Anti i całemu światu, że Bluer Raide działa.
  • Warszawiak (gość)
  • Jammer Blue Raider można w Warszawie kupić w sklepie www.waga.tk. za 1560zł , za 100zł jadą do fotoradarów na testy, maja samochód z żaluzjami. Można kupić też u producenta w Micom.net 1260zł, ale teraz zapisy na połowę marca.
  • Gdzie kupić? (gość)
  • Ja kupiłem \, ale potem się zorientowałem że przepłaciłem. Też potwierdzam że jesteś antiradarek durniem sobaczym. Jak się jedzie 120km/h przed patrolem to nigdy nie odejmuje się tak dużo jak 70km/h bo policjanci nie są Głupi. Producent zaleca nie odejmować więcej niż 30-40%. To nie jest sprzęt dla piratow drogowych w zdezolowanych bm-kach ,takich głupcow jak ty , tylko dla normalnych ludzi którym brakuje 30km/h w terenie zabudowanym bo spiesza się z dzieckiem do przedszkola. Edytowany przez moderatora
  • Waldek (gość)
  • Powiedzcie szczerze te jammery naprawde działaja ? Nie chciałbym wpakować się w jakąs mine i wydać tyle kasy na cos co nie dziala. Bez ściemy prosze.
  • Gdzie kupić? (gość)
  • Zapytaj kolegi antiradarek vel. gracjanos o poradę.
  • Zna bandę antiradarka (gość)
  • Uwaga ten antiradarek jest od naciągaczy z www.antyradary.sklep.pl , to oni gonią po 250zł (sic!) ten cud techniki Whisler GT-130 Xi. www.antyradary.sklep.pl to firma Neo Magnetics - zobaczcie kontakt do tej strony. Wpiszcie Neo Magnetics w gogle i zobaczycie że to luje krojący ludzi na magnetyzery paliwa!! Zeszli na psy sprzedając wykrywacze po 250 zeta i teraz plują na jammery które odbierają im resztę kasy.
  • www (gość)
  • Kolego Gdzie kupić. Odczep się od właścicieli BMW. Rozumiem, że nie stać cie na to auto i wkurza to, że cały czas ogladasz tylne lampy tej marki, ale jest na to sposób. Wyślij żonę pod latarnie. Może uzbierasz i kiedyś kupisz.
  • nówka BMW (gość)
  • Ja mam nowe BMW (2 letnie ale od nowosci :) i się nie obrażam na "Gdzie kupić?" Niestety mnie też stare BMW kojarzy się z dresiarzami. To psuje renomę tej marki.
  • Gościu (gość)
  • Panowie a jak wygląda sprawa z tą przystawką na lasery do tego jammera ? Obejmuje ona 1-2 głowicę, można dołożyć też na tył ? Jakie lasery blokuje ?
  • Zorientowany (gość)
  • Z tego co wiem moduł jest wbudowany w jammer w jego przedniej części i nie należy jej zasłaniać. Nie można dołączyć drugiej głowicy. Działa na Ultralite 100pps.
  • Piotr - Użytkownik BR (gość)
  • Witam Panów - użytkowników BR, mam wydaje sie istotną informację dotyczącą "żółtych słupów" ustawianych w miastach. Przeczytałem, że nie mierzą one prędkości przy użyciu radaru mikrofalowego, ale(niestety) tzw. pętli indukcyjnej, czyli drutu zatopionego w asfalcie. Jeśli to prawda, to fakt ten czyni BR w przypadku takich urządzeń bezużytecznym, co oczywiście nie zmienia faktu, że w przypadkach radarów mikrofalowych to absolutnie nr 1. Proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie tej informacji.
  • ooo (gość)
  • Żółte słupy są różne. Jest to uniwersalna obudowa instalowana głównie przez firmę Lifor. Są z reguły z radarem multanowa, gatso K , MCD, i z pętlami. Trzeba zobaczyć czy w są nacięcia w jezdni. Z pętlami indukcyjnymi są te słupy na skrzyżowaniach , bo tam radary maja za dużo zakłóceń od samochodów jadących w wielu kierunkach i dodatkowo pętle rejestrują przejazd na czerwonym świetle.
  • Piotr-Użytkownik BR (gość)
  • Dziękuję za info....chodziło mi właśnie o te na skrzyżowaniach. Zainteresowało mnie to wtedy gdy mój BR nie dawał żadnego sygnału, a widziałem kilka razy jak błyskał..... . Dziekuję
  • nienasyceni_piraci! (gość)
  • haha, za dużo byście chcieli. Żaden antyradar , jammer czy CB nie uchroni przed płaceniem mandatów, tym bardziej za parkowanie albo za jazdę na czerwonym świetle. Nie ma "cudownej broni" o czy najlepiej wiedzą niemcy , ale warto mieć dobry silnik niemiecki.
  • Jeździ z BR (gość)
  • Piotr-Użytkowniku BR , jesteś użytkownikiem chyba tylko z nazwy? Każdy kto kupił jammer BR w Micom (ja też do nich należę) wiedzę o tych tz. niewykrywalnych fotoradarach otrzymuje wraz ze sprzętem przy zakupie. Dziwi mnie twoje niedoinformowanie. Wydaje mi się że chcesz tylko zaistnieć lub siać niepokój na forum " jammer BR na coś nie działa!!". Ja tylko mogę potwierdzić z kilkumiesięcznej praktyki jazdy z BR , że działa on na wystarczająco dużo sprzętu do pomiaru prędkości że jest aktualnie najlepsze zabezpieczenie przed radarami i fotoradarami. Tak jak kolega N_P napisał nie ma "cudownej broni", ale jest dobra i bardzo dobra i fachowo użyty BR jest zabójczy dla systemy ściągania haraczu mandatowego.
  • Piotr-Uzytkownik BR (gość)
  • Witam, jestem handlowcem i jeżdżę z BR po całym kraju - nie jestem teoretykiem. Gdyby kolega doczytał, to zauważyłby, że napisałem: 'BR na radary mikrofalowe to absolutny nr 1". Odpowiadając na pytanie. Nie dość, że kupiłem BR w firmie Micom, to jeszcze tam byłem osobiście. Temat radarów z pętlą indukcyjną nie był poruszany stąd moje pytanie na form. Potwierdzam skuteczność BR na zdecydowaną większość sprzętu radarowego. Po co te insynuacje? A tak na marginesie: co oznacza "fachowo użyty BR"?
  • nienasyceni_piraci! (gość)
  • haha są już teraz święci i bardziej...... dwóch polaków i już się kłócą!
  • Misiek (gość)
  • przeszukanie jest czynnosią procesową wiec nie zawsze może policja o tak sobie szperać w samochodzia, po za tym jammer to wykroczenie a nie przestepstwo
  • precz z rostowskim (gość)
  • Witam wszystkich, jezeli chodzi o jammery to na rynku w sumie sa tylko 2 godne uwagi, jest to Blue raider i laser interceptor warto przeplacac i brac ten drugi (drozszy) ?? Pozdrawiam Edytowany przez moderatora
  • Rośnie już drugi Rostowski! (gość)
  • Autor " precz z Rostowskim", jesteś większym h.. od Rostowskiego. Nie oszukuj ludzi tak jak minister! Przecież "laser interceptor" jest tylko na lasery. Laser interceptor nie działa wcale na wszelkie fotoradary i radary, on jest tylko na lasery. Laser interceptor to najbardziej przepłacony sprzęt bo przechodzi w Polsce przez 4 pośredników!
  • Maro (gość)
  • Jeżeli ten BR jest taki świetny to dlaczego na youtube nie ma filmików z zakłócaniem innego radaru niż ZURAD?
  • antyradary.phi.phi fan (gość)
  • Co ty wypisujesz za głupoty maro??? zobacz wszystkie filmy Radarjammertestera jest ich chyba teraz 47. Są filmy z fotoradarami i radarami pistoletowymi. Są filmy z fotoradarem Multanowa CD - to najnowsze dziecko ITD i oczywiście BR go oszukuje. Są filmy z najbardziej popularnym radarem pistoletowym w US - Decatur genesis itd,itd Maro jesteś pospolitym trolem, BR nie jest "świetny" ale zadziwiająco pożyteczny.
  • Andrzej polismajster (gość)
  • Panowie, a ja wypowiadam walkę tym skur... bo w tym roku nałapałem w sumie 22 punkty za przekroczenia pr. w "bezczelnych miejscach" i to zawsze na dwupasmówkach poza miastem. Czyli kupuje BR i jakieś CB bo zauważyłem, że chyba w 2013 r. jest wzmożona ilość kontroli radarowych itp. Nie wiadomo jak będzie w 2014 Nie jestem piratem i nie jeżdżę jak wariat . Nawet nie wyprzedzam często i nigdy nie przejeżdżam na czerwonych to uważam, że 22 punkty mi się nie należą i już. Zawsze łapią też mnie bo mam auto które rzuca się w oczy. Jak jadę moim służbowym to nigdy się nie zdarzyło .
  • kacper (gość)
  • krótko powiem, całkowicie polecam jammer Blue RR, teraz używam tylko to. I chyba warto się śpieszyć zanim całkiem zabronią.
  • urko (gość)
  • Wykrywacze radarów nie dają sobie radę z Multaradar CD ponieważ jest to radar małej mocy i o wąskiej wiązce sygnały prawie jak lasera. Sygnał slaby i jeszcze w ostatniej chwili i wykrywają z 10m, jak jest za późno na hamowanie. Ale jammerowi to tylko łatwiej jak mała moc radaru do zakłócania, a zwalniać nie trzeba wcale. To nie żaden cud że jammer Blue Raider działa na Multaradar CD to prawa fizyki!! Multaradar CD został zrobiony aby aby pokonać wykrywacze radarów i je pokonał , ale odkrył się dla jammerów i to jego slaby punkt!!
  • inkwizytor (gość)
  • Jammer blue raider bardzo wkur... wielu ktorzy na nim tracą! słowa kluczowe korupcja w policji, wykrywacze , hurtownie CB..
  • kukliński2 (gość)
  • Jakiś głupi redaktor z Auto Świata w 2011 roku zrobił oszukany test że jammer BR nie działa. Można to jeszcze znaleźć w sieci. Teraz jest rok 2014 jammer działa i wszyscy o tym wiedzą. Ciekawe jak sie czuje redaktor? czy jest mu wstyd? czy dostał w łape??
  • leszekB (gość)
  • Jedna z firm sprzedających wykrywacze w ramach oczerniania jammera BR oferuje 1000zł. Za test z iskra i fotoradarem zurad. Ponieważ wiem na co działa JBR próbowałem potwierdzić ta ofertę. Wymigiwali się jak mogli. Pojechałem do nich i całość nagrałem i powiedziałem jak nie zrealizują swojej oferty to film i nagranie opublikuję bo poniosłem koszty. Wypłacili mi 200zł, jako zadość uczynienie że nie mogą zrealizować testu.
  • ojciec_ojca (gość)
  • Tak ta firemka sprzedająca wykrywacze radarów, dla której JBR jest śmiertelnym niebezpieczeństwem - oferuje 1000zł za to że udowodni się im że JBR nie działa. Wszystko fajnie ale skąd wiadomo kto udowodnił i komu zaplacili??? dwoniłem też do nich ta oferta 1000zł to wielki blef i oszustwo.
  • ojciec_ojca (gość)
  • sprawdzałem firmę (oferująca 1000zł za udowodnienie że JBR działa) ,w sieci i kiedyś zajmowali się magnetyzerami paliwa, jest jeszcze w sieci ich strona z magnetyzerami. Tak to totalni ściemniacze i kombinatorzy. JBR broni się sam skutecznie.
  • korba (gość)
  • Tak antyradary.phi.pl oczerniający jammer Blue Raider to straszne menele. Micom sprzedając swoje jammery BR zabrał im wielu klientów drogich wykrywaczy. Szef tych żałosnych sprzedawców wykrywaczy radarów Ojciec - Dąbek, ząbek dostaje szału jak słyszy słowo jammer BR. Ostatnio na ich forum gdzie szkalują jammer JBR widziałem ktoś umieścił film jak JBR wyzwala i blokuje MRCD i to w Armenii !!!. Ojciec dostał takiego amoku że zdemolował całą końcówkę tego tematu , usuwając wszelkie filmy i strasząc paragrafami. W efekcie temat ten zawiera tylko bełkot ojca w amoku!!! Całkowicie się ośmieszyli, taka siara!!! A internetu i tak nie zablokują!!
  • mielek (gość)
  • haha ......Rzucając paragrafami - ojciec zdemaskował się że jest albo byłym "osadzonym" (kryminalisci lubią cytować paragrafy), albo byłym milicjantem (niezweryfikowanym) hahaha - oni też lubią popisywać się z paragrafami.
  • Zna ojca. (gość)
  • Nie piszcie tu o tych żulikach z antyradary.phi.pl. To tak jak by w decyzji w co zainwestować sporą kasę pytać się zbieraczy złomu. Dawno już mam jammer Blue Raider i znam coraz więcej osób które go tez kupiły. Jak to się mówi "sprawa się rypła" fenomen jammera BR rozwija się dynamicznie!
  • Kazimierz z Płocka. (gość)
  • Nikt obeznany nie kupuje już wykrywaczy radarów. Wszyscy masowo przesiadają się na jammery.
  • jerzy (gość)
  • Właśnie kupiłem takie dwa jammery i to w wersji pod maskę. Robią takie w micom tylko na zamówienia dopłata 480zł.
  • gienekpp (gość)
  • Tak taki jammer to totalna klęska systemu conrad! zobaczcie film na Y.
  • UK raider (gość)
  • Witam, ja zamówiłem i właśnie dostałem od Micom JBR-a,problem tylko jest taki że nie jestem pewny czy mam moduł na laserowe mierniki prędkości bo oczywiście prosiłem aby go dorzucono, a że z Micom jest trudny kontakt i rzadko odpowiadają na emaile to teraz już sam nie wiem. Czy ktoś z Was mógłby potwierdzić jak rozpoznać ten dodatkowy moduł?
  • piter (gość)
  • ktos moze testowal albo ma to cos wyglada jak klon polskiego jammera ale strona ta nie budzi zaufania blueghost.pl/
  • ramer (gość)
  • blueghost to zakamuflowani sprzedawcy RD - prubują w ten sposób utrudniać sprzedaż JBR. Ma to podważać zaufanie do jammerow i dyskredytować temat. Generalnie sprzedawcy RD (w polsce i za granica) plajtują z powodu jammerow i lokalizatorów gps...i z tego powodu ze wykrywacze czyli RD są mało skuteczne na współczesna fotoradary.
  • Lukaszrym (gość)
  • W odpowiedzi na niektore wpisy i ten artykół powiem : Jammer blue raider mam 5 miesięcy. Mam wersje 10. Równiez mam opcję na lasery. Jammer działa mi na wszystkie fotoradary, włącznie z najnowszymi ITD. Uratowal mnie dwa razy przed patrolem. Jeden z iskra drugi z ultralite laser. Nie musze zwalniać przed fotoradarami i rozpraszac się nad ich wyszukiwaniem w terenie. Nie jestem wariatem na drodze i odejmuje tylko max 40km/h. Na ten jammer wściekaja się policjanci - mają oficjalnie mowić że nie działa i pewnie stad ten artykulik żałosny. Sprzedawcy i dystrybutorzy wykrywaczy tez sa wku...ni bo bankrutuja w polsce i nie tylko - ogolnie sprzedaż RD ( wykrywacze) bardzo spadla na świecie a np. w US nie mozna produkować jammerów.
  • Damian (gość)
  • Hej. Kupiłem ostatnio 2 JBR i starałem się je ustawić. Każdy z nich osobno działa prawidłowo na pierwszy rzut oka, jednak jeżeli podłączę 2 na raz (jeden z przodu, drugi z tyłu pojazdu) to zaczynają piszczeć, tak jakby wchodziły sobie na fale. Próbowałem przestawiać na swój sposób jednak problem nie znika. Miał ktoś może podobny problem? sus.damian@gmail.com, z góry dziękuję.
  • Lukasz (gość)
  • Witam, w moim przypadku blue raider jedynie jest w stanie dodac predkosc na zuradzie a nie odjac. Wyjatkiem sa zurady z antenkami, te ktore naleza do ITD. Nie wiem jak jest z laserem, gdyz jak mnie namierzaja blue raider nie daje zadnego sygnalu(wersja iby z przystawka). Rowniez na swiatla mierzace predkosc i zapalajace czerwone nie dziala. Micom nie odbiera ode mnie tel.
  • raider (gość)
  • Damian - jak masz dwa jammery - jeden na tył drugi na przód to musza być one zsynchronizowane. Master jest z przodu a slave z tyłu, sygnalizuje tylko przedni. Lukasz-masz coś żle z jammerem BR jak by nie odbierali tel to jak by się zamawiało? Sprubuj e-mail.
  • raider (gość)
  • jeszcze jedno - jammer JBR jest w dwu wykonaniach lasera - wewnetrzny i zewnetrzny. Tylko zewnętrzny ma głowice na kablu, dziala to podobnie.
  • robo (gość)
  • Najlepiej umieścić jammer JBR z przodu na środku podszybia. Jammer blu ma na lasery laser diodowy firmy osram o mocy 85W w impulsie i nie trzeba kilku głowic. Kilka głowic to zbędny wydatek wystarczy jedna.

Dodaj komentarz