Awaryjne silniki VW

Aktualności / Nowości

Autor: PRO

Liczba odwiedzin: 1470

Volkswagen poinformował o możliwości wystąpienia w niektórych silnikach problemów z prawidłowym działaniem cewki zapłonowej.

Wada dotyczy silników benzynowych stosowanych w samochodach VW, Audi, Skody i Seata. Problem zauważony przed kilkoma dniami dotyczy silników benzynowych - 1,8 T, 2.3 V5, V6 i W8 montowanych w samochodach tego koncernu w latach modelowych 2001, 2002 i na początku roku modelowego 2003.

Kłopoty z funkcjonowaniem zapłonu mogą się pojawiać zazwyczaj krótko po uruchomieniu zimnego silnika i charakteryzują się nierównomierną pracą na biegu jałowym lub częściowym zmniejszeniem mocy silnika. Na tablicy przyrządów zapala się lampka kontrolna silnika. - Kierowcy którzy zauważą problemy z układem zapłonowym powinni zgłosić się do autoryzowanych stacji obsługi na terenie naszego kraju - informują przedstawiciele firmy Kulczyk Tradex, importera samochodów VW i Audi. Naprawa wadliwego elementu odbędzie się na producenta i klient nie poniesie z tego powodu żadnych kosztów.

Wada zapłonu jak informuje biuro prasowe niemieckiego producenta, może dotyczyć nawet 850 tys. pojazdów, które już trafiły do klientów na całym świecie. Czeska Skoda, w której pojazdach także mogą pojawić się kłopoty (ponad 45 tys. samochodów) nie planuje wezwania do przeglądu swoich samochodów. Autoryzowane stacje obsługi usuwać będą wadę bezpłatnie, ale dopiero, gdy klient sam zgłosi się do autoryzowanej stacji obsługi.

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Moto.Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy