Ceramiczne klocki hamulcowe ATE

Wiadomości / Super Warsztat

Autor: (opr)

Liczba odwiedzin: 21871

Technologiczna nowinka nie zawsze musi kosztować tyle, co zwykły produkt. Jeżeli jednak za korzystną cenę kierowca otrzymuje produkt o znacznie wyższej trwałości niż tradycyjny, a przede wszystkim ułatwiający codzienną eksploatację samochodu, to grzechem zaniedbania jest nie skorzystanie z takiej okazji. Fot. ATE Mój przyjaciel, będąc na zakupach, zwykł mawiać, że jest zamożny, ale nie rozrzutny, dlatego mając wybór decyduje się na produkt nowszy i lepszy. Per saldo wychodzi na tym zawsze dobrze – płaci mniej, a satysfakcji podczas użytkowania ma więcej. Tę złotą dla kieszeni zasadę warto stosować także w motoryzacji, gdzie rynek sypie nowinkami jak z rękawa.

Do wszystkich osobowych

Hitem na polskim, ale nie tylko polskim, aftermarkecie są ceramiczne klocki hamulcowe ATE. Produkt obowiązkowy dla właścicieli samochodów z felgami aluminiowymi, a zalecany także do aut z felgami stalowymi. Ale rodzaj felgi to nie jedyny i najważniejszy argument przemawiający za ceramiką ATE. Klocki nowej generacji wykonane z ceramiki mają bowiem kilka zalet, a każda z nich jest równie istotna. Pierwszą z nich jest uniwersalność, albowiem aby zamontować ceramiczne klocki hamulcowe ATE nie potrzeba modyfikować układu hamulcowego. ATE Ceramic są przystosowane do montażu na zwykłych tarczach ATE, a cena klocków ceramicznych ATE zaskoczy pozytywnie każdego właściciela samochodu.

Felgi zawsze czyste

Fot. ATE Zabrudzenia felg to utrapienie każdego kierowcy dbającego o wygląd pojazdu. To rezultat stosowania tradycyjnych klocków hamulcowych, które pozostawiają trwałe ślady. W przypadku stosowania felg aluminiowych wiąże się to z kosztami renowacji felg, średnio po 100 zł za sztukę. Czy warto więc brnąć w koszty? Może lepiej wybrać wariant mniej kosztowny i całkowicie nieuciążliwy, a więc ceramikę ATE. Rezultat jest zaskakująco korzystny. Po przejechaniu kilkuset kilometrów nie ma śladu po czarnej sadzy, która osadza się na felgach w wyniku zużycia tradycyjnych klocków hamulcowych. Ceramiczne klocki ATE są praktycznie bezpyłowe i dzięki temu zabezpieczają felgi samochodu, pozostawiając je czyste i lśniące nawet po długiej i intensywnej podróży.

Wysoki standard bezpieczeństwa

Kolejna zaleta to trwałość, co dla właściciela samochodu oznacza rzadsze wizyty w serwisie niż przy przypadku stosowania zwykłych klocków. Innowacyjny skład mieszanki sprawia, że hamowanie jest bardziej skuteczne, a także ciche. ATE Ceramic spełnia wymogi normy obowiązującej w Europie: ECE-R-90, jak i maksymalne wymogi bezpieczeństwa obowiązujące na tak zwanym montażu fabrycznym.

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Moto.Gratka.pl

Zobacz także

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w poniedziałek.