Czynniki ryzyka

Porady / Warto wiedzieć

Autor: JW.

Liczba odwiedzin: 1769

W Polsce nie ma dokładnych danych dotyczących wpływu stanu technicznego na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Analizy powypadkowe za najczęstsze przyczyny podają: zły stan dróg, brawurę czy alkohol. Stan techniczny pojazdu jest wciąż pomijany, mimo że jest to znaczący aspekt w bezpieczeństwie ruchu drogowego. Elementy takie jak: niesprawne hamulce, wycieraczki, czy „łyse” opony to tylko niektóre czynniki wpływające na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Brak rzetelnych badań dotyczących wypadków w Polsce powoduje, że zaledwie 1,5 % ankietowanych wskazuje, iż stan techniczny auta ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Natomiast w państwach Europy Zachodniej, gdzie stan dróg jest na dużo wyższym poziomie, badania wykazały że kierowcy uznają zły stan techniczny pojazdów za jedną z ważniejszych przyczyn wypadków drogowych.

„Sądzę, że niezależnie od akcji prowadzonych na rzecz stosowania części zamiennych wysokiej jakości i regularnego serwisowania pojazdów, warto więcej uwagi poświęcić przewodom hamulcowym. Ponadto więcej informacji i porad należy kierować także do warsztatów. A trzeba wiedzieć, że warsztat na wymianie przewodów sztywnych może dobrze zarobić. Wiedzą o tym klienci firmy „WP” – największego polskiego producenta w tej branży.

Poziom cen przewodów hamulcowych sztywnych nie odzwierciedla poziomu odpowiedzialności, jaką na siebie bierze producent elementu mającego wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Może to być odpowiedź na pytanie, dlaczego zagraniczne firmy tak długo zwlekały z wejściem na nasz rynek i do dziś nie palą się do tak odpowiedzialnej działalności.”

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy