Wszystko
o samochodach

Przepisy / Prawo jazdy

Egzamin na prawo jazdy w Ostrowcu Świętokrzyskim?

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Świętokrzyski poseł Artur Gierada chce utworzenia ośrodków egzaminacyjnych we wszystkich miastach prezydenckich, gdzie można by było zdawać na kategorię A i B. Jedna z takich placówek miałaby powstać w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W Polsce jeden ośrodek przypada średnio na ok. 700 tys. obywateli. W województwie świętokrzyskim wskaźnik ten wynosi aż 1 270 tys. mieszkańców. Według aktualnych przepisów możliwość zdawania egzaminu istnieje jedynie w miastach na prawach powiatu, a w naszym regionie taki status mają tylko Kielce.

W Świętokrzyskiem nowe placówki mogłyby powstać w Skarżysku-Kamiennej, Starachowicach i Ostrowcu Świętokrzyskim. Według projektu ustawy miasta te posiadają niezbędną infrastrukturę komunikacyjną (duże ronda, drogi krajowe, ulice o kilku pasach ruchu), aby można było przeprowadzić tam egzamin państwowy.

Zobacz też: Zapisali się na egzamin na prawo jazdy w grudniu. Teraz muszą dopłacać 

Ostatnio uruchomiono nawet stronę internetową www.prawkodlaostrowca.pl. Można tam przeczytać o projekcie poselskim oraz podpisać petycję w tej sprawie. Jednocześnie powstał też profil na serwisie Facebook, gdzie już ponad 230 osób poparło pomysł utworzenia w Ostrowcu ośrodka egzaminującego.

– Taki projekt ma sens. Kursant będzie mógł łatwiej dojechać na umówione jazdy, nie mówiąc już o tym, że na sam test teoretyczny musi udać się do Kielc, a to strata pieniędzy i czasu – tłumaczy Barbara Lasota z Ośrodka Szkolenia Kierowców i Instruktorów „Rywal".

Podobnego zdania jest Marcin Świercz, właściciel Ośrodka Szkolenia Kierowców „Wiraż". – Ja osobiście byłbym zadowolony z takiego rozwiązania. Kursanci też powinni być za tym projektem. Teraz na egzamin trzeba jeździć do Kielc lub Tarnobrzega, a przecież wiadomo, że niektórzy zdają dopiero po kilku podejściach – tłumaczy Marcin Świercz.

O opinię w tej sprawie poprosiliśmy także Czesława Dawida, dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach. – Nigdy nie byliśmy przeciw tworzeniu ośrodków zamiejscowych. Jeżeli powstaną odpowiednie regulacje prawne i zostaną one poparte przez samorząd, to wtedy podejmiemy odpowiednią analizę ekonomiczną takiego przedsięwzięcia. Wiem, że przybliżanie dostępu do usług obywatelom to ważna kwestia, ale trzeba pamiętać o znacznych nakładach finansowych, jakie będą niezbędne do utworzenia nowych placówek – zastrzega dyrektor Dawid.

Karol Biela

Prawo jazdy w Ostrowcu Świętokrzyskim?
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Prawo jazdy w Ostrowcu Świętokrzyskim?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.