Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 33810 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Focus Electric. Jaki zasięg ma elektryczny Ford?

Data publikacji: Autor: (mm)

Ford Focus Electric 

Nowy 5-drzwiowy hatchback Ford Focus Electric napędzany jest silnikiem elektrycznym o mocy 145 KM zasilanym z akumulatorów o pojemności 33,5 kWh. 

Fot. Ford Nowy Focus Electric będzie jednym z 13 nowych zelektryfikowanych Fordów. Jakim zasiegiem dysponuje oraz ile trwa jego ładowanie?

Ładowanie akumulatorów nowego Forda Focusa Electric od 0 do 80 procent pojemności trwa 30 minut*. Bezemisyjny 5-drzwiowy hatchback dysponuje zasięgiem do 225 km bez konieczności ponownego ładowania akumulatorów, a  samochód mogą już obecnie zamówić klienci Forda w Belgii, Finlandii, Niemczech, na Węgrzech, w Norwegii, Szwajcarii oraz w Wielkiej Brytanii.

Nowy 5-drzwiowy hatchback Ford Focus Electric napędzany jest silnikiem elektrycznym o mocy 145 KM zasilanym z akumulatorów o pojemności 33,5 kWh. Zarówno silnik, jak i zestaw akumulatorów są chłodzone i ogrzewane cieczą

Nowe złącze szybkiego ładowania wykorzystuje europejski standard Combined Charging System (CCS), umożliwiając kierowcom podłączenie Focusa Electric do stacji szybkiego ładowania prądem stałym, które znajdują się już przy drogach, na stacjach obsługi i na parkingach niemal całej Europy. Używając tego samego złącza i korzystając z domowej ładowarki zapewniającej natężenie zmiennego prądu ładowania, Focus Electric może uzyskać zasięg do 225 km po 5 godzinach ładowania, zasięg 150 km będzie do dyspozycji już po 3-4 godzinach. Jak wskazują wyniki badań, 90 procent kierowców przejeżdża dziennie do 100 km, a średni dzienny przebieg samochodu, to 46 km.***

Redakcja poleca:

Zmiany w prawie dla kierowców. Jakie i od kiedy?
Volvo V90 Cross Country. Kombi na każdą drogę
Na co diagności kładą nacisk na przeglądzie?

Oprócz powiększonego zasięgu i zredukowanego czasu ładowania, nowy Ford Focus Electric oferuje system łączności SYNC 3, który umożliwia kierowcy sterowanie systemem audio, nawigacją i integrację smartfonów za pomocą prostych poleceń głosowych, jest przy tym zgodny ze standardami Apple CarPlay i Android Auto.

Nowy Focus Electric będzie jednym z 13 nowych zelektryfikowanych Fordów, jakie na całym świecie Ford wprowadzi do sprzedaży w ciągu najbliższych 5 lat. Wśród tych samochodów znajdą się:

- całkowicie nowy elektryczny SUV z zasięgiem szacowanym na 480 km, pojawi się on na rynku do roku 2020;

- nowy, ładowany z zewnętrznych źródeł hybrydowy van Transit Custom, przewidziany do produkcji seryjnej w 2019, a obecnie testowany w ramach programu z budżetem liczonym w milionach funtów, którego celem jest poprawa czystości powietrza w Londynie;

- hybrydowa wersja legendarnego Forda Mustanga.

* Czas ładowania będzie się zmieniał w zależności od sposobu użytkowania pojazdu oraz warunków środowiskowych. Podano orientacyjne czasy ładowania oszacowane na podstawie typowych czynników zewnętrznych, w tym stylu jazdy, poboru energii przez akcesoria, stanu naładowania akumulatorów i temperatury otoczenia.

** Deklarowane zużycie paliwa / zużycie energii, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi regulaminów europejskich (WE) 715/2007 i (WE) 692/2008, w aktualnym brzmieniu. Zużycie paliwa i emisja CO2 są określone są dla wariantu pojazdu, a nie dla pojedynczego samochodu. Zastosowano standardową procedurę testową umożliwiającą porównanie różnych typów pojazdów i pojazdów różnych producentów. Oprócz parametrów samego pojazdu, na zużycie paliwa / energii przez samochód, poziom emisji CO2 i zasięg napędu elektrycznego, wpływ ma również zachowanie kierowcy, jak i inne czynniki pozatechniczne. CO2 jest głównym gazem cieplarnianym odpowiedzialnym za globalne ocieplenie.


Ford Focus Electric 

Nowy 5-drzwiowy hatchback Ford Focus Electric napędzany jest silnikiem elektrycznym o mocy 145 KM zasilanym z akumulatorów o pojemności 33,5 kWh. 

Fot. Ford

Ford Focus Electric

Nowy 5-drzwiowy hatchback Ford Focus Electric napędzany jest silnikiem elektrycznym o mocy 145 KM zasilanym z akumulatorów o pojemności 33,5 kWh.

Fot. Ford

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Ford Focus zdjęcia

Ford Focus dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z moto.gratka.pl

Ford Focus Cena

Części dla marki Ford

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

656 zł

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.