Ford na spirytusie

Wiadomości / Felietony

Autor: Jerzy Iwaszkiewicz

Liczba odwiedzin: 4063

W tym roku zamierzają sprzedawać również Fokusa FFV czyli samochód na spirytus i to prawie o takiej mocy (85 proc.) jak słynna śliwowica łącka.

Adam Kołodziejczyk, dyrektor generalny Forda w Polsce oświadczył, iż za 4-5 lat Ford może zająć pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży samochodów w Polsce przed Skodą i Fiatem.

 

Kołodziejczyk jest dla Forda modelem lepszym niż Ford Focus, który obecnie sprzedaje się najlepiej w swojej klasie, lepiej nawet niż Toyota Corolla, Opel Astra i Honda Civic. Przez trzy lata wyprowadził Forda z 11-go miejsca na 5-te, dwie pozycje rocznie, więc za góra trzy lata Ford może być liderem. Za dwa lata rozpocznie się w Tychach produkcja nowego Forda KA wspólnie z Fiatem i to może być samochód, który zmieni układy na rynku.

 

Na razie trwa walka na ceny. Fiat wystawił nowe Punto  za 36 700, a właśnie Ford przebija i rzuca na rynek nową Fiestę za 31 900. Punto jest lepiej wyposażone, ale Fiesta przebija dodatkowo znacznymi obniżkami cen serwisu. Olej i filtry mają być wymienione w Fordach co 20 tys. km, ale przegląd główny dopiero po 40 tys. km. Ford wprowadza również zerowe oprocentowanie kredytu na nowe modele Fiesty i Fusion, a także korzystne ubezpieczenie w pakiecie w wysokości 3,8 procent.

 

Do produkcji biopaliw szykuje się kilka koncernów, ale Ford zamierza jeździć na wypróbowanym spirytusie.

 

Pokaz nowych Fordów, Fusion i Fiesty, odbył się w Solcu Zdroju, gdzie od 150 lat leczą kąpielami w wodzie siarkowej. Powstał tu ostatnio nowy hotel Malinowy Dwór typu SPA czyli połączony z sanatorium, gdzie każdego masują, naświetlają i topią w borowinie, aby był jak nowy za 275 złotych dziennie. Dodatkowo można sobie zafundować zabieg na worki i cienie pod oczyma za 80 zł, a jak ktoś potrzebował to również zabieg ujędrniający całe ciało za 190 zł. Piszą, że każdy człowiek chociaż raz do roku powinien się tak reanimować.

 

Samochody Forda mają nad człowiekiem taką przewagę, że podlegają przeglądowi co dwa lata. 

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Moto.Gratka.pl

Zobacz także

Komentarze

  • Peppek (gość)
  • I znowu nic z felietony Pana redaktora nie kumam. Może poprostu jestem tępy i nie nadążam. Jednak zgodnie z sugestiami zawartymi w komentarzach do poprzednich felietonów nie będę już krytykował. Poprostu chyba nadajemy na innych falach. Jeżeli komuś te felietony się podobają to czemu nie. W końcy ich lektura nie jest obowiązkowa :-).
  • jacus (gość)
  • Peppek-no jednak tepy jestes.
  • peppek (gość)
  • Ha ha ha ale sie uśmiałem. Trzeba przyznać że na tym forun toczy się dyskusja po byku.
  • Guitarrus (gość)
  • Peppek- rzeczywiście, chyba nie nadążasz. Felieton to nie akcja informacyjna. To omowienie i zwiastun problemu podany w formie jw. I faktycznie wolałbym, żeby Ci, którzy nie lubią felietonów Imć Redaktora, nie czytali ich w ogole i nie komentowali, skoro się im nie podoba. Gnoje, tępaki i chamy won z tej jamy! nie pchajcie sie w komentarze skoro takie głupie teksty, wg Was, 'wali' Pan Iwaszkiewicz. Peppek- jesteś urokliwie błaznowaty. Dorzuć jeszcze jedno ekspresywne "Ha" i już przebijesz drwiną każdy inny komentarz.
  • RAMBO (gość)
  • Zaletą forum internetowego jest możliwość wyrażenia swojej opinii na dany temat (odkrycie roku). Jednym felieton się podoba, innym nie. Artykuły w gazetach też komentujemy, ale nie mamy możliwości zamieszczać w nich naszych przemyśleń. Cieszmy się więc, że zamiast pracować/uczyć się/leżeć plackiem możemy pisać sobie prawie wszystko. Osobiście uważam, że pan I. pisze nieciekawie, ale czytam jego felietony. Dlaczego? A choćby dlatego, że można porównać jego wypociny z innymi autorami i przekonać się, że jednak młodość górą. Całuski, cukiereczki, ciasteczka :-*

Dodaj komentarz