Gwarancja na auta Saaba pozostaje aktualna
Autor: (bw)
Liczba odwiedzin: 326
Zarząd Saab Automobile został zmuszony do złożenia dokumentów o upadłość przedsiębiorstwa. Czy konsekwencje tej decyzji dotkną polskich właścicieli Saabów?
- "Stało się tak, mimo iż od kilku miesięcy prowadzone były bardzo obiecujące negocjacje z inwestorami chcącymi zapewnić firmie stabilność finansową oraz kontynuować rozwój marki Saab poprzez wprowadzanie na rynek nowych modeli samochodów” – wynika z oświadczenia zarządu Saab Polska. Poprzedni właściciel marki, General Motors, który pozostaje znaczącym dostawcą części oraz właścicielem praw do wykorzystywanych w Saabie technologii, nie zgodził się na dokonanie transakcji sprzedaży. Mimo, iż wymusiło to na szwedzkim producencie zgłoszenia upadłości, to należy wspomnieć, że nadal istnieje możliwość wykupienia likwidowanego przedsiębiorstwa. Wznowienie produkcji marki jest możliwe tym bardziej, że swoją chęć udziału w przetargu zgłosiło już kilku chętnych.
Dla polskich użytkowników Saabów najważniejsza jest jednak kwestia serwisowania. Saab Polska odpowiada na ich zmartwienia tłumacząc, że "wszelkie naprawy gwarancyjne wykonywane w samochodach kupionych w autoryzowanych salonach sprzedaży Saaba na terenie Polski będą przez nas honorowane na dotychczasowych zasadach, aż do momentu wygaśnięcia gwarancji."
Producent uspokaja, że na spółkę Saab Automobile składa się kilka przedsiębiorstw. Z firm Saab Automobile AB (produkcja samochodów) oraz Saab Parts AB (dostawy części zamiennych oraz akcesoriów), ta druga nie została objęta upadłością. Tym samym działalność dotycząca produkcji i dostaw części do szwedzkich samochodów zostanie nienaruszona.
- "Stało się tak, mimo iż od kilku miesięcy prowadzone były bardzo obiecujące negocjacje z inwestorami chcącymi zapewnić firmie stabilność finansową oraz kontynuować rozwój marki Saab poprzez wprowadzanie na rynek nowych modeli samochodów” – wynika z oświadczenia zarządu Saab Polska. Poprzedni właściciel marki, General Motors, który pozostaje znaczącym dostawcą części oraz właścicielem praw do wykorzystywanych w Saabie technologii, nie zgodził się na dokonanie transakcji sprzedaży. Mimo, iż wymusiło to na szwedzkim producencie zgłoszenia upadłości, to należy wspomnieć, że nadal istnieje możliwość wykupienia likwidowanego przedsiębiorstwa. Wznowienie produkcji marki jest możliwe tym bardziej, że swoją chęć udziału w przetargu zgłosiło już kilku chętnych. Dla polskich użytkowników Saabów najważniejsza jest jednak kwestia serwisowania. Saab Polska odpowiada na ich zmartwienia tłumacząc, że "wszelkie naprawy gwarancyjne wykonywane w samochodach kupionych w autoryzowanych salonach sprzedaży Saaba na terenie Polski będą przez nas honorowane na dotychczasowych zasadach, aż do momentu wygaśnięcia gwarancji."
Producent uspokaja, że na spółkę Saab Automobile składa się kilka przedsiębiorstw. Z firm Saab Automobile AB (produkcja samochodów) oraz Saab Parts AB (dostawy części zamiennych oraz akcesoriów), ta druga nie została objęta upadłością. Tym samym działalność dotycząca produkcji i dostaw części do szwedzkich samochodów zostanie nienaruszona.