Hołowczyc awansował do czołowej trójki Rajdu Dakar

(mm)
Marek Dąbrowski i Mark Powell  / Fot. Orlen Team
Marek Dąbrowski i Mark Powell / Fot. Orlen Team
Krzysztof Hołowczycz awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców samochodów. Z imprezy wycofał się bowiem Yazeed Al-Rajhi.

Saudyjczyk miał problemy z układem wydechowym. Krótko po starcie odcinka organizator poinformował, że Al-Rajhi wycofał się z dalszej rywalizacji. Krzysztof Hołowczyc 11. etap Rajdu Dakar zakończył na 18. lokacie, ale awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Wcześniej od dłuższego czasu utrzymywał się na czwartym miejscu.

11. etap wśród kierowców wygrał Nasser Al-Attiyah z rezultatem 1:53:10. Katarski kierowca umocnił się tym samym na pierwszej pozycji wśród kierowców. Marek Dąbrowski zameldował się na mecie na 19. miejscu i jest 23. w klasyfikacji generalnej.

Rafał Sonik zajął piąte miejsce w 11. etapie Rajdu Dakar, ale mimo tego jest o krok od wygrania rywalizacji quadowców. Jeśli tylko ukończy zmagania, to nic nie powinno stanąć mu na przeszkodzie, by pierwszy raz zwyciężyć w tej imprezie, gdyż wycofali się jego najwięksi konkurenci - Ignacio Casale i Sergio Lafuente.

Na metę liczącego 351 kilometrów odcinka specjalnego (plus 161 km dojazdówki), motocyklista Kuba Przygoński dojechał z 14-minutową stratą do zwycięzcy etapu, Słowaka Ivana Jakesa. Polak w generalce jest 18., natomiast prowadzi Marc Coma.

Dwunasty, przedostatni odcinek rajdu Dakar 2015, wiodący z Termas Rio Hondo do Rosario, będzie liczył 1024 kilometry (298 km OS-u i 726 km dojazdówki). To będzie duże wyzwanie dla zmęczonych kilkunastodniowym ściganiem zawodników oraz ich maszyn, solidnie poobijanych po przejechaniu dotychczasowych kilku tysięcy kilometrów.