Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kubica najszybszy w memoriale Bettegi

(TSz)
W tydzień po zwycięstwie w Monza Rally Show, Robert Kubica okazał się najlepszy w memoriale tragicznie zmarłego w 1985 roku włoskiego kierowcy Attilio Bettegi.

W imprezie rozgrywanej podczas wystawy Motor Show w Bolonii startowało w tym roku wielu znakomitych kierowców, m.in. Ken Block i Jacques Villeneuve, który w 2006 roku w Formule 1 stracił miejsce w zespole BMW Sauber na rzecz... Roberta Kubicy.

Polak jako dziewiąty kierowca w historii wygrał zarówno Night Sprint, jak i główną część Memoriału Bettegi. Wcześniej podwójny sukces w tych zawodach odnieśli Colin McRae (1991, 93) i Mikko Hirvonena (2009).

W tegorocznym finale w Bolonii, Kubica pokonał Kena Blocka 3-0. Lorenzo Bertelli, w obydwu wyścigach lepszy od Gigiego Gallego, zajął trzecie miejsce w Trofeo Bettega Celebrities.

Ken Block ustępował Robertowi Kubicy o 0,08 sekundy na półmetku pierwszego wyścigu. Krakowianin przejechał drugie okrążenie w 55,90 i zostawił za sobą Blocka o 0,22 sekundy. W powtórce Kalifornijczyk prowadził po pierwszym kółku różnicą 0,23 sekundy, jednak polski kierowca zanotował czas 55,70 i wygrał wyścig o 14 setnych.

Dzień wcześniej, w Memorial Bettega Night Sprint, Roberta Kubicy po zaciętym pojedynku w finale zremisował 1-1 z Lorenzo Bertellim, lecz pokonał rywala lepszym czasem okrążenia. Trzecią lokatę zajął Jacques Villeneuve.

- Jestem zadowolony, bo po Monzy przyszło kolejne zwycięstwo. Dziękuję zespołowi, który pozwolił mi przeżyć dwa świetne weekendy po trudnym sezonie. To jasne, że te sukcesy nie zmienią obrazu całego roku, ale zawsze fajnie jest wygrywać. Monza Rally Show i Motor Show w Bolonii to bardzo specyficzne zawody, w których nigdy dotąd nie startowałem. Jednak zwycięstwa nie były tak łatwe, jak mogło to wyglądać z zewnątrz. W ten weekend niczego źle nie zrobiłem, a w finale zdołałem pokonać Kena, dwa razy startując z niekorzystnej, brudnej strony - powiedział Kubica.