Wszystko
o samochodach

Przepisy / Warto wiedzieć

Kurs reedukacyjny dla nietrzeźwych kierowców. Na czym polega?

Data publikacji: Autor: (mm)

Fot. Krzysztof Kapica Nowelizacja ustawy o kierujących pojazdami sprawiła, że od 1 stycznia 2017 roku gminy mają obowiązek wysyłać nietrzeźwych kierowców na specjalne kursy reedukacyjne.

Na kurs zostanie skierowana osoba, która kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu. Skierowanie otrzymają również osoby, u których stwierdzi się, że znajdują się pod wpływem narkotyków. W tym przypadku nieważne będzie ich stężenie. 

W takim kursie będą musiały wziąć udział także osoby, chcące odzyskać prawo jazdy zatrzymane za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Redakcja poleca:

Jeździliśmy nowym Golfem. Zmienił się na lepsze?
Oto najmocniejszy Lanos w Polsce
O tym musi pamiętać każdy kierowca

Kurs przeprowadzany jest w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego, a jego koszt to 400 zł. Trwa 16 godzin – 2 spotkania po 8 godzin. Na kurs reedukacyjny kierowca będzie musiał zgłosić się w terminie miesiąca od dnia otrzymania skierowania. Następnie jest zobowiązany przedstawić staroście zaświadczenie o jego ukończeniu w terminie kolejnych 6 tygodni.

Kurs obejmuje m.in. wykład w zakresie podstawowych informacji dotyczących prowadzenia pojazdu po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu. Dodatkowo kursanci zostaną poddani testom określającymi ich styl picia lub zażywania narkotyków oraz będą uczestniczyć w wykładzie dotyczącym odpowiedzialności.

Redakcja poleca: Mity o egzaminach na prawo jazdy

Źródło: TVN Turbo/x-news

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • hjg (gość)

    w tym filmiku to pan ekspert powinien sobie poprawnie zapiąć pas

  • mario (gość)

    Zaświadczenie o ukończeniu kursu przedstawia się staroście w terminie 6 tygodni licząc od dnia doręczenia skierowania. Art. 101 ustawy o kierujących pojazdami 1. Osoba skierowana na kurs reedukacyjny, o którym mowa w art. 99 ust. 1 pkt 4 lub 5, jest obowiązana do: 1)odbycia kursu w terminie miesiąca od dnia doręczenia decyzji administracyjnej o skierowaniu; 2)przedstawienia staroście zaświadczenia o ukończeniu kursu w terminie 6 tygodni od dnia doręczenia decyzji o skierowaniu;

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.