Lampka kontrolna ciśnienia oleju

Porady / Eksploatacja

Autor: Grzegorz Wojtyrowski

Liczba odwiedzin: 10777

Jeżeli auto miało kilku właścicieli i duży przebieg licznikowy może się zdarzyć, że lampka kontrolna oleju zaczyna świecić przy obrotach biegu jałowego.

Jeżeli samochód miał kilku właścicieli i duży przebieg licznikowy może się zdarzyć, że gdy jednostka napędowa osiąga obroty biegu jałowego, lampka kontrolna oleju zaczyna świecić. Fot. M.Pobocha

 

Jest to stan naturalny, świadczący o dużym zużyciu silnika, w tym w szczególności panewek wału korbowego i łożysk wału rozrządu. Jeżeli jednocześnie występują takie objawy jak: spadek mocy, przedmuchy gazów do skrzyni korbowej oraz dymienie z rury wydechowej, silnik nadaje się do remontu.

 

Znacznie gorzej jest, jeśli niedostateczne ciśnienie oleju występuje w nowej jednostce napędowej. W takim przypadku należy sprawdzić poziom oleju silnikowego. Jeśli jest on zbyt niski, pompa może chwilowo zasysać powietrze. Jeżeli w silniku jest właściwa ilość oleju, a lampka się zapala, wskazuje to na niesprawność, która może doprowadzić do uszkodzenia silnika. W takim przypadku trzeba odwiedzić stację obsługi.

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Moto.Gratka.pl

Zobacz także

Brak komentarzy - napisz pierwszy