Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Luka w przepisach o instruktorach jazdy

Data publikacji: Autor: (pp)

Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", wprowadzone w styczniu 2013 roku przepisy dotyczące instruktorów szkół nauki jazdy zawierają poważną lukę. W praktyce okazało się, że osoby te nie muszą przechodzić obowiązkowych szkoleń z zakresu doskonalenia zawodowego.

Przypomnijmy, że zgodnie z nową ustawą o kierujących pojazdami, instruktorzy zmuszeni są do odbywania cyklicznych zajęć fot: Archiwum Polskapressedoszkalających. Tego typu szkolenie, trwające około trzech dni, warunkuje przedłużenie wpisu w ewidencji instruktorów nauki jazdy, prowadzonej przez starostwa powiatowe. W praktyce, przepis ten okazał się jednak "martwy".

Brak takiego zaświadczenia skutkuje skreśleniem instruktora z listy ewidencyjnej. Jednak jeszcze tego samego dnia może on wystąpić o ponowne wpisanie go na listę. Wszystko z powodu określonych w ustawie wymagań wobec takich osób. Ponowny wpis uwarunkowany jest wyłącznie odbyciem podstawowego szkolenia dla instruktorów, które skreślone wcześniej z ewidencji osoby posiadają.

Sprawą zajęła się już sejmowa komisja infrastruktury, która pracuje nad odpowiednią zmianą przepisów. Nie wiadomo jednak, kiedy nowelizacja ustawy o kierujących pojazdami wejdzie w życie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.