Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Małysz siódmy w Abu Dhabi Desert Challenge [galeria]

(ip)
Ostatni etap rajdu, który zaplanowano na czwartek, został odwołany z powodu załamania pogody i gwałtownej burzy piaskowej, która przeszła nad pustynią Liwa. Po neutralizacji ogłoszono listę wyników.

Rajd – wobec dyskwalifikacji Nassera Al Attiyah z powodu nieregulaminowego zawieszenia – wygrał Władymir Wasiliew. Adam Małysz i Rafał Marton ukończyli rywalizację na siódmej pozycji.

Na mecie w Yas Marina Adam Małysz podsumował: – Mam pewien niedosyt, bo w czwartek była jeszcze szansa na fajne ściganie. Niestety ostatni etap został odwołany z powodu złych warunków atmosferycznych. Mgła i burza piaskowa, czyli wszystko w jednym – takie rzeczy w tej części świata nie zdarzają się często. Szkoda tylko tego wczorajszego pecha, bo straciliśmy mnóstwo cennych minut – pozycja byłaby na pewno lepsza. Ale cóż, świat kręci się dalej, a my idziemy do przodu. Kolejny rajd już pod koniec kwietnia, więc jesteśmy w pełni zmobilizowani i gotowi do rywalizacji. Wielkie podziękowania dla wszystkich za to, że byliście z nami i trzymaliście za nas kciuki! Pozdrawiam!

Adam Małysz to najbardziej utytułowany w historii skoczek narciarski. Po zakończeniu kariery na skoczni został kierowcą rajdowym. Na początku 2012 wystartował w Rajdzie Dakar, gdzie zajął 38. miejsce w klasyfikacji generalnej. Orzeł z Wisły oraz jego doświadczony pilot Rafał Marton już w pierwszym roku startów sięgnęli po mistrzostwo Polski w klasyfikacji generalnej i grupie T1, mistrzostwo Czech oraz czwarte miejsce w FIA CEZ Cross Country Trophy w T1. W kolejnych edycjach Rajdu Dakar Małysz zdobył 15. miejsce (2013), a w ubiegłym roku – 13. miejsce w klasyfikacji generalnej.  W roku 2015 Adam nie ukończył „Dakaru” z powodu awarii i pożaru samochodu.