Najbardziej „romantyczne” auto

Motociekawostki / Raporty

Autor: (ip)

Liczba odwiedzin: 3574

Nastała wiosna, czyli czas miłości i zawierania nowych znajomości. Serwis mobile.eu zapytał Polaków o to, jakie auto jest ich zdaniem najbardziej romantyczne.

Nastała wiosna, czyli czas miłości i zawierania nowych znajomości. Serwis mobile.eu zapytał Polaków o to, jakie auto jest ich zdaniem najbardziej romantyczne. Fot. Volkswagen

 

Najbardziej romantycznym autem okazał się VW New Beetle, zwany także „Nowym Garbusem”. Niezależnie od tego czy chodzi o sympatycznego chrabąszcza przed 50. lat, czy o jego najnowszą wersję, auto ma rzesze swoich miłośników.

 

16 proc. ankietowanych uznało, że już sama marka Volkswagen budzi romantyczne skojarzenia. Do takich firm należy również Mercedes (10 proc.) i Audi (8 proc).

 

Interesujące jest również to, że wyboru Volkswagena dokonywali najczęściej mężczyźni. A przecież wydaje się, że zaokrąglone kształty New Beetle’a prędzej trafiają w gusta kobiet niż mężczyzn - lubiących raczej bardziej agresywne maszyny.

 

Podczas badania wskazania respondentów były wyraźnie zróżnicowane ze względu na ich wiek. Osobom młodym, w wieku 18-24 lat, z miłością kojarzy się marka Audi (13 proc.). W grupie osób dojrzałych (25 – 54 lat) na pierwszym miejscu uplasował się Volkswagen (25 proc.).Natomiast osoby powyżej 55 roku życia wybrały Mercedesa.

 

Ponadto, 41 proc. biorących udział w badaniu uznało, że takie auto powinno mieć kolor czerwony (ten kolor częściej wybierały panie), 10 proc. uważa, że czarny, natomiast 7 proc.- srebrny.

Ale bez względu na takie ankiety wiemy, że miłość może zaiskrzyć nawet w największym, zardzewiałym gruchocie, który kiedyś być może stanie się kultowym oldtimerem.

Komentarze

    • mag
    • VW romantyczny? szczególnie jego bardzo romantyczne traktorowe silniki TDI i odpadające plastiki wewnątrz. Widać niemieckie badanie.
    • Mecenas
    • Może kolega mag nie słyszał o VW Bulliku z lat 60 - słynnym love - busie, czy o klasycznych Garbach - symbolach wolnej miłości?
    • Roger
    • nawet ładnie wygląda, szkda, że te białe kwieaty sa na dole- oznacza to cęste wyzyty u wiaderka z wodą.
    • kkprofi
    • VW "ogórek" to auto hipisów, dokładnie :-) podzielam opinie Mecenasa.

Dodaj komentarz