Naprawa przedniej szyby w samochodzie

Porady / Eksploatacja

Autor: (pp/ip)

Liczba odwiedzin: 3738

26% kierowców w Polsce przyznaje, że jeździ z uszkodzonymi szybami, a 13% w ogóle nie zwraca uwagi na jej stan. Jednocześnie 94% respondentów zgadza się, że kondycja szyby ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze. Tak wynika z badań Millward Brown SMG/KRC na zlecenie NordGlass.

Fot. ShutterstockRezultaty ankiety pokazują, że zdajemy sobie sprawę z tego, że dobra widoczność zapewnia bezpieczeństwo jazdy. Niestety uzyskane dane sugerują również, że blisko 1/3 kierowców porusza się po drogach z uszkodzoną szybą. Ignorowanie pęknięcia to nie tylko potencjalne ograniczanie widoczności w czasie podróży. To również narażanie się na nieprzyjemne spotkanie z Policją.
 
- Jeśli kierowca auta w polu widzenia widzi uszkodzenie na szybie, która ogranicza widoczność, musi liczyć się z mandatem, a nawet zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego w przypadku kontroli drogowej – mówi mł. insp. dr Dariusz Podleś z Komendy Głównej Policji. – Funkcjonariusze w takiej sytuacji mają obowiązek wypisać mandat do kwoty 250 zł - dodaje. To właściciele samochodów odpowiadają za to, w jakim stanie jest ich przednia szyba.
 
Powodem dla którego kierowcy nie kwapią się z podróżą do warsztatu może być fałszywe przeświadczenie o cenach usług w serwisach i ilości czasu potrzebnego do naprawy. Prawda jest taka, że trwa to krótko oraz kosztuje stosunkowo mało. - Niewiele osób wie, że naprawa szyby, a nawet jej wymiana jest naprawdę szybka. Naprawa zajmuje  ok. 30 minut, a wymiana szyby około półtorej godziny - mówi Artur Więckowski z NordGlass.

Obecnie technika pozwala skutecznie naprawiać drobne odpryski zanim powiększą się one do rozmiarów, przy których będzie konieczna wymiana. Aby szyba kwalifikowała się do naprawy uszkodzenie powinno być mniejsze niż pięciozłotowa moneta (czyli 24 mm) i znajdować się minimum 10 cm od najbliższej krawędzi. Koszt takiej naprawy wynosi 140 zł. Należy też dodać, że naprawa małego pęknięcia może nas uchronić przed większym wydatkiem, który wiąże się z wymianą całej szyby. Odpryski i pęknięcia mają tendencję do szybkiego rozprzestrzeniania się po całej powierzchni.

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Moto.Gratka.pl

Zobacz także

Komentarze

  • pawelski (gość)
  • zastanawia mnie, jak można jeździć z pękniętą szybą o.O. w końcu taki „pajączek” może zacząć się powiększać, z czego potem mogą być większe problemy. wolałbym od razu podjechać np. do aga polu w warszawie, żeby panowie w parę minut dokonali wymianę na całą szybę niż dać sobie wlepić mandat. prostsze rozwiązanie i tańsze ;)
  • michaell (gość)
  • Pawelski ma rację nie ma co zwlekać jak ma się już pękniętą szybę, przy takich mrozach to szczególnie niebezpieczne, dlatego najlepiej załatwić to od ręki Edytowany przez moderatora
  • Komentarz usunięty
  • salem (gość)
  • Zgadzam się z pawelskim. Ja też, gdy pojawił mi się odprysk na szybie od razu pojechałem do punktu Nordglass, w którym od razu, od ręki naprawiano mi szybę. Okazało się, że odprysk był na tyle mały, że obyło się bez wymiany całej szyby, z czego byłem bardzo zadowolony,bo wiadomo, że wymiana całej szyby to większe koszty, niż jej dokładne wyczyszczenie, naprawienie i wypolerowanie.

Dodaj komentarz

MOTOINTEGRATOR Grupa Inter Cars

Znajdź części do swojego samochodu!