Wszystko
o samochodach

Przepisy / Prawo jazdy

Nawet 10 lat więzienia za proponowanie „przymknięcia oka”

Data publikacji: Autor: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim / EL

fot. archiwum Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymali 38-letnią mieszkankę powiatu lipskiego. Kobieta w trakcie zdawania egzaminu praktycznego na prawo jazdy zaproponowała egzaminatorowi „przymknięcie oka” w zamian za korzyść finansową.

Ostrowieccy policjanci zostali powiadomieni, że 38-letnia kobiet  przystępując do egzaminu praktycznego na prawo jazdy kategorii B, zaproponowała egzaminatorowi korzyść majątkową oświadczając, że „gdyby jej coś nie wyszło” to da mu 100 złotych. Egzaminator od razu poinformował 38-latkę, że jej zachowanie jest niezgodne z prawem i o tym zajściu powiadomił policję. Dodatkowo cała sytuacja została zarejestrowana przez zamontowane w pojeździe kamery.

Śledczy przedstawili kobiecie zarzut  obietnicy wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną, w zamian za naruszenie przepisów prawa. Zatrzymana przyznała się do popełnienia tego przestępstwa. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Citroën C3 w naszym teście

Video: materiał informacyjny marki Citroën

Jak sprawdza się Hyundai i30?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Just True (gość)

  Ten kraj schodzi na psy, już za uczciwą łapówkę tylko w sejmie da się coś załatwić

 • Tadeusz (gość)

  I bardzo dobrze!! koniec takich różnych machlojek, jestem świeżo po zrobieniu kursu na instruktora, robiłem w krakowskim oes i tam nie było opcji żeby przymknęli oko czy coś, a od kiedy zacząłem pracę, to co raz słyszę, żeby ato wpisać więcej godzin niby wyjeżdżonych, a to żeby dać jakiś namiar jak szybko 'zdać' prawko. masakra jakaś z tymi ludźmi

 • COLIN (gość)

  GDYBY NIE NAGRYWANIE W AUCIE KTO WIE JAK BY POSTĄPIŁ EGZAMINATOR :) 85 % TO ŁAPÓWKARZE NAGMINNE JEST PROPONOWANIE MŁODYM KOBIETOM ZDANY EGZAMIN ZA SEX, OCZYWIŚCIE POZA SAMOCHODEM :) DLATEGO JEDNA DOBRA RADA JAK KTOŚ Z RODZINY WASZEJ ZDAJE JECHAĆ ZA L-ką I SAMEMU NAGRYWAĆ CO SIĘ DZIEJE BY MIEĆ DOWÓD W SĄDZIE ALBO DAĆ TAKIEMU OD RAZU W R.J

 • Justyna (gość)

  Dobrze, że ta sprawa ujrzała światło dzienne. Nie powinno być machlojek na każdym kroku.

 • MP (gość)

  Oj, Oj Colin idziesz po bandzie. Weź się za pisanie bajko - kryminałów. Masz talent wymyślania. Masz szansę zostać wieszczem narodowym. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.