Nowa Kuga w Europie dopiero od 2013 roku

Aktualności / Nowości

Autor: (pp/ip)

Liczba odwiedzin: 4787

Jednym z premierowych pojazdów podczas Los Angeles Auto Show 2011 był nowy model Kuga, który w Stanach Zjednoczonych oferowany jest pod nazwą Escape. Niestety, w europejskich salonach Forda nowy SUV będzie oferowany dopiero od 2013 roku. Fot. Ford - Pod maskę europejskiej wersji auta trafiać mają dobrze znane na naszym rynku silniki EcoBoost o pojemnościach 1.6-litra (175 KM) i 2-litrów (240 KM) montowane w Focusach i Mondeo. Podobno, będą one zestawione z automatyczną skrzynią Ford PowerShift. Ford obiecuje, że dzięki drobnym modyfikacjom aerodynamiki auto będzie oszczędniejsze niż obecny model. Do wyboru będziemy mieć wersje z napędem na przednie koła lub 4x4 - mówi Robert Szymański, dyrektor handlowy Firmy Auto-Boss.

Poza zmianą stylistyki, nowa Kuga jest aż o 10 cm dłuższa od swojej poprzedniczki. Najbardziej odczują to pasażerowie, ponieważ wydłużeniu uległ rozstaw osi. Ponadto, Kuga drugiej generacji będzie posiadała również większy bagażnik. Auto będzie się takż wyróżniało ze względu na nowe rozwiązania, nie spotykane w innych pojazdach tego segmentu.

- Z ciekawostek, jakie zapowiada producent, warto wspomnieć o możliwości otwierania klapy bagażnika przy pomocy stopki pod zderzakiem. To rozwiązanie pokazane początkowo przez BMW i Volkswagena w przypadku Forda ma działać w obie strony. Klapę takim samym gestem będzie można również zamknąć – dodaje dyrektor handlowy Firmy Auto-Boss.

Fot. Ford Fot. Ford

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Moto.Gratka.pl

Zobacz także

Brak komentarzy - napisz pierwszy