Nowe BMW serii 4 Convertible

Premiery

Autor: (ip)

Liczba odwiedzin: 5221

Pojawienie się BMW serii 4 Convertible zapowiada nową erę średniej wielkości samochodów premium z otwartym nadwoziem, jakie swoim klientom oferuje firma BMW.

Nowe BMW 4 Convertible jest wyraźnie szerszy, ma zauważalnie większy rozstaw osi i kół, niż BMW 3 Convertible. NienagannaBMW serii 4 Convertible, Fot: BMW równowaga proporcji i charakterystyczna płynność linii wynikają z typowych dla BMW małych zwisów nadwozia z przodu i z tyłu, długiej maski silnika i przesunięcia do tyłu całego przedziału pasażerskiego. Charakterystyczne dla BMW rozwiązania stylistyczne skoncentrowane z przodu pojazdu, takie jak podwójne nerkowe wloty powietrza, podwójne okrągłe reflektory i duże wloty powietrza w przednim pasie, wskazują na wyraźne związki rodzinne nowego kabrioletu z samochodami BMW serii 3.

Dynamiczny charakter BMW 4 Convertible wyrażają elementy takie, jak wyloty powietrza umieszczone na błotnikach przednich za nadkolami, które wraz z kurtynami powietrznymi zmniejszają turbulencje i opory powietrza opływającego przednie koła samochodu. Wyraźnie płaska powierzchni bagażnika podkreśla płynną harmonię całej sylwetki pojazdu. Poziome linie i muskularne nadkola wspólnie akcentują duży rozstaw kół i tylnonapędową koncepcję samochodu.

Trzyczęściowy chowany hardtop BMW 4 Convertible wyróżnia się zaawansowanymi rozwiązaniami akustycznymi z dźwiękochłonną podsufitką, zapewniając spokój i komfort w każdych warunkach pogodowych, także zimą. Wewnętrzna strona dachu jest na całej powierzchni odpowiednio wykończona i wyposażona w lampki współgrające z atmosferą wnętrza.

BMW serii 4 Convertible, Fot: BMWKiedy dach jest złożony i schowany w bagażniku, system chowania i rozkładania dachu podnosi go w czasie załadunku i rozładunku bagażnika, zapewniając wystarczającą ilość miejsca i łatwy dostęp do przewożonych bagaży. Dzięki temu nawet duże i nieporęczne przedmioty i inny bagaż można wygodnie spakować i wyładować przy otwartym dachu. Niskie sportowe fotele zapewniają większą przestrzeń nad głowami, a także dodatkową przestrzeń na nogi pasażerów podróżujących z tyłu, w porównaniu do wcześniejszych modeli.

Wnętrze BMW 4 Convertible prezentuje stylowe połączenie sportowej aury, elegancji i ekskluzywności. Wszystkie elementy sterowania rozmieszczone są ergonomicznie wokół kierowcy, zapewniając optymalny dostęp do wszelkich funkcji. Drzwi są tak zaprojektowane, że wszystkie linie zbiegają się ku tyłowi, a kombinacje jasnych kolorów tworzą dwutonowy efekt na drzwiach i panelach bocznych. Konstrukcja foteli jest nowa i zawiera zintegrowane z nimi pasy bezpieczeństwa. Fotele regulowane elektrycznie są oferowane w standardzie. Zarówno standardowe, jak i opcjonalne sportowe fotele z głębokimi zagłówkami mogą być wyposażone w podgrzewacze szyi dla kierowcy i pasażera z przodu, co jest opcją, która wcześniej nie była oferowana. Gdy dach jest złożony, ustawienia układów kontroli temperatury wnętrza są automatycznie dostosowywane do temperatury zewnętrznej i prędkości pojazdu.

Oprócz wyposażenia standardowego, oferowane są trzy specjalne linie wyposażenia oraz pakiet M Sport. Linie wyposażenia Sport Line, Modern Line i Luxury Line mogą posłużyć personalizacji nowego kabrioletu szczególnymi akcentami wnętrza i nadwozia. Najlepsze materiały i staranne wykończenie podkreślają atmosferę samochodu premium należną BMW 4 BMW serii 4 Convertible, Fot: BMWConvertible.

BMW serii 4 Convertible dostępne jest z rzędowym sześciocylindrowym silnikiem benzynowym (BMW 435i Convertible), czterocylindrowym silnikiem benzynowym (BMW 428i Convertible) lub z czterocylindrowy silnikiem z zapłonem samoczynnym (BMW 420d Convertible). Silniki te oferują zakres mocy od 135 kW / 184 KM do 225 kW / 306 KM i wyposażone są w najnowszą technologię BMW TwinPower Turbo. Te supernowoczesne jednostki napędowe zapewniają BMW serii 4 Convertible wyjątkowe przyspieszenia i elastyczność, a jednocześnie inteligentnie ograniczają zużycie paliwa i gwarantują czystość spalin zgodną z najnowszą europejską normą EU6.

Moc silników jest standardowo wysyłana na tylne koła poprzez sześciobiegową manualną skrzynię biegów. BMW oferuje wszystkie warianty silnikowe z opcjonalną ośmiobiegową automatyczną sportową przekładnią, która pozwala kierowcy zmieniać biegi ręcznie za pomocą łopatek umieszczonych przy kierownicy. Obie przekładnie są standardowo wyposażone w funkcję Auto Start Stop.

BMW serii 4 Convertible, Fot: BMWJeździe BMW 4 Convertible towarzyszy wyjątkowo oszczędne korzystanie z zapasów paliwa. Przyczynę niskiego zużycia paliwa łatwo powiązać z innowacjami BMW EfficientDynamics, które można znaleźć w całym nowym BMW  serii 4 Convertible. Oprócz optymalizacji zużycia paliwa w silnikach benzynowych i silniku wysokoprężnym, złożyła się na to inteligentna, lekka konstrukcja i dopracowana w szczegółach aerodynamika, na czele z kurtynami powietrznymi i wylotami powietrza umieszczonymi na błotnikach przednich za nadkolami, które również przyczyniają się do maksymalizacji sprawności aerodynamicznej i energetycznej samochodu. Inne rozwiązania, jak funkcja Auto Start Stop, odzysk energii przy hamowaniu, wskaźnik optymalnej zmiany biegów, działanie osprzętu uruchamianego na żądanie systemów zarządzających i innowacyjny system wspomagania kierowcy Proactive Driving Assistant wykonują swoje zadania tak, by zapewnić niskie zużycie paliwa oraz zmniejszoną emisję spalin, bez pogarszania osiągów samochodu. Korzystanie z trybu jazdy ECO PRO może nawet przynieść oszczędności paliwa na poziomie 20 procent. W połączeniu z automatyczną skrzynią biegów nowy kabriolet – podobnie jak BMW serii 4 Coupe - posiada po raz pierwszy również tryb jazdy wybiegiem.

BMW serii 4 Convertible, Fot: BMW

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Moto.Gratka.pl

Zobacz także

Brak komentarzy - napisz pierwszy