Nowe przepisy dotyczące aut z "kratką" od 2014 roku

Przepisy / Aktualności

Autor: (pp)

Liczba odwiedzin: 2599

Resort Finansów planuje przeprowadzić zmianę w ustawodawstwie dotyczącym możliwości odliczenia podatku VAT od zakupionych przez przedsiębiorców samochodów. Przepisy mają wejść w życie w 2014 roku.

Fot. Archiwum PolskapresseW tej chwili prawo pozwala na odliczenie nie więcej, niż 60% wartości podatku VAT zawartego w cenie towarów i usług. Jednocześnie, kwota ta nie może przekraczać 6 tys. zł. Dodatkowo, firmy mogą odliczać także cały podatek od wydatków związanych z eksploatacją samochodów, w tym m.in. kosztami paliwa. Przepisy te obejmuję wszystkie auta o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, za wyjątkiem samochodów o oddzielonej przestrzeni ładunkowej, pojazdów specjalnych i bankowozów typu C.

Resort chce ujednolicenia przepisów, aby były one bardziej przejrzyste. Prawo do odliczenia części podatku dotyczyłoby wszystkich aut o DMC do 3,5 tony. Od kwoty ich zakupu będzie można odliczyć do 50% wartości podatku VAT (jednak nie więcej, niż 8 tys. zł). Zmniejszą się jednak przywileje dotyczące zwrotu podatku za koszty eksploatacyjne. Przedsiębiorcy będą mogli odliczyć nie więcej, niż 50% podatku.

Zmiany mają wejść w życie 1 stycznia 2014 roku.

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Moto.Gratka.pl

Zobacz także

Komentarze

    • Anatol (gość)
    • szkoda, że nareszcie
    • zdziwiony (gość)
    • Anatol, nie wiem czy zdajesz sobie sprawe ze te propozycje tak naprawde oznaczaja pogorszenie sie warunkow zakupu i eksloatacji auta firmowego !f!!! Cala plejada dostawczych plandek automatycznie jest zrownywana w prawach z osobowkami...

Dodaj komentarz