Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Opel Combo

opr. an.
Nowy Opel Combo z dwuosobowego auta dostawczego zmieni się w wielozadaniowy pojazd, mogący służyć także jako auto rodzinne.

Przejdź do: 

Dane techniczne

| Jesienią wejdzie na rynek nowy opel combo, który całkowicie zmieni swój styl. Z dwuosobowego auta dostawczego zmieni się w wielozadaniowy pojazd, mogący służyć także jako auto rodzinne.

Opel Combo

Bedzie to oparta na modelu Corsa, nowoczesna konstrukcja, zbudowana podobnie jak Citroen Berlingo, peugeot partner, Fiat Doblo i Renault Kangoo. Zwłaszcza do tego ostatniego. Co prawda według przedstawicieli Opla, w tym projekcie nie współpracowano w koncernie Renault, wiele elementów przypomina Kangoo. Pierwsze zdjęcia zrobiono samochodowi w żółtym kolorze, a to ulubiony kolor Kangoo. Podobny jest układ klamek, czarne pasy z boku nadwozia a także "wysokie czoło" dachu nad przednią szybą. Z drugiej strony taką właśnie budowę wymuszają funkcje auta.
Jako pierwszy wejdzie na rynek dwumiejscowy furgon. Wiosną dołączy do niej pięcioosobowa wersja tour.
Opel Combo ma długość 4323 mm. O 93 mm więcej od poprzednika. Dużo większa jest różnica filozofii budowy obu pokoleń combo. Poprzedni samochód był po prostu zabudowanym pickupem, z ciasną dwumiejscową kabiną i oddzieloną od niej przestrzenią bagażową dostosowaną do przewozu europalety. W nowym combo przestrzeń bagażowa i pasażerska są połączone w jedną bryłę. Można je oddzielić specjalną kratą, która może być ustawiona za obydwoma przednimi fotelami lub otaczać tylko fotel kierowcy. To także rozwiązanie podpatrzone w Kangoo.
Przestrzeń bagażowa nowego Combo ma pojemność 3200 litrów. Można w niej przewozić przedmioty o długości 2,7 metra. Rozsuwane drzwi po obu stronach samochodu to wyposażenie dodatkowe. Umożliwiają załadunek przedmiotów o szerokości do 60 cm. Przez symetryczne tylne drzwi do wnętrza samochodu można zamontować europaletę. W przestrzeni bagażowej znajduje się też system mocowania towarów FlexCargo.
W wyposażeniu combo znajduje się również system OnStar. Jedną z jego funkcji jest pomoc w znalezieniu adresu, co zwłaszcza w przypadku operujących w miastach aut dostawczych może być bardzo przydatne. Można też zamówić aktywne zagłówki, patent zastosowany po raz pierwszy w limuzynach Saaba, a teraz schodzący do coraz niższych klas aut.
Combo został zbudowany w oparciu o Opla Corsę, przejął więc z niego większość elementów podwozia i silniki. Żeby jednak auto mogło sprostać większym obciążeniom (do 810 kg) otrzymało nową pół-niezależną tylną oś.
W gamie silników jest benzynowa jednostka 1,6 oraz dwa turbodiesle.
Samochód będzie produkowany w Portugalii. Do salonów naszych dealerów ma trafić wkrótce po premierze w Niemczech.
Dane techniczne

Wersja1,61,7 DI1,7 DTI
Silnikbenzynat-dieselt-diesel
Moc (KM)876575
Maks. moment obr. (Nm)138130165
średnie spalanie (l/100 km)7,85,85,8

Sprzedaż
Od 1994 roku sprzedaż samochodów dostawczych podwoiła się. W 1994 roku sprzedano w Europie 318 tys. takich aut, a w 2000 już 639 tysięcy. Wzrost funkcjonalności tych aut i dostosowanie ich do spełniania także roli samochodów rodzinnych i turystycznych, spowodował, że stały się atrakcyjniejsze nie tylko dla przedsiębiorstw, ale i dla ludzi potrzebujących sporej przestrzeni bagażowej - młodych rodzin i osób zainteresowanych wypoczynkiem poza miastem.
Od 1993 roku Opel sprzedał 270 tys. combo.
Zdjęcie: Opel

od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty