Paris Motor Show 2012 - zdjęcia

Aktualności / Targi

Autor: Tomasz Szmandra

Liczba odwiedzin: 51527

W Paryżu otwarto Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny (funkcjonujący we Francji pod nazwą Mondial de l'Automobile). W odróżnieniu od Genewy, która prezentuje motoryzacyjne nowości co roku, impreza nad Sekwaną odbywa się co dwa lata, na przemian z targami we Frankfurcie nad Menem.

Warto przypomnieć, że paryska wystawa jest organizowana od 1898 roku i była pierwszym salonem samochodowym na świecie. Przed Fot: Tomasz Szmandradwoma laty obiekty wystawiennicze przy Porte de Versailles odwiedziło aż 1 mln 263 tys. 467 osób, w tym ponad 13 000 dziennikarzy ze 103 krajów.

Podczas tegorocznego Paris Motor Show w 9 pawilonach wystawienniczych, na 96 000 metrach kwadratowych powierzchni, prezentują się setki firm związanych z motoryzacją. Z zapowiedzi wynika, że nie zabraknie nikogo, kto liczy się w tej branży. Przewidziano ponad 100 międzynarodowych premier, w tym m.in. Volkswagena Golfa VII w wersji ekologicznej, Audi A3 Sportback, Skodę Rapid, Mercedesa CLA, Forda Mondeo, Seata Leona i Toledo, Toyotę Auris i BMW GT1. Oprócz A3 Sportback Audi prezentuje modele Q5 i R8 po liftingu, oraz koncepcyjną wersję nowego A2. Pojawiło się także BMW serii 1 w nowej, trzydrzwiowej wersji nadwoziowej, całkowicie odmieniona Kia Carens, Mazda 6, Citroën C-Elysée, Volvo XC40, czy budzący spore zainteresowanie Chevrolet Trax. Z kolei Fiat przedstawił nową Pandę z napędem 4x4.

Odrębne miejsce na salonie poświęcono samochodom sportowym i pojazdom napędzanym paliwami alternatywnymi. Oczywiście premier w Paryżu będzie znacznie więcej, podobnie jak imprez towarzyszących. O tych najciekawszych będziemy informowali na bieżąco na Motofaktach.

Po dwóch dniach przeznaczonych dla mediów, wystawa będzie otwarta dla publiczności od 29 września do 14 października, codziennie w godz. 10.00 - 20.00 (w czwartki i piątki - do 22.00). Bilet wstępu dla dorosłej osoby kosztuje 13 euro, młodzież od 10 do18 roku życia oraz studenci płacą 7 euro, natomiast dzieci poniżej 10 lat wchodzą za darmo.

Bilety można kupić na miejscu w kasie, lub drogą elektroniczną pod adresem www.mondial-automobile.com/en/visitors/buy_your_tickets.

Lexus LS 600h F Sport, Fot: Tomasz Szmandra

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Moto.Gratka.pl

Zobacz także

Komentarze

  • lolek
  • Nowz Golf jest taki jak starz i wersja eko mu nie pomoze ale mogaci emerzci to kupia
  • Wróg drogiej tandety. (gość)
  • Cena biletu bardzo przyjazna.
  • ~marekp
  • Super fotki! niektóre autka sa niezłymi cackami. Takie dzieła sztuki na kołach!
  • Komentarz usunięty
  • Komentarz usunięty
  • Komentarz usunięty
  • Komentarz usunięty

Dodaj komentarz