Pełne odliczenie VAT-u od aut "z kratką" po 2013 roku

Aktualności / Nowości

Autor: (bw)

Liczba odwiedzin: 5962

W wystosowanym do Związku Dealerów Samochodowych liście, Ministerstwo Finansów informuje, że podjęło działania w celu przedłużenia okresu zawieszenia możliwości pełnego odliczenia VAT od nowego auta do końca 2013 roku. Fot. Archiwum Polskapresse Od pewnego czasu, na rynku samochodów nowych panowała niepewność co do możliwości pełnego odliczenia podatku VAT od pojazdów „z kratką”. Związek Dealerów Polskich prosił Ministerstwo Finansów o jak najszybsze ustalenia w tej sprawie, w celu usunięcia wszelkich wątpliwości. W przeciwnym razie, mogłoby dojść do poważnego przestoju na rynku samochodów firmowych. Związek twierdził, że brak stanowczej decyzji mógłby wywołać spadek sprzedaży nowych samochodów firmowych nawet o kilka procent.

Postulat polskich przedsiębiorców co do konieczności wprowadzenia neutralności podatkowej dla wszystkich nabywanych przez przedsiębiorców pojazdów i możliwości pełnego odliczania VAT od wszystkich samochodów używanych do prowadzenia działalności gospodarczej, różni się całkowicie od decyzji Ministerstwa. Mimo to, Związek z zadowoleniem przyjmuje szybko podjętą, stanowczą decyzję.

Polski rząd uzyskał zgodę Rady Unii Europejskiej na wprowadzenie wyjątku stanowiącego odstępstwo od dyrektywy w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej. Ostatecznie, Rada UE postanowiła zatwierdzić przedłużenie okresu zawieszenia możliwości pełnego odliczenia podatku VAT od samochodów „z kratką” do końca 2013 roku.

Źródło: wp.pl

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Moto.Gratka.pl

Zobacz także

Komentarze

    • Komentarz usunięty

Dodaj komentarz