Peugeot rezygnuje z wyścigów Le Mans Series
Autor: (red)
Liczba odwiedzin: 339
Koncern PSA postanowił wycofać się z wyścigów długodystansowych. Decyzja została podjęta 18 stycznia ze skutkiem natychmiastowym. Głównym jej powodem była trudna sytuacja finansowa. Francuski koncern postanowił skupić się wyłącznie na autach drogowych.
- "Peugeot postanowił skoncentrować swoje zasoby na nowych modelach i technologiach hybrydowych, które zadebiutują w samochodach tej marki w 2012 roku. Przede wszystkim chodzi o takie pojazdy, jak 208, 3008 HYbrid4, 508 RXH, 508 HYbrid4 i 4008" - możemy przeczytać w oświadczeniu francuskiej marki.
Taka decyzja Francuzów nie jest zaskoczeniem. Philippe Varin, szef Peugeota, już w październiku 2011 roku ogłosił swój plan oszczędności 800 mln euro. Oprócz rezygnacji z udziału w motosporcie, francuski koncern został także zmuszony do zwolnienia blisko 6 tysięcy swoich pracowników.
W ostatnich latach Peugeot odnosił duże sukcesy w wyścigach długodystansowych, wliczając w to słynne 24 godziny Le Mans. W 2009 roku francuski team odniósł tam podwójne zwycięstwo. Co ciekawe, druga z marek należących do koncernu PSA, Citroen, wciąż będzie brała udział w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC.
- "Peugeot postanowił skoncentrować swoje zasoby na nowych modelach i technologiach hybrydowych, które zadebiutują w samochodach tej marki w 2012 roku. Przede wszystkim chodzi o takie pojazdy, jak 208, 3008 HYbrid4, 508 RXH, 508 HYbrid4 i 4008" - możemy przeczytać w oświadczeniu francuskiej marki.Taka decyzja Francuzów nie jest zaskoczeniem. Philippe Varin, szef Peugeota, już w październiku 2011 roku ogłosił swój plan oszczędności 800 mln euro. Oprócz rezygnacji z udziału w motosporcie, francuski koncern został także zmuszony do zwolnienia blisko 6 tysięcy swoich pracowników.
W ostatnich latach Peugeot odnosił duże sukcesy w wyścigach długodystansowych, wliczając w to słynne 24 godziny Le Mans. W 2009 roku francuski team odniósł tam podwójne zwycięstwo. Co ciekawe, druga z marek należących do koncernu PSA, Citroen, wciąż będzie brała udział w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC.