Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Pojazdy służb bez badań diagnostycznych? Winne przepisy

Data publikacji: Autor: (mm) TVN24/x-news

Fot. Grzegorz Olkowski Pojazdy straży pożarnej, radiowozy policji, innych służb, a także Wojska Polskiego, aby wyjechać na drogi muszą mieć tak jak i inne pojazdy, ważne badanie techniczne. Każdego dnia jest jednak coraz więcej aut, które ich nie posiadają.

Radiowozy policji, pojazdy straży pożarnej, innych służb, a także Wojska Polskiego od początku marca nie mogą przechodzić badań diagnostycznych. Ministerstwa obrony narodowej, spraw wewnętrznych i finansów nie znowelizowały niezbędnego rozporządzenia.

Tym samym każdego dnia rośnie liczba pojazdów, które muszą pozostać w garażach. Przyczyną takiego stanu rzeczy są kwestie związane ze zmianami w ustawie prawo o ruchu drogowym. Według prawników nowelizacja tej ustawy sprawiła, że utraciło moc rozporządzenie, na podstawie którego kierowano dotąd na badania pojazdy służb państwowych.

Redakcja poleca:

Czy nowy samochód musi być drogi w eksploatacji?
Kto płaci najdrożej za ubezpieczenie OC?
Testujemy nowego SUV-a Skody

- Każdego dnia, od pierwszego marca, więcej pojazdów nie może wyjechać na ulice, bo nie ma jak wykonać badania technicznego. Służby państwowe posiadają sieć własnych resortowych stacji diagnostycznych, ale również z nich nie mogą korzystać - powiedział Robert Zieliński, dziennikarz śledczy TVN24.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • mietek (gość)

    nie rozumiem tłumaczenia... W Dowodzie Rejestracyjnym jest data ważności więc jedzie się i się przedłuża. Ot cała filozofia. Czy do wszystkiego potrzebny przepis? czasem wystarczy logika.....

  • aaa (gość)

    W tym kraju nie ma logiki sa misiewicze i spolka

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.