Prawo jazdy: Od 2014 roku znowu zmiany

Prawo jazdy

Autor: KL

Liczba odwiedzin: 12742

Zapowiadaną reformę należy ocenić jako pozytywną - mówi Bartosz Pelczarski z Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta w Poznaniu. - Kierunek zmian jest słuszny - dodaje Stanisław Piotrowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. - Wreszcie podjęta została prawidłowa decyzja! Wszyscy cieszą się z planowanej zmiany sposobu zdobywania prawa jazdy. Zasady, które obowiązują od stycznia, zupełnie się nie sprawdziły.

Kilkakrotnie pisaliśmy o absurdalnych i tajnych pytaniach egzaminacyjnych. Pisaliśmy też o kserowaniu dokumentów, zamiast Fot: Archiwumzapowiadanego elektronicznego systemu obsługi kursantów. Błędów jest  więcej. I potwierdzają to wszystkie zainteresowane strony - kandydaci na kierowców, właściciele szkół jazdy i dyrektorzy "wordów". Do końca września  powstanie konsorcjum Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Dwie firmy, które stworzyły bazy pytań na prawo i systemu rejestracji kandydatów chcą, aby w 2014 roku wszystkie WORD przeprowadzały egzamin państwowy na prawo jazdy z wykorzystaniem jednolitego systemu rejestracji kandydatów oraz jednolitej bazy pytań egzaminacyjnych, zatwierdzanej przez ministerstwo. Połowa pytań ma być jawna dla zdających, a wszystkie w całej Polsce będą takie same.

Ułatwiona ma być  współpraca między wydziałami komunikacji urzędów a WORD-ami. W Wielkopolsce jest pięć ośrodków ruchu drogowego. Cztery  korzystają z systemu rejestrowania kandydatów firmy ITS, jeden - pilski - z PWPW. Do końca listopada wszystkie WORD-y mają  działać na nowym systemie PWPW.  

źródło: Głos Wielkopolski

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Moto.Gratka.pl

Zobacz także

Komentarze

  • Motomaniak (gość)
  • Nareszcie ktoś poszedł po rozum do głowy w tym kraju...pewnie dlatego że wybory z każdym dniem coraz bliżej i czas na zmianę władzy!!! w końcu...
  • Zdający (gość)
  • W 2014 roku, czyli kiedy dokładnie? Od stycznia?
  • Zdający (gość)
  • To co sie z tymi Testami wyraża to jest juz katastrofa. Ludzie czy wy chciecie wydrzec od nas jak najwiecej pieniedzy. Ktos na ten kurs robi fizycznie. A nie wożac dupe jak wy.
  • kursant (gość)
  • niech ci politycy sami staną do tych egzaminów. Mam 30 lat i muszę 1500 pytań zakuwać to chore, kasa,kasa i kasa tacy są politycy. wstyd mi za nich czym wyższa pozycja tym niższa godność.Także koledzy i koleżanki kłody pod nogi nic łatwiej i nic taniej, i gdzie tu normalność?
  • Padalec (gość)
  • Gdyby ktoś szukał informacji dotyczących zmian w kodeksie drogowym, oraz jak zmieni się taryfikator mandatów, polecam zajrzeć tutaj: .... Pozdrawiam! Edytowany przez moderatora

Dodaj komentarz