RC Z, czyli 308 w wersji coupe

Wiadomości z rynku / Premiery

Autor: (mp)

Liczba odwiedzin: 2665

W ciągu najbliższych tygodni rozpocznie się sprzedaż Peugeota 308. Samochód, zastępujący model 307, oferowany będzie początkowo tylko jako hatchback. Już teraz francuska firma zaprezentowała auto w odmianie RC Z.

Fot. Peugeot

 

308 RC Z to koncepcyjne coupe przeznaczone dla czterech osób. Ma tę samą długość, co 5-drzwiowa „308” (427,6 cm), ale jest od niego szersza o 2,5 cm (184,0 cm) i niższa o prawie 17 cm (132,0 cm). C

Fot. Peugeot

Całkowicie przeprojektowano tył i dach samochodu, a pokrywa silnika ma wyraźne przetłoczenie w kształcie litery V. Inny kształt mają też światła. Tylną szybę wykonano nie ze szkła, ale polikarbonu – materiału wykorzystywanego m.in. do produkcji okularów, odpornego na uszkodzenia. Fot. Peugeot

 

Do napędu 308 RC Z zastosowano turbodoładowany silnik będący wspólną konstrukcją koncernu PSA Peugeot Citroen i BMW. Jednostka napędowa o pojemności 1.6 THP bazuje na stosowanej już w Peugeocie 207 RC, ale dzięki zmianom oprogramowania sterującego jej pracą, rozwija moc nie 175, a 218 KM. Jej maksymalny moment obrotowy wynosi 280 Nm, a dzięki funkcji Overboost może wzrastać chwilowo do 300 Nm.

 

Współpracując z 6-stopniową, manualną skrzynią biegów silnik pozwala na rozpędzanie 308 RC Z od 0 do 100 km/h w 7,0 sekundy. Prędkość maksymalna auta wynosi 235 km/h. Średnie zużycie paliwa to 6,7 l/100 km.

Fot. Peugeot Fot. Peugeot Fot. Peugeot

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Komentarze

    • marthunder
    • mmmmmmmmmmmm... naprawde fajny wóz...
    • Krychaj
    • fajowy wozik. Tylko te 4 miejsca to chyba raczej na papierze beda bo nie wiem co bedzie moglo siasc z tylu - pies, kot a moze zakupy;). Ale wracajac do samochodu - analizujac dlugi tyl wydaje mi sie ze jest to przymiarka do wersji cuope-cabrio - i taka najprawdopodobnie bedzie produkowana. Ale zobaczymy - jako dwuosobowe coupe byloby niezla konkurencja dla Audi TT
    • Roger
    • za duży grill :/
    • TheEmperor
    • Jest przepiękny... Będzie pewnie piekielnie drogi, ale już mogę zacząć marzyć:)
    • matias21
    • ta zużycie plaiwa 6,7 jak w maluchu i kto w to uwierzy ? ;p
    • tlee
    • Peugeot ma swój styl, może się podobać albo nie ale na pewno nie da się przejść obok niego obojętnie. To kwestia gustu. Niezawodność już nią nie jest. Ciekawe czy nowy model polepszy kiepski wizerunek marki w tym temacie (każdy chyba pamięta płonące 307ki albo rozpadające się koła dwumasowe w dieslach)
    • ube
    • z boku przypomina male audi r8, jesli jezdzi tak jak wyglada, to dla mnie bomba
    • ube
    • jakby nawet mial diesla o mocy 218KM to SREDNIA 6,7 jest nie do osiagniecia.

Dodaj komentarz