Ssangyong Rexton

Premiery

Autor: Ryszard Polit

Liczba odwiedzin: 1879

Rexton będzie stanowił interesujące uzupełnienie segmentu samochodów rekreacyjno-terenowych. W Polsce będzie sprzedawany od września.

W ostatnim czasie nasz rynek samochodowy wzbogacił się o dwie nowe marki: Chevroleta i Ssangyonga. W czasach drapieżnej konkurencji to nieczęsto się zdarza. Generalnym importerem koreańskiej marki Ssangyong została firma Almeco, która do niedawna importowała Saaby.

 

fot. Ssangyong Produkty Ssangyonga znane są na polskim rynku pod marką Daewoo, będącą przez krótki czas właścicielem Ssangyonga. Znamy modele Korando i Musso – nowością jest Rexton.

Ssangyong Rexton należy do droższych pojazdów rekreacyjno-terenowych typu SUV i ma bogate wyposażenie standardowe. Za dopłatą można otrzymać dwa dodatkowe fotele montowane w trzecim rzędzie. Wtedy pojazd może przewozić 7 pasażerów. Jego cena w Polsce nie jest jeszcze znana, w Niemczech kosztuje 33–40 tys. euro. Samochód ma stały napęd na wszystkie koła z reduktorem lub napęd wyłącznie na koła tylne. Zawieszenie przednie stanowią podwójne wahacze poprzeczne i kolumny prowadzące, z tyłu wykorzystano sztywną oś.

 

Na rynkach zachodnioeuropejskich Rexton oferowany jest z silnikami benzynowymi o pojemności 2,7 l (165 KM), 3,2 l i mocy 220 KM i 2,3 l (140 KM) oraz silnikiem wysokoprężnym z pośrednim (!) wtryskiem paliwa o pojemności 2,9 l i mocy 120 KM. Jednostki napędowe zostały skonstruowane przed wielu laty przez Mercedesa-Benza.

 

Rexton będzie stanowił interesujące uzupełnienie segmentu samochodów rekreacyjno-terenowych. Przed generalnym importerem stoi zadanie wypromowania nowej marki na naszym rynku. Chociaż to marka koreańska, oferuje samochody raczej drogie – czy to zaakceptują nabywcy, zobaczymy.

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Moto.Gratka.pl

Zobacz także

Brak komentarzy - napisz pierwszy