Suzuki Kizashi pojawi się w Polsce
Autor: (dn)
Liczba odwiedzin: 2722
W Stanach Zjednoczonych Kizashi jest już dostępny od kilku miesięcy. Na dniach trafi też do Szwajcarii a do reszty krajów europejskich przed zimą lub na początku przyszłego roku. Oficjalnie europejska premiera odbędzie się podczas paryskiego salonu samochodowego w październiku.
Auto trafi na rynek początkowo z 2,4-litrową benzynową jednostką osiągającą moc 178 KM. Do wyboru będzie wersja z manualną, 6-biegową przekładnią i napędem przekazywanym na przednią oś oraz wyposażoną w bezstopniową skrzynię CVT z układem napędu i-AWD.
Kizashi rozpędza się od 0 do 100 km/h w 8,8 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 205 km/h. Wersja z silnikiem wysokoprężnym ma się pojawić w przyszłym roku.
Na standardowym wyposażeniu z zakresu bezpieczeństwa jest osiem poduszek powietrznych, ESP, system zapobiegający blokowaniu kół przy hamowaniu z elektronicznym rozdzielaczem siły hamowania, reflektory projektorowe oraz system kontroli ciśnienia powietrza w oponach.
Ceny modelu Kizashi u naszego zachodniego sąsiada zaczynają się od 29 900 euro (ok. 123 tys. zł).