Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

To najbardziej przeszkadza Polakom w aucie podczas zimy

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Paweł Miecznik Zima ze względu na zmienne warunki pogodowe to trudny okres dla kierowców – narzekamy przede wszystkim na znaczny spadek komfortu jazdy. Co wynika z raportu firmy Kongsberg Automotive Pruszków „Komfort jazdy II”?

Według raportu „Komfort  jazdy II”, poza warunkami panującymi na drodze największym problemem polskich kierowców okazują się zamarznięte szyby – ponad 80 proc. badanych wskazało, że to one najbardziej przeszkadzają w aucie. Zimą spada również komfort prowadzącego oraz pasażerów wewnątrz samochodu. Co trzeci Polak narzeka na zimne fotele, a 27 proc. kierowców nie lubi, gdy musi korzystać  z lodowatej kierownicy.

Fot. Materiały prasowe Na pytanie o to, które z rozwiązań byłoby najbardziej przydatne w trakcie zimy, aż 68 proc. respondentów odpowiedziało, że byłaby to możliwość uruchomienia ogrzewania jeszcze przed wejściem do pojazdu, a 45 proc. wskazało na załączenie się systemu grzewczego wraz ze startem auta.

Według danych pochodzących z raportu zaledwie 15 proc. Polaków korzysta jednocześnie zarówno z ogrzewania ogólnego, jak i ogrzewania foteli. Ponad 3/4 kierowców podgrzewa jedynie wnętrze samochodu.  Eksperci wskazują, że dla osiągnięcia szybszego efektu i poprawy komfortu należy korzystać ze wszystkich dostępnych opcji grzania. - Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że znacznie szybciej odczujemy ciepło płynące z mat grzewczych, niż z ogólnego systemu ogrzewania. Dlatego też należy pamiętać, aby przy ogrzewaniu bardzo wychłodzonego auta korzystać ze wszystkich dostępnych nam opcji  - wyjaśnia  Michał Jaśkiewicz z Kongsberg Automotive Pruszków.

Warto wiedzieć: Rozproszony, jak Polak za kierownicą

Źródło; TVN Turbo/x-news

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • czytelnik (gość)

    Bardzo odkrywcze

  • kasia (gość)

    Mi przeszkadzało to że jak tylko było zimneiej to nie odpalało. Teraz się to skończy bo mam nówkę z salonu. W piasecznie w toyocie są wyprzedaże więc to był najlepszy moment.

  • Adam Bielik (gość)

    Kiedyś w starym samochodzie przeszkadzało mi dosłownie wszystko. Od pewnego czasu pożyczam jedynie co pewien czas samochody w Panek SA i w przypadku nówek jakie tam mają nie ma najmniejszych problemów z niczym w tych autach.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.