Volkswagen Sharan

Samochody / Testy

Autor: Tekst i zdjęcia: Krzysztof Franek

Liczba odwiedzin: 14560

Zobacz, jak luksusowy van, Volkswagen Sharan, został ostatnio zewnętrznie odświeżony.

Wyposażenie
Manualna klimatyzacja należy do seryjnego wyposażenia.
Na życzenie ogrzewanie przedniej szyby i podgrzewanie foteli.
System nawigacji satelitarnej.
Dostępne na życzenie, obracane o 180 stopni przednie fotele zapewniają lepsze trzymanie boczne. Z tyłu, w zależności od potrzeb, można zamówić konfigurację z trzema, czterema lub pięcioma miejscami siedzącymi.
Przestrzeń bagażowa ma objętość 852 l., ładując do wysokości okien.
Jeżeli ktoś chciałby zapakować się pod dach, ma 1,15 metra wysokości.

Silniki
Klasycznym napędem jest 2-litrowy, 4-cylindrowy silnik benzynowy o mocy 115 KM. Wprowadzono też silnik o pojemności 2,8 litra V6 z czterema zaworami na cylinder. Osiąga moc 204 KM i maksymalną prędkość 217 km/h.
Auto oferowane jest z dwoma silnikami wysokoprężnymi z turbodoładowaniem i wtryskiem bezpośrednim oraz trzema silnikami benzynowymi. Ich moc sięga od 90 KM do 204 KM. Do każdego należy sześciobiegowa przekładnia.
Za dopłatą silniki o mocy od 115 KM dostępne są z przekładnią typu Tiptronic, która oprócz pracy w trybie automatycznym umożliwia także manualne przełączanie biegów.
1,9 TDI z silnikiem wysokoprężnym z turbodoładowaniem i wtryskiem bezpośrednim o mocy 90 KM należy do najbardziej oszczędnych vanów na świecie. Silnik 1,9 TDI (115 KM) zużywa zaledwie 6,3 litra paliwa na 100 km.

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy