Wadliwe Corsy i Grandisy

Aktualności / Informacje

Autor: (mp)

Liczba odwiedzin: 2396

Firmy General Motors Poland i MMC Car Poland poinformowały o możliwości występowania usterek w oferowanych przez nie samochodach. Sprawa dotyczy Opli Corsa i Mitsubishi Grandisów.

Fot. Opel

 

W niektórych Corsach niewłaściwie umiejscowiono tuleję metalowo-gumową (element wahacza), co może doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem. Wada dotyczy pojazdów wyprodukowanych w 2007 r. w Hiszpanii o numerach końcowych VIN 74000001-74186810 oraz w Niemczech o numerach końcowych VIN 76000001-760688172. Na polski rynek trafiło 2 345 takich samochodów.

 Fot. Mitsubishi

W przypadku Mitsubishi usterki dotyczą 7-miejscowej wersji Grandisa. Właściciele takich aut muszą skontaktować się z autoryzowaną stacją obsługi w celu sprawdzenia mechanizmu blokującego oparcie siedzenia. Wadliwe funkcjonowanie blokady, w przypadku silnego uderzenia w tył samochodu, może doprowadzić do złożenia się drugiego rzędu siedzeń. W Polsce dotyczy to 36 pojazdów, wyprodukowanych w 2006 r. w Japonii.

 

Obie spółki zobowiązały się do przeprowadzenia bezpłatnej akcji serwisowej wadliwych modeli, w ramach której wykonane zostaną wszystkie niezbędne naprawy. Konsumenci, o konieczności sprawdzenia samochodu w autoryzowanym serwisie, zostaną powiadomieni listownie.

 

Źródło: UOKiK

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Moto.Gratka.pl

Komentarze

  • Jasiek-CuoreSportivo
  • tak to jest i kup se Pan nowe tragedia
  • burus
  • he!he! tez mi wada w tych Mitsu! ( Jak ci przywali polaszkowiecki idiota - to napewno nie z tylu-a jesli taki pedal- to niech sie skladaja te seidzenia w drugim rzedzie!he!he!natiomiast montownia w komunie Italsko-czy iberyjskiej= bubel bezmyslnosc to typowe dla kazdej komuny- wiec nie dziw ,ze tuleje gumowostalowe sie wybijaja szybko!Na polskich drozkach! =================Burus===>he!he! chcialbym miec tylko takie problemy z samochodami w komuniePL!
  • Roger
  • o co tak naprawdę chodzi temu kolesiowi na górze? ^
  • uh1h
  • wymieniłbys tę ciężką stara kawe na jakąs nową hondke ew. Yamaszke

Dodaj komentarz