Władze Jaworzna znalazły sposób na złodziei samochodów?

Aktualności / Nowości

Autor: (pp)

Liczba odwiedzin: 1280

Kradzież samochodów od wielu lat stanowi w Polsce wielki problem dla kierowców. Wszelkiego rodzaju zabezpieczenia często okazują się być niewystarczające i każdego roku na policję zgłasza się kilka tysięcy poszkodowanych osób. Zdaje się, że władzom Jaworzna udało się znaleźć rozwiązanie tego problemu. Kradzież samochodów od wielu lat stanowi w Polsce wielki problem dla kierowców. Wszelkiego rodzaju zabezpieczenia często okazują się być niewystarczające i każdego roku na policję zgłasza się kilka tysięcy poszkodowanych osób. Zdaje się, że władzom Jaworzna udało się znaleźć rozwiązanie tego problemu.

Fot. GTC Od grudnia 2008 roku działa w tym mieście monitoring wjazdu i wyjazdu. Od tamtego czasu liczba skradzionych aut znacząco spadła. Jako dowód, władze Jaworzna przytaczają policyjne statystyki, z których wynika, że w okresie od stycznia do czerwca 2011 roku skradziono tam zaledwie pięć aut, podczas gdy w sąsiednich miastach liczba zgłoszeń waha się między 44, a 233! Co więcej, dwa z pięciu skradzionych aut w Jaworznie udało się szybko odzyskać.

CZYTAJ TAKŻE

Kamery na autostradzie A1 wyłapują piratów drogowych

Monitoring służbowych pojazdów - wyniki raportu


Funkcjonujący w tym mieście monitoring pozwala na zapis numerów rejestracyjnych wszystkich pojazdów, które wjeżdżają, bądź wyjeżdżają z miasta. System na bieżąco analizuje dane, co w połączeniu z możliwością rejestracji rysów twarzy kierowcy i pasażera ułatwia funkcjonariuszom wykrywanie przestępstw.

Policjanci chcą w przyszłości rozbudować monitoring o funkcję fotoradaru. Istnieje także możliwość połączenia kamer z czujnikami zamontowanymi w nawierzchni, które wykrywałyby ciężarówki o nadmiernej masie.

Źródło: wp.pl

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Moto.Gratka.pl

Zobacz także

Brak komentarzy - napisz pierwszy