Wrocław: Remont Curie-Skłodowskiej, mogą zamknąć całą ulicę, byle zdążyć na czas

Wiadomości / Na drogach

Autor: Przemysław Wronecki

Liczba odwiedzin: 609

Podpisano umowę na remont ulicy Curie-Skłodowskiej z firmą Skanska. Prace mogą się zacząć już w listopadzie. Firma Skanska deklaruje, że chce wystartować z nimi jak najszybciej i od razu w jak największym zakresie - w związku z tym nie wykluczono zamknięcia całej ulicy na fragmencie od ronda Reagana do mostu Zwierzynieckiego. Wszystko dlatego, żeby zdążyć w inwestycją przed końcem przyszłorocznych wakacji i zaplanowanymi na wrzesień 2014 roku - mistrzostwami świata w siatkówce rozgrywanymi m.in. w Hali Ludowej.

Choć zgodnie z kontraktem wykonawca ma 12 miesięcy na zakończenie remontu, urzędnicy zapewniają, że uda się go skończyć  Remont ulicy Curie-Skłodowskiej - WIZUALIZACJE

 fot. Wizualizacje inwestoraprzed czasem. Niestety, może się okazać, że przyspieszenie odczują głównie mieszkańcy. Już od kilku miesięcy wiadomo było, że na odcinku od mostu Zwierzynieckiego do ronda Reagana nie będą kursowały tramwaje - pojadą objazdami.

Dziś okazało się, że ten fragment może być całkowicie wyłączony z ruchu. Wtedy kierowcy musieliby korzystać z objazdów i bardzo prawdopodobne, że utkną w korkach - m.in. na Wybrzeżu Wyspiańskiego.

Skanska twierdzi, że na Curie-Skłodowskiej jest skomplikowana sytuacja, jeśli chodzi o sieci wodociągowe. Może się okazać, że plany są nieaktualne i dopiero po rozkopaniu ulicy, okaże się z czym ma do czynienia wykonawca.

Dokładny przebieg objazdów i szczegółowy harmonogram wykonawca uzgodni z urzędem miejskim w ciągu najbliższych dni.

Przypomnijmy, że kilka lat temu, gdy remontowano rondo Reagana i krótki fragment dojazdowy ul. Curie-Skłodowskiej do placu, odstąpiono od remontu reszty ulicy. Jednym powodem były koszty. Innym obawy o komunikacyjny paraliż tej części miasta. Wtedy remont Curie-Skłodowskiej i mostu Zwierzynieckiego planowano dopiero na czas po budowie mostu Wschodniego (ma połączyć ul. Krakowską, przez Biskupin,  z Sępolnem). Na tę ostatnią inwestycję się jednak szybko nie zanosi. I trzeba będzie sobie poradzić z objazdami przy takim układzie ulic, którym dziś dysponujemy.

źródło: Gazeta Wrocławska

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Moto.Gratka.pl

Zobacz także

Brak komentarzy - napisz pierwszy