Zakup czy wynajem samochodu dla pracownika na okres próbny?

Artykuł sponsorowany
Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Zatrudniając nowego pracownika należy zapewnić mu narzędzia niezbędne do wykonywania pracy. O ile w przypadku telefonu czy laptopa nie są to duże koszty to już zakup nowego samochodu jest kwestią, którą warto przemyśleć.
Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

W różnych gałęziach biznesu słychać opinie, że najbardziej nielubianym procesem w funkcjonowaniu firmy jest rekrutacja. Dzieje się tak dlatego, że często z różnych względów trudno jest znaleźć na rynku pracy dobrego specjalistę. W efekcie czasami firmy dają szansę wykazania się pracownikom bez odpowiedniego doświadczenia czy wykształcenia kierunkowego. Takie działanie obarczone jest ryzykiem, czy nowo zatrudniona osoba poradzi sobie i sprosta stawianym przez firmę wymaganiom. W takich sytuacjach zwykle przyjmuje się pracownika na okres próbny, aby mógł się zaaklimatyzować, a pracodawca miał możliwość rzetelnej oceny jego pracy. W sytuacji gdy nowy pracownik do wykonywania postawionych przed nim zadań potrzebuje samochodu warto zastanowić się co będzie lepszym rozwiązaniem dla firmy, kupno nowego pojazdu czy jego wynajem.

Za zakupem nowego samochodu z pewnością przemawia fakt, że na pojazd zostanie udzielona gwarancja, co pozwoli uniknąć dodatkowych opłat w przypadku awarii i zapewni względny spokój w eksploatacji – przynajmniej przez jakiś okres czasu. Samochody z gwarancją oczywiście znajdują się też we flotach wypożyczalni, jednak jeżeli rozważamy kupno pojazdu zdecydowanie lepiej wybrać ten posiadający takie zabezpieczenie. Dodatkowym atutem, który tworzy się w wyniku takiego rozwiązania jest możliwość pokazania nowo przyjętej osobie, że firma wierzy w jej potencjał i w nadziei na owocną współpracę kupiła dla niej nowy samochód.

Z kolei w przypadku wypożyczenia pojazdu największą i niepodważalną zaletą jest ogromną wygoda, jaka towarzyszy tej opcji. W tym konkretnym przypadku wygoda oznacza minimum formalności związanych z użytkowaniem samochodu. Te ograniczają się do zawarcia umowy z wypożyczalnią i terminowego regulowania płatności. Natomiast cała reszta jak kwestie związane z ubezpieczeniem, opieka serwisowa, pojazd zastępczy w sytuacji wystąpienia awarii są po stronie firmy, od której wynajęliśmy samochód. Jak widać kwestia naprawy zepsutego pojazdu w tym przypadku zupełnie nie zaprząta nam głowy, a pracownik dalej może bez przeszkód wykonywać swoje obowiązki, korzystając z samochodu zastępczego.

Podsumowując wynajem samochodu, pod każdym względem jest lepszym rozwiązaniem niż kupno nowych "czterech kółek". Poza ograniczeniem obowiązków związanych z eksploatacją, nie ponosimy ryzyka, że w przypadku zakończenia współpracy z pracownikiem po okresie próbnym, zostaniemy z nie do końca potrzebnym samochodem, który w międzyczasie sporo stracił na wartości. Natomiast umowa z wypożyczalnia jest zawierana na interesujący nas okres i po jej wygaśnięciu nie ponosimy żadnych opłat. W trakcie jej trwania regulujemy bieżące rachunki za korzystanie z samochodu, co wbrew pozorom nie wiąże się z dużymi wydatkami. Najlepszym tego przykładem jest oferta wypożyczalni CarWay skierowana do biznesu. Po szczegóły zapraszamy na www.car-way.pl.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty