Zmiany w przepisach - jazda samochodem bez prawa jazdy?

Przepisy / Prawo jazdy

Autor: (pp)

Liczba odwiedzin: 19339

Rząd szykuje nam kolejne zmiany w przepisach. Tym razem sprawa dotyczyć będzie prawa jazdy. Szykowane zmiany mają umożliwić poruszanie się samochodem po drogach publicznych nie mając jeszcze wydanego dokumentu.
Fot. Archiwum Polskapresse O tym jak trudno jest zdobyć prawo jazdy w naszym kraju wie niemal każdy. Kursanci często narzekają na drobiazgowość egzaminatorów oraz słabe przygotowanie na etapie szkolenia. Wprowadzone w przyszłym roku zmiany prawdopodobnie nie ułatwią życia wszystkim tym, którzy chcą zdobyć uprawnienia do kierowania pojazdem.

CZYTAJ TAKŻE

Nauka jazdy: teorii nauczysz się przez internet

Rewolucja w egzaminach na prawo jazdy


Czas na odpowiedź podczas egzaminu teoretycznego zostanie skrócony, a udzielonej odpowiedzi nie będzie można już zmienić. Wszystkie te trudności sprawiają, że już teraz wielu naszych rodaków wyjeżdża do Czech lub na Ukrainę, by tam wyrobić upragniony dokument.

Dzięki opracowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji projekcie ustawy o centralnej ewidencji pojazdów i kierowców, będzie można prowadzić pojazd bez dokumentu uprawniającego do jazdy. Oczywiście nie oznacza to, że każdy będzie mógł prowadzić samochód. Zmiany dotoczyć będą tylko tych osób, które zdały egzamin na prawo jazdy.

Według projektu nowej ustawy, obowiązek wprowadzania danych o kierowcach zostanie przekazany ośrodkom egzaminacyjnym. Jeśli dane te zostaną wprowadzone natychmiast do rejestru, świeżo upieczony kierowca będzie mógł wyjechać spod ośrodka samochodem i kontynuować jazdę bez dokumentu, aż do czasu wydania mu prawa jazdy. Natomiast po dostarczeniu uprawnień, kierowca będzie miał już obowiązek posiadania przy sobie tego dokumentu jak każdy kierowca.

Zmiany te wejdą w życie po roku od ich ogłoszenia.

Źródło: wp.pl

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Moto.Gratka.pl

Zobacz także

Tagi: , , , , , , , , ,

Komentarze

  • motorniczy
  • Kosmetyczna zmiana, ale powinna być wprowadzona dawno temu. Lepiej późno niż wcale.
  • Polark
  • Zmiana na miarę kraju, który go wprowadza. Są kraje, w których bezpośrednio po zdaniu egzaminu idzie się do okienka i pół godziny później ma się dokument w ręce, więc wolałbym takie rozwiązanie, ale na bezrybiu i rak ryba.
  • KUFAJA (gość)
  • Bardzo dobrze że nie trzeba będzie czekać tyle czasu na wyrobienie dokumentu bo jak ktoś potrzebuje auta żeby zarobić na chleb to i tak będzie jeżdził tylko jest ryzyko. A tak poza tym może ktoś wie dlaczego w pojazdach egzaminacyjnych pedał sprzęgła jest tak ustawiany że w połowie skoku tego pedału gaśnie silnik, zamiast zrobić to jak w normalnym pojeżdzie gdzie jest tak zrobione że niegaśnie?!!!
  • areka (gość)
  • Ja proponuje żeby zdawać egzamin i instruktorem który nas uczył .Problem w tym ze oblewają nas za drobiazgi .Teraz wiem ze oszukują ,ale w trakcie zdawania egzaminu nie wiedziałam Testy bez błędu a egzamin nie zdany Przy instruktorze będzie pewność czy zdałam czy nie

Dodaj komentarz