23. miejsce Hołka

(mp)
Nie jest źle, ale mogłoby być lepiej. Tak podsumować można dotychczasowe osiągnięcia polskich zawodników w Rajdzie Dakar 2005.

Trzeci etap wyścigu rozgrywany wczoraj liczył łącznie 523 km, w tym 10 km stanowił odcinek specjalny. W kategorii samochodów zwycięstwo przypadło Colinowi Mc Rae.

Krzysztof Hołowczyc z Markiem Fortinem zajęli 23. miejsce. Po dwóch odcinkach specjalnych zawodnicy Orlen Team plasują się na 29 miejscu wśród załóg samochodów i na drugim wśród debiutantów.

Wśród motocyklistów zwyciężył Francuz David Fretigne i awansował w ten sposób na pozycję lidera rajdu. Marek Dąbrowski zajął 19. miejsce i w kwalifikacji łącznej plasuje się na 12 pozycji. Jacek Czachor był wczoraj 37 co dało mu 28 pozycję.