American Superbike: Young i Hayden na podium w Road America

Redakcja
Blake Young z zespołu Rockstar Makita Suzuki Racing wygrał pierwszy wyścig czwartej rundy Mistrzostw AMA Superbike 2011 rozegrany na torze Road America w Elkhart Lake w stanie Wisconsin. W drugim biegu ścigający się na Suzuki GSX-R 1000 Young był trzeci. Obok niego na podium dwa razy stanął jego partner z zespołu Tommy Hayden, który wywalczył w Elkhart trzecie i drugie miejsce.

Kolejne podwójne podium dla zespołu Rockstar Makita Suzuki Racing jest potwierdzeniem mistrzowskich aspiracji obu zawodników. Obaj są w ścisłej czołówce klasyfikacji generalnej. Blake Young zajmuje drugą pozycję, a Tommy Hayden trzecią.

Suzuki. W drugim wyścigu dwa zaszczytne miejsca na podium przypadły zawodnikom ścigającym się na Suzuki GSX-R 600. Danny Eslick z zespołu Richie Morris Racine zajął drugie miejsce, а Dane Westby z zespołu M4 Suzuki trzecie.

Kolejna runda serii American Superbike Championship odbędzie się dziewiętnastego czerwca na torze Barber Motorsports Park w Birmingham w stanie Alabama.

O AMA SBK:

AMA SBK to skrót od American Superbike. Zawody mają status Międzynarodowych Mistrzostw Ameryki motocykli produkcyjnych - czyli takich, jakie można zobaczyć na drodze czy kupić w salonie. Maszyny, które stają na starcie są oczywiście zmodyfikowane, by osiągać jak najlepsze rezultaty, jednak bazą jest homologowany model drogowy.

Amerykańska seria jest jedną z najsilniejszych na świecie, to właśnie tam wyrośli tacy zawodnicy jak Kevin Schwantz, Nicky Hayden czy Ben Spies, którzy sięgali potem po Mistrzostwa MotoGP i WSBK.