Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

10 tys. zł za jazdę po pijaku?

Data publikacji: Autor: Jacek Bombor

Fot. Janusz Wójtowicz Sejmowa komisja infrastruktury zabiera się w tym miesiącu do pracy nad zaostrzeniem przepisów dotyczących pijanych kierowców.

 

Co dziesiąty wypadek w Polsce jest powodowany przez pijanego kierowcę. W takich okolicznościach ginie 500 osób rocznie.

 

– Wydajemy bezwzględną wojnę kandydatom na samobójców i mordercom na polskich drogach, wszystkim pijanym kierowcom – zapowiada szef komisji Janusz Piechociński. Bo policyjne akcje, apele, nawoływania, publikowanie zdjęć w Internecie – to wszystko nie działa na pijanych kierowców.

 Fot. Janusz Wójtowicz

Wprowadzimy drakońskie kary finansowe , a pijani kierowcy będą tracili prawo jazdy dożywotnio – wyjaśnia Piechociński.

 

Komisja miała dyskutować nad zmianami jeszcze w kwietniu, ale rząd spóźnia się z dostarczeniem projektu.

 

– To będą zmiany ponad podziałami partyjnymi. Liczba osób wsiadających po kielichu do samochodu od dwóch lat drastycznie rośnie. Z tym nie ma żartów – mówi Piechociński.

 

– Przed UE zobowiązaliśmy się zmniejszyć ilość wypadków na naszych drogach o połowę. Walka z pijanymi to jeden z etapów – dodaje Piechociński.

 

Według sondy przeprowadzonej na zlecenie komisji wynika, że zaostrzenie prawa popiera aż 95 proc. kierowców. – Im starsi są kierowcy, tym bardziej się tego domagają – wyjaśnia.

 

Zmiany nastąpią przy okazji planowanej przez rząd nowelizacji ustawy dotyczącej kierujących pojazdami. Trzeba wprowadzić zmiany do kodeksu drogowego. Pierwsza propozycja dotyczy wprowadzenia obowiązkowych kar finansowych: 10 tys. zł za spowodowanie wypadku, a jeśli winny nie zapłaci w ciągu miesiąca, straci samochód. – Może wygrać opcja, że kara ta będzie uzależniona od dochodów, jak w państwach skandynawskich – zastrzega Piechociński. Dla jednych bowiem 10 tys. zł to suma horrendalna, gdy dla innych – niezbyt dotkliwa strata. Kilka lat temu głośna była sprawa prezesa dużej firmy telekomunikacyjnej, który za jazdę po pijanemu zapłacił kilkadziesiąt tysięcy euro kary.

 

Kolejne zaostrzenie przepisów polegałoby groźbie utraty prawa jazdy na zawsze. – Tracił uprawnienia będzie ten, kto po raz drugi zostanie przyłapany na jeździe po kielichu – wyjaśnia Piechociński. W Szwecji i Danii podobne rozwiązanie funkcjonuje od lat i tego problemu tam nie ma.

 

Jazda autem po pijanemu jest dziś zagrożona karą do 2 lat więzienia i grzywną.

 

Policjanci ostrzegają

 

Wypicie nawet jednego kieliszka wódki, jednego piwa, powoduje spowolnienie w czasie jazdy decyzji, zawężenie pola widzenia i brak możliwości oceny rzeczywistej sytuacji na drodze. Nie dopuszczajmy do takich sytuacji.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Komentarze

 • Jacek (gość)

  Piechociński chyba zaczyna swoją kampanię wyborczą. Pijani kierowcy, aborcja, etc. są to zawsze tematy dyżurne,. Chyba poseł nie ma nic ciekawszego do zaproponowania w swoim programie. Kary można stosować różne, tyle że problem zaczyna być wtedy z ich egzekwowaniem. Większość aut na naszych drogach nie przedstawia wartości większej niż 10 tys. zł a i większość kierowców po prostu takiej gotówki na oczy nie widziała. Poseł Piechociński tylko w sejmie zarabia 15 tys. zł więc stwierdził że 2/3 pensji poselskiej to jest adekwatna kara. Tyle że 99% kierowców zarabia mniej. Chyba komornicy będą mieli problem. Jestem jak wszyscy za tępieniem pijaków za kierownicą ale trzeba brac pod uwagę rzeczywistość. Jak Pan Jurek Iwaszkiewicz zauważył o wiele więcej wypadków w Polsce jest spowodowanych złym stanem dróg więc może proponuję posłowi Piechocińskiemu aby w ramach swojej kampanii wyborczej zbadał gdzie się podziewają podaki które płacą kierowcy na drogi m.in. w opłacie paliwowej. Co się stało z sumą 1 mld złotych o której minister Pol mówił na poiczątku roku że ma być na drogi a nie ma planów jak ją wydać. I dalej : dlaczego stawki ubezpieczeniowe w Polsce są bardzo wysokie czasami wyższe niż w krajach zachodnich.

 • Alekandra (gość)

  Zmniejszyc licze posłow/osłow, zlikwidowac senat juz beda fundusze na drogi, pensja posla powinna byc srednia krajowa 2500 zl,jeden idiota komunista Janik powiedzial, ze nie moze wyzyc za 10 tys zl.Parlament kosztuje podatnikow setki milionow zlotych, a uchwalaja glupoty bo wiele ustaw niezgodne z konsytucja.PSL szuka teraz wyjscia awaryjnego, bo sa ponizej progu wyborczego hehehehe. Kierowcy placa podatki w paliwie-to powinno isc na budowe i modernizacje drog, WIEC KTO UKRADŁ TE PIENIĄDZE ?!!!

 • Gienek (gość)

  Już wiele lat mówi się i pisze o PIJANYCH MORDERCACH za kierownicą,tylko nie ma żadnych istotnych zmian w naszych przepisach. Przejdżcie wreszcie do konkretów !!!!!!!

 • Kierowca

  Tjaa! Kolejna "kiełbasa wyborcza":(

 • Jarek (gość)

  Przykład idzie z góry. Codziennie czyta się o pijanych posłach, burmistrzach, policjantach, politykach, sędziach. Proponuję posłowi Piechocińskiemu zaproponować : zakaz piastowania funkcji publicznych przez conajmniej 5 lat za jazdę po pijaku a za spowodowanie wypadku w tym stanie przynajmniej 10 lat. Na pewno będzie Pan miał większe poparcie Panie pośle P. w wyborach za taki projekt niż jakieś nierelne 10 tys. zł z pacjentów którzy ledwo mają na butelkę wódki. Pewnie projekt taki nie zyska poparcia u kolegów po fachu bo wątpię aby posłowie przegłosowali podobny projekt bo niejeden sobie przypomni jak jechał po pijaku. Ale poseł Piechociński może zyska uznanie wyborców. Zawsze trzeba zaczynać wyrzucanie brudów z własnego podwórka Panie pośle, który ma immunitet i ma w nosie Policję i nas wszystkich obywateli razem wziętych.

 • do polaków pijaków (gość)

  już znależliście winnych pijackich tragedii;to poslowie ,burmistrzowie ,politycy,a nawet drogi;wy jesteście niewinni,piękni i wspaniali.debile-jeśli dzieki panu P,uratuje się jedno ludzkie życie to gówno mnie obchodzi ta wasza kiełbasa wyborcza.który jurek iwaszkiewicz stwierdził,że więcej jest wypadków przez złe drogi niż pijaków?to może cholerny baranie dopóki nie będzie gładkich jak stól dróg pozwolić na jazdę na bani?drugi debil chce walczyć z pijakami na drodze zmniejszając liczbę pasłów.no nie idota?co do wysokości kary;powinna ruinować s*****nów,jak wam ktoś zginie na drodze to się dowiecie jak ruinuje się ludzkie życie,a 10 tys to koszty pochówku,które załamana rodzina musi znależć i gówno was i tego pijaka obchodzi skąd.inny "optymistyczny wariant to "roślinka" na utrzymaniu rodziny przez 50 lat,a ofiary często tez nie najlepiej zarabiają(z biedy nie jeżdzi się autem,a oberwać w twarz autem może i bezrobotny).więc jeśli można coś ugrać na wyborach to bardzo dobrze,choć nie dziwii mnie to podejście do tematu,bo tysiące pijanych morderców mają rodziny,które stoją murem za swoimi,bo żli są inni nie my

 • jarosław (gość)

  No i słusznie.Najważniejszy jest skutek a nie metoda.Szkoda tylko,że mądrale przypominają sobie o ważnych dla ludzi sprawach tuż przed rozdaniem nowej rajki do koryta.No i stały problem.Matoły wybierają matołów!Potem skutki widać.Ja nie głosuję.A pomysł z zabraniem prawka dożywotnio po drugim złapaniu po pijaku jest najlepszy.Sprawiedliwie dotyka tak biedaka jak i chojraka! No i każdy będzie miał drugą szansę.Mądry skorzysta a głupi (nie zawsze bogaty lub biedny)- nie skorzysta - jego problem - szkodniki muszą być eliminowane.

 • Polak - nie piję jak jadę (gość)

  Jeszcze nikt (jak Gość o 18:01) nigdy nie nazwał po imieniu tego draństwa , które od wielu lat uprawia się na drogach w majestacie prawa . Czy tak ma wyglądać nasza demokracja . Czas najwyższy uświadomić wszystkim skutki wypadków , które powodują PIJANI MORDERCY za kierownicą - bo tak ich trzeba powszechnie nazywać .

 • Jarosław (gość)

  Chciałem dodać,że zabranie po pijaku prawka na zawsze to raz!A do tego wszystkim,którzy żyją z pieniędzy biednych i bogatych ale podatników czyt.urzędników różnego stopnia zakaz wykonywania zawodu; za pierwszym razem na lat 5 za drugim - dożywotnio Nie ma przecież obowiązku moczenia ryja całe życie w darmowym korycie! Powinna być również obowiazkowa odpowiedzialność materialna za głupie decyzje (kasą podatników)i brak kompetencji.Tu też jak się komuś nie podoba to wypad - przyjdą mądrzejsi którzy podejmą wyzwanie bo wiedzą że im starczy kasy na odpowiedzialność - czyt.ludzie kompetentni

 • Tomek (gość)

  Pomijając oczywistą kiełbasę wyborczą z pijanymi na drodze trzeba coś zrobić. Ja do tego wszytkiego o czym piszą przedmówcy proponowałbym montowanie alkomantów - dmuchniesz i jest OK to jedziesz, nie dmuchniesz nie jedziesz. A swoją drogą wszytko i tak rozbija się o egzekwowanie prawa a nie jego kolejne puste zmiany.

 • smilenigga (gość)

  Dokładnie. Prawo powinno być egzekwowane a nie kończyć się na etapie planów i założeń typu co by było gdyby. Moja siostra zginęła w wypadku spowodowanego przez pijanego kierowcę. Kara za jazdę po pijanemu powinna być dotkliwa. Pijak Powinien odpowiadać za umyślne spowodowanie śmierci, powinien dostać karę finansową w wys. swoich rocznych dochodów, ale znowu co zrobić z bezrobotnymi? odbierać dożywotnio prawo jazdy, ubierać w mundurki z napisem: "jestem nieodpowiedzialny, przeze mnie zginęło 9 osób w masakrze samochodowej" i puszczać w miasto do prac na rzecz miasta! Panowie rządzący tym krajem. PRZESTAŃCIE KRAŚĆ. WEŹCIE SIĘ ZA SIEBIE I NARÓD KTÓREGO JESTEŚCIE GORSZĄ CZĘŚCIĄ!!! OD SŁÓW DO CZYNÓW

 • Wojtek (gość)

  Siadanie po alkoholu za kierownicę to świadome narażanie na wypadek! W polskim prawie świadome dążenie do przestępstwa zagrożone jest surowszym wyrokiem - wszędzie ale nie dla pijanych kierowców! DLACZEGO? Jeśli policja złapie piratów komputerowych to zabiera PC-ta, nagrywarkę, CD-ki jako "narzędzia służące do popełnienia przestępstwa" DLACZEGO NIE ZABIERAĆ SAMOCHODU JAKO NARZĘDZIA SŁUŻĄCEGO DO POPEŁNIENIA MORDERSTWA - boć przecież jazda "po pijaku" to świadome USIŁOWANIE POPEŁNIENIA MORDERSTWA - tak MORDERSTWA a nie zabójstwa. Jakoś niewielu jest chętnych do forsowania prawa umożliwiającego konfiskatę samochodu pijanemu kierowcy!!!

 • wojo (gość)

  Ludzie, co wy wygadujecie, zajżyjcie na stronę min. infrastruktury, tam są dane statystyczne. Zresztą w tutejszym artykule stoi jak byk "co 10 wypadek jest spowodowany przez pijanego kierowcę". Z tych statystyk wynika również, że co 3 kierowca siada po "kielichu", czyli wiekszość wypadków jest powodowanych przez trzeźwych kierowców (nie mówię tu oczywiście o nawalonych małolatach którzy jeżdżą po dyskotekach). Jest to po prostu temat zastępczy, który zawsze elektryzuje społeczeństwo jak aborcja itp. Więcej umiaru w odbiorze takich informacji nie dajmy się manipulować cwaniakom z PSL-ów, SLD, PO itd

 • dyzio (gość)

  to jest dla policji, aby mogła wykazać się skutecznością w zwalczaniu przestępczości, bo jeżeli większośc przestępców chodzi bezkarnie to nie jest ważne że ktoś kogoś zaszlachtuje nożem, może wyjść na wolność i nic nie płaqci nikomu. To Państwo chce zarabiać na zabijaniu a nie zwalczać takie skłonności, lub patologie lepiej karać tych co nie sa wstanie się bronić bo nie są posłami czy policjantami, bądź prawnikami, tacy i tak się odwołają i zaczną procedować aż wszystko się przedawni - a jakakasa dla adwokatów i ile roboty - normalnie eldorado.

 • pieprzyć polityków (gość)

  Panowie politycy czerwoni i prawi weście się do roboty i przestańcie pieprzyć jakieś dziwne farmazony. Większość wypadków w Polsce spowodowane jest stanem nawierzchni drogi (ilości dziur na drodze kojarzą mi się z serem szwajcarskim!) Natomias kara 10 000 zł daje policji większe możliwości do podbicia wysokości łapówki!!!!

 • SARA z Kopalni węgla (gość)

  Duzo wczesniej juz pisalam wszedzie i dawalam taki pomysł ,dodychczas nic nie skutkuje zadne kary a pijanych kierowcow coraz wiecej , włosy mi sie jeża jak słysze ze zaledwie przez pare dni zostało zatrzymane 3000 pijanych kierowcow a ile zostało nie złapanych , dlatego najlepszym wyjsciem to sumy pinieżne ale najmniejsza to 10000 zł. zabranie samochodu pokrycie wszystkich kosztow z leczeniem i zabrania prawojazdy na wieki , zapewniam ze Ci wstrętni alkocholicy by juz wybili sobie jazde po pijanemu ,chyba żeby jechał już taki głupi co by mniał w głowie 99% nie mormalności a 1 % waryjacj, zapanuje spokój na drogach.

 • Pinio99 (gość)

  Żadne kary, nawet 10000,00 zł nie będą odstraszać pijanych kierowców tak długo jak długo nieuchronność kary będzie bardzo odległa - czyli prawo istnieje tylko na papierze (jest martwe). Sądy (sędziowie) nie wykorzystują możliwości nadanych im przez prawo. Nie słyszałem jeszcze aby w Polsce zatrzymany nietrzeźwy kierowca dostał wyrok bezwzględnej odsiadki 2 lat. A ilu jeździ dalej po pijaku po zatrzymaniu im prawka właśnie za to?! Więc po co te kary zaostrzać jeśli i tak nie będą stosowane? Tylko nieuchronność kary - zatrzymany pijany kierowca natychmiast trafia do izby wytrzeźwień, stamtąd bezposrednio przed sąd a z sądu do więzienia - spowoduje, że nie będzie się opłacało jeździć po pijaku. Bo jego konsekwencją będzie także utrata pracy!

 • kolo (gość)

  A co jak jechał nie swoim samochodem ? To co zabiorą jak nie zapłaci?

 • emes (gość)

  w tym kraju nie ma prawa, a obostrzenia spowodują tylko wzrost łapówek nic więcej... Przepisów mamy multum, ale nikt ich nie egzekwuje. przykład: 50 km/h, zakaz picia alkoholu w miejscu publicznym, zakaz palenia na przystankach komunikacji... i miliony innych.. nie ma u nas kultury przeztrzegania prawa....

 • Cudak (gość)

  Was wszystkich poj... i tak ponad 50% jeździ już bez prawa jazdy Edytowany przez moderatora 2005-05-06 13:59

 • JA (gość)

  Podoba mi się ostatnie zdanie smilenigga jestaem tego samego zdania. I jeszcze jedno dlaczego żadne statystyki nie pokazują ile wypadków spowodowali politycy, ile spraw zostało przedawninych i ile raz zostali złapani za kółkiem po pijaku i puszczeni ze zględu na swoją pozycję i zajmowane stanowisko, ile razy uratowały ich legitymacje

 • nikt (gość)

  A może tak od razu kara śmierci! Ciekawe jak by wygladał wtedy nasz Sejm i Senat? Myślę że świeciłby pustkami. Najpierw nalezy zlikwidować podział na równych i równiejszych, a wtedy zaręczam Was, że dotychczasowe kary wystarczą. Warunek tylko taki żeby policja była trzeźwa i traktowała jednakowo byłego kolegę u-beka i 19-to latka bez rodziców z "nazwiskiem". To samo zresztą, a może przede wszystkim, dotyczy prokuratury. Walkę polityczną przy pomocy takich sloganów jak "10000 kary" znamy już chyba zbyt dobrze.

 • Madzia (gość)

  Wiecie co przepisy przepisami a w Angli jest to samo tyle ze nikt o tym nie mowi ludzie robia co im sie podoba tam prawoi nie jest respektowane przez spleczenstwo;) i wszystkim zyje sie dobrze, wiec nie mowcie ze u nas jest gorzej

 • Zbulwersowany (gość)

  Tylko nieuchronność kary jest tu istotna, prawo nie jest takie najgorsze. A wysokość kary ok.10 000 zł to faktycznie tylko podwyższenie wysokości łapówki dla Policji. Znam faceta z Nowego Bieżanowa ( KRAKÓW ),który od 3 lat jeździ bez prawka po pijaku i nic jak do tej pory mu nie przeszkodziło w tym procederze. Oczywiśćie Policja o tym wie, bo były zgłoszenia, ale mają to w dupie !!! Jeczcze poprostu nikogo nie zabił. Może to nie jest mądre ale ja na niego poluje, chce mu się wystawić na lekkiego dzwona aby w końcu Policja go złapała i poszedł siedzieć. Jakby czytał to jakis Policjant to prosze, oto jego namiary: Bogdan S. zamieszkały w Krakowie , ul.Telimeny, Osiedle Nowy Bieżanów. Jeździ zółtym, dostawczym autem. Około miesiaca na drodze osiedlowej spowodowałby "czołowkę" tylko moja koleżanka wjechała na chodnik. I na tym przypadku chciałem przedstawić potrzebę niuchronności KARY !!!!!

 • Dziki :-) (gość)

  Wszyscy idziecie nie w tym kierunku co potrzeba z tych przykladowych 3000 co podala ktoras kolaezanka no moze 3-4 bylo pijanych reszta to byli tylko po , na zachodzie wlasnie te statyski maja sie nieco inaczej do naszych , wystarczy deczko podniesci poprzeczke i juz ich tylu niebedzie , szanowna pani SARA z Kopalni węgla jak ma męża alkocholika to albo go leczyć albo zostawic i nie ublizac innnycm !!!!!!!!! a panowie polityce jak im kaski brakuje na wygody i inne mecyje to niech poprzeczke postawia na pozimie 0.05 promila !!!! noooo ja wiem ktos powie ze sa takswoki ale na nie stac tych od ustaw ach szkoda klikania na tych nierobow i debili ktorych wybraliscie ja ich nie wybieralem i niebede ponownie wybieral to juz nie moj problem , zalatwicie to sami !!!! ale raczej wam sie to niepowiedzie !!!!! tak juz z polska jest , zaluje tylko ze sie w niej urodzilem i wladam tym jezykiem a nie innym !!!!! wstyd za taka ojczyzne jesli jeszcze pamietam co to jest !!!!!! ojczyzna to ci ktorzy cie okradaja w imie prawa !!!!!!! czyli panstwo i niedaje nic w zamian a wrecz odwrotnie zabiera , w polsce jat tak im mniej masz tym wiecej musisz oddac a jak nie oddasz to ci zabiora sami ale z podwojnymi odsetkami !!!!!! banda zlodziei i arogantow zadzi tym krajem , dziwi mnie tylko jedno : od tylu lat rozkradaja polske , najpierw wielkie mocarstwa a teraz rzadzacy i jeszcze maja co krasc i o co sie bic i siedziec przy tych korytach chocby jeszcze ten miesiac dwa , cos w tym musi byc !!!!

 • Komentarz usunięty.
 • Sprawiedliwy (gość)

  moim zdaniem osoba przyłapana na jażdzie po pijanemu powinna tracic prawojazdy dożywotnio. a pomysl z wprowadzeniem kary 10tys zł. nie jest taki najlepszy poniewarz dużo społeczenstwa posiada samochody którychczasem wartoośc nie przekracza 2 tys zł. a co dopiero 10tys zł.moim zdanie kara powinna byc lioiczona od dochodów. np do jakiegoś bizmezmena 10tys zł. to jest nic i on sie bedzie smial z takiej kary. nie wiem co znów tam ten Rząd wymyśli ale coś z tym problemem trzeba bewzględnie zrobić. pozdrawiam

 • kk (gość)

  podniesc dopuszczalna zawartosc alkoholu we krwi do 0,5 promila tak jak to jest w niemczech!

 • Komentarz usunięty.
 • Bogumił (gość)

  Mam prawo jazdy od 1964 roku. Nie wyobrażam sobie jazde po spożyciu. Nie ma tłumaczenie dla pijących i siadajacych za kierownicą. To przecież są świadomi mordercy. Za jazde po pijanemu należy zabierac prawo jazdy dożywotnio.

 • Adamo (gość)

  Ja proponuję poza odebraniem Prawa jazdy dozywotnio konfiskate SMAOCHODU !!! Moze wtedy opamiętaja sie pseudo-kierowcy !!!

 • jarek (gość)

  Śmiszna sprawa. Ich chyba naprawde poj... Moim zdaniem powini zwiększyć limit promili do 0.5, za jazde pod wpływem karać mandatem, a za spowodowanie wypadku i nie daj boże zabicie kogoś dożywotnie zabranie prawka i więzienie. Policja nie powinna z góry zakładać że kierowca jest pijany. Za każdym razem gdy kogoś kontrolują to pierwsze co robią to każą dmuchać. To jest chyba troche poj... Człowiek nic nie zrobił a oni już uważają go za pijanego. Edytowany przez moderatora 2005-05-09 12:27

 • Marek (gość)

  zgadzam się ze wszystkimi którzy chcą walczyć z pijanymi kierowcami tylko co to będzie dalej jak już dzisiaj jest dużo ukaranych kierowców(zabrane prawo jazdy) na podstawie sfałszowanych dokumentów przez policjanta ,oraz oraz bez wymaganych prawnie dowdów rzeczowych tj.,wydruk z alkomatu lub wyniki badania krwii-o Polsko kochana-o szczegóły prosze pisać na mkiedy@wp.pl

 • pablo_k (gość)

  Co za bzdury:"zwiększyć dopuszczalną ilość alkoholu"... chyba też moc i pędkość wycieraczek. Takie postulaty to kpina, tak można, ale w kraju gdzie mieszkają ludzie a nie świnie ! Moim zdaniem tylko dotkliwa grzywna (np. 25tys. zł) oraz konsekwencje za jej nie płacenie mogą być właściwą karą. TYLKO po kieszeni i sprzedać niespłacony mandat firmie windykacyjnej. Prawo jazdy można kupić, a systemu komputerowego nie ma. Policiant vs komputer - to też wygląga komicznie i nieprawdopodobnie. Dlatego zabieranie prawka to dla mnie nonsens. No, ostatecznie można odciąć to czy tamto...

 • ARTUR (gość)

  POZWOLIŁO SIĘ NA PICIE, TO ZBIERA SIĘ ŻNIWA-TAK JAK ZE WSZYSTKIM /NARKOTYKI, PRZESTEPCZOŚĆ, ŁAPÓWKI/.KTOŚ TYM RZĄDZI, STERUJE, A MY SIĘ ZASTANAWIAMY CO Z TYM ZROBIĆ.ALE TAK NAPRAWDĘ , TO MY g. Z TYM ZROBIMY.

 • DAREK (gość)

  JAK NAJBARDZIEJ A W SZCZEGOLNOSCI: POSLOWIE, SEDZIOWIE, POLICJANCI I INNI PARTYJNI PO 100.000 PLN. ORAZ ODWYK MIESIECZNY I WYWALKA Z PRACY. NA TO SIE ZGADZAM. MOZNA BY JESZCZE IM SAMOCHODY PRYWATNE REKWIROWAC NAWET W TEDY KIEDY NIMI NIE JECHALI, ALE PO TO BY ZAPOBIEC JEZDZENIU W PRZYSZLOSCI.!!!!!!!

 • prokurator :) (gość)

  Proponuję powstrzymać emocje. Czy życie nas nie naucza, że tylko szaraczki płacą i odpowiadają, a panowie prokuratorzy, sędziowie, mecenasi albo inni "równiejsi" będący w stanie "pomroczności jasnej" albo innej, nawet na chwile nie tracą prawa jazdy, nie mówiąć o braku jakichkolwiek innych konsekwencji. A swoją drogą jesteśmy bardzo złymi kierowcami. Jeżdzimy bez wyobraźni, a myślę że i określenie "bez rozumu" też jest na miejscu. Wystarczy popatrzeć co się dzieje na ulicach i drogach. Brak nakazu włączania świateł i już cała masa głupków jeżdząca bez świateł mając słońce za plecami (rano lub wieczorem) nie mówiąc że nawet w czasie deszczu. Kierunkowzkaz włączany w czasie manewru skręcania także wielu mogłoby sobie darować. Zresztą niektórzy tak robią i wykonują skoki między pasami bez tego "zbędnego" światełka. Ale niestety rozumu nie można wlać na kursie Prawa Jazdy - a szkoda. Natomiast wydaje mi się, że bardziej skuteczną metodą karania pijanych kierowców byłaby bezwzględna kara aresztu i np publikacja zdjęć. Życzę wszystkim kierowcom szczęścia na drodze, i niespotkania na na swoim (prawidłowym) pasie pijanego lub wyprzedzającego pod górkę, na zakręcie, na trzeciego i czwartego, prawą stroną po poboczu itp. itd. Jest tego tak dużo że trudno wymienić. Pomimo że sam czasami lubię pojeździć trochę szybciej, ale to co czasami widzę na drodze budzi nie tylko przerażenie ale przedewszystkim poważne wątpliwości co do przynależności niektórych tak zwanych kierowców do tego samego gatunku ludzkiego.

 • johny (gość)

  proponuję od razu karę śmierci przez zapicie

 • AdamS (gość)

  Bleeee...Po tym co przeczytałem twierdzę,że to odmóżdżający temat.Ide po piwo!Prosze mnie nie zabijać i nie gwałcić żony. Samochód stoi na "kołkach".Nie wsiąde żeby Was wymordować!!!Na zdrowie!

 • AdamS (gość)

  No! pare łyków i coś jakby lepiej. A gdyby tak zaproponować Niemcom, Francuzom, i innym Włochom obiady bez aperitifu i piwa lub lampki wina (nie jednej)w trakcie? To co?Upadła by cywilizacja na kontynencie! Oni tak robią (mają 0.5 promila przepisowe )i jeździ się tam bezpieczniej. Często bardziej zmuleni, więc niesprawni, są za kierownicą ci po 10-ciu godzinach za kółkiem, niż ci po piwku. Właśnie w motofaktach Skiba przyznał się ,że wrzeszczy swoje piosenki jadąc autem po to żeby nie zasnąć. Oczywiście nie bronie tych co jadą po pijaku bo już iść sami nie mogą!!!To co innego. A piszę to wszystko w jednym celu: tego typu statystyki to lipa, tak jak ze średnimi zarobkami i.t.p.Zdrówko!

 • patryk (gość)

  jestem za tylko pod jednym warunkiem , by jednocześnie z wprowadzeniem nowych przepisów znieść wszelkie immunitety , a służbową limuzynę zostawić tylko premierowi , może wtedy zamiast zaostrzać kary zaczną myśleć jak rozwiązać problem .

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości