Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37000 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

10. urodziny Mazdy 3

Data publikacji: Autor: (ip)

Mazda 3, Fot: Mazda Dokładnie dziesięć lat temu, 25 czerwca 2003 r., z linii produkcyjnej w japońskim Hofu zjechała pierwsza Mazda 3. Od tego czasu samochód przełamuje konwencje, podbija serca kolejnych kierowców i zdobył jak dotąd 136 nagród na całym świecie.

Dzięki połączeniu efektownej stylizacji, wydajności i jakości wykonania, pierwsza generacja Mazdy 3 zrewolucjonizowała segment Mazda 3, Fot: MazdaC. Ten dynamiczny sportowy kompakt, oparty na filozofii Zoom-Zoom, okazał się rynkowym hitem: sprzedano łącznie 2,2 miliona egzemplarzy Mazdy3.

Kolejny model, wprowadzony do sprzedaży w roku 2009, został zaprojektowany zgodnie z przyjętą przez Mazdę strategią „Odpowiedzialnego Zoom-Zoom”, zakładającą tworzenie coraz lżejszych, bardziej ekonomicznych i bezpieczniejszych pojazdów, które zapewnią kierowcom charakterystyczną dla Mazdy radość z jazdy i niezawodność. Mazda 3 drugiej generacji ze swoją  sportową sylwetką, jeszcze lepszymi osiągami i większym komfortem jazdy to samochód, który jest zarazem bardziej przyjazny dla środowiska niż kiedykolwiek wcześniej - a wszystko to dzięki wyjątkowym rozwiązaniom technicznym, takim jak system i-stop, wyłączający silnik podczas postoju i umożliwiający szybsze jego uruchomienie niż u konkurentów.

Mazda 3, Fot: MazdaMazda 3 wyznaczyła również kilka standardów w zakresie bezpieczeństwa dzięki innowacyjnym technologiom, jak np. system monitoringu strefy za samochodem - RVM ( ostrzega przed pojazdami zbliżającymi się z tyłu na sąsiadujących pasach oraz w tzw. martwym polu widzenia), pierwszy tego typu system w segmencie, wyróżniony nagrodą Euro NCAP Advanced Award, oraz reflektory z adaptacyjnym doświetlaniem zakrętów AFS (zmienia kąt padania światła reflektorów podczas pokonywania zakrętów). Nic dziwnego zatem, że Mazda 3 otrzymała na świecie najwyższe oceny w zakresie bezpieczeństwa, w tym pięć gwiazdek (maksimum) od Euro NCAP.

Model drugiej generacji okazał się równie popularny jak pierwsza Mazda 3 - do dziś sprzedano około 1,4 miliona egzemplarzy. W Australii w latach 2011–2012 Mazda 3 była najchętniej kupowanym samochodem osobowym. Konsekwentnie oferowała kierowcom niezawodność: na swoim koncie ma chociażby tytuł najlepszego modelu w opublikowanym przez J.D. Power badaniu satysfakcji klientów w Niemczech w 2011 roku. Wcześniej uznano ją za najlepszy samochód kompaktowy roku 2010.

 

Mazda 3, Fot: Mazda

Mazda 3, Fot: Mazda

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Mazda 3 zdjęcia

Mazda 3 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Mazda 3 opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Mazda 3 Cena

Części dla marki Mazda

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

470 zł