Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

100 km/h w terenie zabudowanym – tak jeżdżą polscy policjanci. Film

Data publikacji: Autor: Karol Biela

100 km/h w terenie zabudowanym – tak jeżdżą polscy policjanci. Film Przekroczenie prędkości o około 50 km/h w terenie zabudowanym – tak jeździ policja w Świętokrzyskiem. Zobacz film.

Na umieszczonym w serwisie You Tube filmie widać, jak policyjny Fiat Ducato jedzie o wiele szybciej niż nakazują znaki drogowe rozmieszczone wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 728 pomiędzy Jędrzejowem a Małogoszczą.

Jak pisze autor nagrania, zdarzenie ma miejsce kilkaset metrów za Jędrzejowem. „Policyjny bus wyprzedza samochód osobowy jadąc z bardzo dużą prędkością w terenie zabudowanym. Kierowca wyprzedzonego samochodu postanawia to nagrać. Nie może dogonić radiowozu, który nie jedzie "na sygnale". Na liczniku jest 120km/h. Radiowóz z taką predkością przejeżdża na ograniczeniu do 40 km/h. Następnie wjeżdża na teren zabudowany z prędkością ponad 100km/h (miejscowość Podchojny)" – czytamy w opisie filmu.

Zobacz też: Kurs zbijający punkty karne także dla tych, którzy mają ich 24

Według obowiązującego taryfikatora mandatów kierujący radiowozem, oczywiście gdyby został namierzony przez kolegów z „drogówki”, mógłby otrzymać karę w wysokości od 400 do 500 złotych oraz 10 punktów karnych.

Co prawda mundurowi kiedy złapią cywila za podobne przewinienie proponują zazwyczaj niższy wymiar mandatu, czyli 400 złotych. Teoretycznie stróże prawa mogą także zastosować pouczenie, ale rzadko kiedy można spotkać się z taką wyrozumiałością.

Ciekawe czy kierujący policyjnym Fiatem Ducato dostałby mandat, czy skończyłoby się na pouczeniu?
   
Ciekawi jesteśmy czy policjanci, widząc ten film wyciągną konsekwencje wobec kierowcy radiowozu, tym bardziej, że bardzo łatwo zidentyfikować tego funkcjonariusza, m.in. po numerze bocznym auta i dacie zdarzenia.

To nagranie jest kolejnym przykładem tego, że nawet sami stróże prawa mogą być kontrolowani, a ich czyny rozpowszechnione na szeroką skalę przez obywateli-internautów.

Karol Biela
Fot. You Tube

100 km/h w terenie zabudowanym – tak jeżdżą polscy policjanci. Film
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

100 km/h w terenie zabudowanym – tak jeżdżą polscy policjanci. Film

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości