Wszystko
o samochodach

Przepisy / Mandaty

1000 zł mandatu. Jechał z dziećmi autostradą pod prąd!

Data publikacji: Autor: www.gitd.gov.pl

fot. www.gitd.gov.pl Mandatem karnym w wysokości 1000 złotych zakończyła się skrajnie nieodpowiedzialna jazda dla kierowcy samochodu osobowego z przyczepą, który poruszał się w przeciwnym kierunku jazdy (pod prąd) na autostradzie A2. Pojazd zauważyli i zatrzymali do kontroli drogowej inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

Inspektorzy z Wielkopolskiego Zespołu Zamiejscowego BEPO GITD pełnili obowiązki służbowe na autostradzie A2. Na 269 km tej trasy zauważyli Peugeota z przyczepą, który poruszał się w przeciwnym kierunku jazdy (pod prąd). Prawidłowo jadące autostradą samochody ciężarowe i osobowe, aby uniknąć zderzenia czołowego, były zmuszone do nagłej zmiany pasa ruchu.

Inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli drogowej pojazd stwarzający poważne zagrożenie w ruchu na pasie awaryjnym, przy bramie wyjazdowej z autostrady. Samochodem tym podróżowało dwoje dorosłych obywateli Niemiec wraz z pięciorgiem małych dzieci. Kierowca skrajnie niebezpieczne zachowanie tłumaczył tym, że nie posiadał pieniędzy na uiszczenie opłaty za przejazd autostradą i chciał zawrócić, aby dojechać do najbliższej stacji paliw, oddalonej o ok. 30 km.

Przeprowadzone w trakcie kontroli badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że kierujący jest trzeźwy. Kilka minut po zatrzymaniu pojazdu przez patrol ITD na miejscu pojawiły się dwa radiowozy z Komendy Miejskiej Policji w Koninie, które otrzymały zgłoszenie od obsługi autostrady A2. Funkcjonariusze ponownie przebadali kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Powtórne badanie potwierdziło, że jest trzeźwy.

Kierowca za stworzenie realnego zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany przez inspektorów ITD mandatem w wysokości 1000 zł. Po zakończonej kontroli funkcjonariusze policji wraz z pracownikami obsługi autostrady skierowali pojazd przez bramę wyjazdową z autostrady A2 na drogę krajową.

Zobacz także: Citroën C3 w naszym teście

Video: materiał informacyjny marki Citroën

Jak sprawdza się Hyundai i30?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Ja (gość)

    Tylko? A może by tak zabrać prawo jazdy debilowi

  • Ja (gość)

    Za 500+ plus samochód kupił ale już na opłaty zabraklo

  • Js (gość)

    Co to jest 1000 zł dla niemca. To jak dla Polaka 50

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości