Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Fascynacje samochodowe

11 milionów minivanów

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Chrysler: Produkcja minivana rozpoczęła się w 1983 r. w zakładzie Windsor Assembly Plant należącym do ówczesnego Chrysler Corporation. Pierwszymi modelami były Plymouth Voyager, Dodge Caravan i Dodge Caravan C/V. Pierwszy w historii minivan został wyprodukowany w 1983 r. Od tej pory na całym świecie sprzedano już 11 mln egzemplarzy minivanów Chrysler Group.

Na pomysł stworzenia vana wpadł Lee Iacocca, prezes Forda, a potem Chryslera. Pierwsze w historii tego typu auto zostało wyprodukowane w 1983 r. Od tej pory na całym świecie sprzedano już 11 mln egzemplarzy minivanów Chrysler Group.Fot. Chrysler: Produkcja minivana rozpoczęła się w 1983 r. w zakładzie Windsor Assembly Plant należącym do ówczesnego Chrysler Corporation. Pierwszymi modelami były Plymouth Voyager, Dodge Caravan i Dodge Caravan C/V.

 

Obecnie oferta minivanów Chrysler Group obejmuje modele: Chrysler Town & Country, Dodge Caravan i Grand Caravan oraz Chrysler Voyager i Grand Voyager. Auta te można kupić w ponad 70 krajach.

 

- Chrysler Group szczyci się nie tylko wynalezieniem minivana, ale i pozycją lidera tego segmentu od 21 lat. Jesteśmy także pod wrażeniem tego, że 11 milionów naszych klientów wybrało minivany Chryslera i Dodgea – powiedział Darryl Jackson, wiceprezes ds. marketingu Dodgea.

 

Fot. Chrysler: W ciągu 22 lat sprzedano na całym świecie 11 mln egzemplarzy minivanów Chrysler Group. Minivany Chrysler Group produkowane są w kanadyjskim zakładzie DaimlerChrysler Windsor Assembly Plant i amerykańskim St. Louis South Assembly Plant, a także w zakładzie Magna  Steyr w austriackim mieście Graz. 

 

W Polsce kupić można Chryslera Voyagera i Grand Voyagera. Za najtańszego Voyagera z silnikiem 2,4 l/143 KM klienci zapłacą 119 926 zł. Grand Voyager z jednostką napędową 2,4 l/143 KM i podstawowym wyposażeniem kosztuje 127 368 zł. Auto oferowane jest także z systemem „Stow n’ Go” umożliwiający składanie siedzeń drugiego i trzeciego rzędu oraz chowanie ich pod podłogę. Objętość bagażnika zwiększa się wówczas z 580 do 4550 l. Najtańszy Chrysler Grand Voyager „Stow n’ Go” z wysokoprężnym silnikiem 2,8 l/150 KM kosztuje 148 840 zł.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości