Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

11. Rajd Rzeszowski

Data publikacji: Autor: Maciej Rzońca

 Czy Leszek Kuzaj obroni tytuł mistrza Polski? Takie pytanie na pewno wiele osób postawiło sobie po OS-2 Rajdu Rzeszowskiego.

Czy Leszek Kuzaj obroni tytuł mistrza Polski? Takie pytanie na pewno wiele osób postawiło sobie po OS-2 Rajdu Rzeszowskiego, kiedy to krakowianin jadący jako jedyny samochodem WRC (a więc praktycznie bez konkurencji) zakończył jazdę na dachu.

Zwycięzca Rajdu Rzeszowskiego - Tomek Czopik

Liderem rajdu została w tym momencie załoga Sapa Rally Team Tomasz Czopik i Łukasz Wroński (A-grupowy mitsubishi lancer), która tym razem dowiozła wygraną do mety (przed rokiem Czopik tuż przed metą stracił prowadzenie na rzecz Sebastiana Frycza, dla którego było to pierwsze w karierze zwycięstwo w klasyfikacji generalnej).

Jednak wygrana Czopika wcale nie była taka pewna, przynajmniej podczas pierwszego etapu. Jego godnym rywalem był ponownie Sebastian Frycz jadący z Jarosławem Baranem N-grupowym, a więc z założenia słabszym mitsubishi lancerem evo V. Nasz kierowca tracił do pierwszym dniu do krakowianina zaledwie 1,7 sek - było więc emocjonująco. Drugiego dnia Czopik odjechał jednak nieco od Frycza, który na OS-10 złapał jeszcze "kapcia" i nie było już sensu ryzykować utraty drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej i zdecydowanego zwycięstwa w N-ce. Tym samym Sebastian znalazł się na drugiej pozycji w generalce Mistrzostw Polski z dorobkiem 27 punktów, (Kuzaj dopiero na trzecim z 22 pkt) oraz jako zdecydowany lider grupy N. Teraz kierowcy ze Szczyrku wystarczy drugie miejsce w grupie podczas Rajdu Śląskiego, by po raz drugi stać się Mistrzem Polski w N-ce. Jest to tym bardziej ważne, że Sebastian planuje zamienić start w Rajdzie Warszawskim na debiut w Mistrzostwach Świata podczas Rajdu Korsyki.

Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie w N-ce podczas Rajdu Rzeszowskiego wywalczyła para Maciej Lubiak / Maciej Wisławski (mitsubishi lancer evo5), czwarte Grzegorz Grzyb, który wygrał jednocześnie rywalizację w klasie Junior WRC. Kierowca peugeota 206 Super 1600 pokonał ostatecznie Mariusza Steca (lancer Evo VI). Szósta lokata w generalce przypadła w udziale Michałowi Sołowowowi, który zapisał na swym koncie w Rzeszowie oesowe zwycięstwo!

Ostatnia pętla była także areną pojedynku o szóste miejsce, toczonego przez Michała Sołowowa (Mitsubishi Lancer Evo7) i Michała Dudę (Mitsubishi Lancer Evo6). Odrabiający wcześniej poniesione straty biznesmen z Kielc nie tylko wyprzedził swojego imiennika, ale też zapisał na swoim koncie zwycięstwo na ostatnim odcinku rajdu! Rajdu nie ukończył Michał Bębenek (urwane koło), który był jedynym rywalem zdolnym zagrozić pozycji Sebastiana Frycza. Zbigniew Gabryś wypadł z trasy. Wyrwany uderzeniem samochodu słupek i znak drogowy raniły trzy osoby, w tym jedną ciężko. Do rywalizacji w Pucharze Peugeota powrócimy za tydzień.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości