Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

12,3 promila

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Bartosz Sadowski

„Polak potrafi” – to znane powiedzenie, które niestety nie zawsze można odnieść do pozytywnych zachowań naszych rodaków. Ponad 12 promili alkoholu we krwi miał mężczyzna potrącony przez samochód w okolicach Skierniewic. Przeżył nie tylko wypadek, ale i śmiertelne – zdaniem specjalistów – stężenie alkoholu.

 Fot. Bartosz Sadowski

Na mężczyznę, który wracając z libacji szedł środkiem drogi, najechał kierowca prowadzący Skodę. W wyniku wypadku pieszy znalazł się w szpitalu z urazem głowy oraz złamaniem podudzia.

- Pierwszego dnia nie był w stanie odpowiedzieć na żadne pytanie. Nazajutrz powiedział jedynie jak się nazywa, bo całej sytuacji nie pamiętał – mówi Witold Kozicki, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.

 

- To zaskakujące, że mężczyzna zdołał przeżyć mając tak wysokie stężenie alkoholu we krwi. Trudno nawet skomentować tę sytuację. Dawka śmiertelna wynosi ok. 4 promili – stwierdza doktor Piaskowska-Kondrusik pracująca na Oddziale Detoksykacji i Leczenia Odwykowego Publicznego Zakładu Psychiatrycznego Opieki Zdrowotnej przy ul. Kolskiej w Warszawie. Dodaje, że osiągnięcie poziomu 12 promili możliwe było w wyniku długotrwałego spożywania alkoholu.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości