Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

14 lat minęło...

Data publikacji: Autor: łm

fot. wrc.com Hiszpański kierowca Carlos Sainz podczas zbliżającego się Rajdu Akropolu (4-6 czerwca) będzie obchodził 14-tą rocznicę pierwszego zwycięstwa w Mistrzostwach Świata WRC. Odniósł je właśnie na greckich bezdrożach.

 

fot. wrc.com Dwukrotny mistrz świata przyznał, że przez czternaście lat świat rajdów samochodowych zmienił się nie do poznania, ale jednocześnie Sainz wciąż czuje dreszcz emocji przed każdym startem. Hiszpan nosił się z zamiarem zakończenia kariery po tym sezonie, ale ostatecznie decyzję swą uzależnia od ewentualnych zmian dotyczących warunków rozgrywania imprez WRC w przyszłym roku.

 

„Czternaście lat temu rajdowanie było zupełnie inne” - powiedział „król Carlos” - „taki Rajd Akropolu bardziej przypominał wyścig Safari; odcinki były dłuższe, a przez to bardziej wyczerpujące. Jeśli chciałeś dojechać, nie mówiąc o zwycięstwie, musiałeś być prawdziwym twardzielem. Obecnie załogi mają wspaniały serwis, komfortowe warunki do wypoczynku, więc na pewno jest łatwiej, ale współzawodnictwo nic nie straciło ze swego uroku”.

 

Hiszpan ma nadzieję na „pudło” w tegorocznym Rajdzie Akropolu, ale przyznaje, że będzie to bardzo trudne: „Czternaście lat po moim triumfie dobrze będzie, jak na mecie do czołówki nie stracę zbyt wiele”.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości