Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39057 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

2.3 l/100 km hybrydową Toyotą Auris

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot: Toyota W czerwcu br. odbył się finał konkursu Toyota Motor Poland, w którym klienci salonów Toyoty w Polsce rywalizowali o hybrydowy model Auris. Po zeszłorocznym sukcesie akcji z hybrydowym Yarisem w roli głównej, była to druga edycja konkursu. W rywalizacji wzięło udział łącznie ponad 1600 osób z całej Polski. Zwycięzca, przy ograniczonym limicie czasu na przejazd, uzyskał wynik zużycia paliwa na poziomie 2.3 l/100 km.

Toyota Motor Poland przeprowadza konkurs z samochodami hybrydowymi od 2012 roku, kiedy na polskim rynku zadebiutował Fot: ToyotaYaris Hybrid. W tegorocznej edycji nagrodą główną był model Auris Hybrid, który w ofercie firmy znajduje się od kwietnia br.

Eliminacje konkursu „Wygraj hybrydową Toyotę Auris” przeprowadzane były w trzech etapach, w kwietniu, maju i czerwcu. Łącznie wzięło w nich udział 1600 osób, które w salonach Toyoty na terenie całej Polski odbywały jazdy próbne hybrydowym Aurisem, starając się uzyskać najniższe zużycie paliwa w ruchu miejskim. Każdy z salonów Toyoty w Polsce przygotował do tego celu specjalną trasę, jednakową dla wszystkich uczestników w danym regionie.

Najlepszych 59 uczestników z całej Polski spotkało się czerwcu br. w finale konkursu. Finaliści w wieku od 19 do 67 lat przez cały dzień rywalizowali przejeżdżając hybrydowymi Fot: ToyotaToyotami Auris ujednoliconą trasę, walcząc o najniższe wyniki zużycia paliwa. W przeciwieństwie do zeszłorocznej edycji konkursu, tym razem na każdego uczestnika został nałożony limit czasu przejazdu. Ponadto, w ramach testu kierowcy musieli kilkukrotnie zatrzymywać pojazd i ponownie ruszać.

Zwycięzca, pan Ryszard Lipiński, uzyskał wynik 2.3 l/100 km, wyprzedzając kolejnego uczestnika o 0.5 l/100 km. Średnia spalania czołowej dziesiątki finalistów wyniosła 3.1 l/100 km. Średnia prędkość wszystkich uczestników finału wyniosła 47 km/h, co przy obowiązku kilkukrotnego zatrzymania pojazdu, oznacza bardzo szybkie tempo przejazdu. Wyniki uzyskane przez uczestników konkursu potwierdzają rekordową oszczędność samochodów hybrydowych. Finalistom udało się uzyskać rezultaty jeszcze niższe niż wartości deklarowane przez producenta (3.7 l/100 km w mieście), co pokazuje, jak efektywny jest napęd hybrydowy w praktyce.

Fot: Toyota

Fot: Toyota

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Toyota Auris zdjęcia

Toyota Auris dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Toyota Auris opinie

Oceń swoje auto

Toyota Auris Cena