Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

2,78 l na setkę? Czesi udowadniają, że to możliwe

Data publikacji: Autor: Bartosz Gubernat

2,78 l na setkę? Czesi udowadniają, że to możliwe Skoda Fabia 1,2 HTP zwyciężyła w tegorocznych, 30. zawodach Economy Run, rozegranych na trasie niedaleko Mladá Boleslav.

Na starcie wyścigu stanęło 59 załóg jadących różnymi modelami pojazdów produkowanych aktualnie przez czeską markę. Oprócz tego, konkurowały ze sobą również samochody w dwóch specjalnych kategoriach: „Škoda Handy” i „Historic”. Zadaniem zawodników było osiągnięcie na liczącej 326 km trasie jak najniższego poziomu zużycia paliwa.

Przeczytaj również: Ekonomiczna Skoda Octavia Greenline - ceny i dane techniczne

Najlepiej poradzili sobie z nim Marek Tribula i Martin Kadlec jadący Škodą Fabią 1,2 HTP. Ich auto spaliło na trasie średnio 2,78 l benzyny. Zwycięzcami kategorii historycznej zostali Petr Horníček i Michal Freyvald, prowadzący Felicię z 1997 r., która zużyła 4,069 l/100 km.

Zobacz: Skoda szykuje nowe modele samochodów

Punkty przyznawano za całkowite zużycie paliwa, emisję CO2, średnią prędkość, a także za różnicę pomiędzy spalaniem uzyskanym podczas przejazdu, a spalaniem, jakie podawane jest przez producenta. Poza drużynami z Czech, do rywalizacji stanęły drużyny kierowców z różnych krajów środkowoeuropejskich. Po raz pierwszy w Economy Run wzięli też udział kierowcy niepełnosprawni.

Bartosz Gubernat
fot. Skoda

2,78 l na setkę? Czesi udowadniają, że to możliwe
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

2,78 l na setkę? Czesi udowadniają, że to możliwe

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości