Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

20. Rajd Rzeszowski - zawodnicy z Podkarpacia

Data publikacji: Autor: Bartosz Gubernat

20. Rajd Rzeszowski - zawodnicy z Podkarpacia Poza Grzegorzem Grzybem warto zwrócić uwagę także na kilku innych kierowców reprezentujących Podkarpacie w 20. Rajdzie Rzeszowskim.

Obok Grzyba na pierwszy plan wysuwa się inny rzeszowianin – Maciej Rzeźnik. Kierowca pilotowany przez dobrze znanego rzeszowskiej publiczności Przemysława Mazura chciałby powalczyć w rajdzie o pierwszą dziesiątkę klasyfikacji generalnej.

- Mamy do dyspozycji bardzo szybkiego Peugeota 207 S2000. W tym sezonie to nasze czwarte auto. Startowaliśmy już Skodą Fabią, Mitsubishi Lancerem i Subaru Imprezą. Niestety przez usterki nie ukończyliśmy aż czterech z pięciu rajdów. Liczę, że limit pecha już wyczerpaliśmy i osiągniemy dobry wynik – mówi rzeszowianin.

Bardzo ciekawie zapowiada się również rywalizacja w grupie samochodów przednionapędowych. Tutaj o wygraną powalczy jeżdżący w barwach Automobilklubu Rzeszowskiego Jan Chmielewski z NEO - Petroeltech Rally Team (Citroen DS3).

- Podchodzę do tego startu ze szczególną uwagą. To przecież zawody organizowane przez mój macierzysty automobilklub, więc wypada pokazać się z dobrej strony. Ale wiem, że to jest rajd bardzo trudny – zwłaszcza jeśli spadnie deszcz. Nie można pozwolić sobie na sekundę dekoncentracji, trzeba pojechać bardzo szybko, ale perfekcyjnie. Przy takiej konfiguracji trasy błędy mogą być bardzo kosztowne. Ale z drugiej strony to na tych trasach uczyłem się rajdów, gdy w latach 2004 i 2005 jeździłem w Rajdach Rzeszowskich jako kierowca „zerówki” – wspomina Jan Chmielewski.

Poza Chmielewskim i Rzeźnikiem do rajdu zgłosili się jeszcze m.in. pochodzący z Łańcuta Sławomir Ogryzek z pilotem Bogusławem Browińskim. Załoga zajmuje obecnie szóste miejsce w Rajdowym Pucharze Polski. Ostatnio było o niej głośno, kiedy podczas Rajdu Karkonoskiego wpadli do jeziora.

Z pewnością pokazać się z jak najlepszej strony będzie chciał też debiutujący w Pucharze Polski rzeszowianin Kamil Baczyński, który wystartuje Renault Clio R3 w klasie A7. - Wiem, że to bardzo trudny rajd a sama klasa jest dość mocno obstawiona. Jedziemy swoje, spróbujemy nawiązać walkę, ale tak, aby nie przesadzić i dojechać do mety – deklaruje zawodnik.

Renault Clio będzie się ścigać także Robert Kujawski, również reprezentujący Automobilklub Rzeszowski.

Bartosz Gubernat

20. Rajd Rzeszowski - zawodnicy z Podkarpacia
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

20. Rajd Rzeszowski - zawodnicy z Podkarpacia

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości