Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

20 tysięcy egzemplarzy w mniej niż rok

Data publikacji: Autor: (ip)

Na zlecenie Mercedes-Benz, od 1979 r., legendarna Klasa G powstaje w zakładach Magna Steyr w Austrii. Model niezmiennie cieszy się wysoką popularnością. Od chwili premiery znalazł już ponad ćwierć miliona nabywców.

Fot. Mercedes-Benz Linie produkcyjne Magna Steyr w Grazu w Austrii od początku roku opuściło już 20 tysięcy Mercedesów Klasy G. Po raz pierwszy w historii modelu wolumen ten uzyskano w ciągu niecałych 12 miesięcy.

Jubileuszowy egzemplarz – Mercedes-AMG G 63 – to zresztą samochód bardzo szczególny: został wyposażony w liczne opcje z palety „designo manufaktur”, w tym specjalnie wykańczany lakier „designo mystic white bright” oraz skórzaną tapicerkę designo z ręcznie wykonanymi przeszyciami.

 „Indywidualizacja i techniczna optymalizacja przyczyniły się do wielkiego sukcesu Klasy G. Jednocześnie nasza ikona off-roadu wciąż nie uznaje żadnych kompromisów, jeśli chodzi o jazdę w terenie” – mówi dr Gunnar Güthenke, szef grupy produktów off-roadowych w Mercedes-Benz. „Wyprodukowanie 20 tysięcy egzemplarzy Klasy G w ciągu jednego roku potwierdza wysoki popyt na Gelendę, jak również jakość naszych pojazdów – czyli coś, co bardzo doceniają nasi klienci. Jestem bardzo zadowolony, a także dumny, że niektórzy pracownicy są z nami od chwili uruchomienia produkcji Klasy G około 37 lat temu”.

Redakcja poleca:

Czy nowe auta są bezpieczne?
Okres próbny dla kierowców. To trzeba wiedzieć
Sposoby na tańsze OC

Program indywidualizacji „designo manufaktur” sprawia, że terenowa ikona Mercedes-Benz może być jeszcze bardziej wyjątkowa i lepiej dopasowana do upodobań klientów. Poza fabryką w Grazu mieści się oddział ręcznego wykańczana „Manufaktur”, który zamienia seryjne Klasy G w prawdziwie unikalne egzemplarze. Bez względu na to, czy chodzi o nadwozie, wnętrze, przeszycia tapicerki czy emblematy – niemal każdy detal jest tu wykonywany ręcznie, z pasją i przywiązaniem do perfekcji.

Na zlecenie Mercedes-Benz, od 1979 r., legendarna Klasa G powstaje w zakładach Magna Steyr w Austrii. Model niezmiennie cieszy się wysoką popularnością. Od chwili premiery znalazł już ponad ćwierć miliona nabywców.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości